Szkoła Podstawowa w Warpunach bierze udział w realizacji projektu Youngster. W ramach tego przedsięwzięcia uczniów tej placówki odwiedził native speaker mieszkający na stałe w Stanach Zjednoczonych, który także miał okazję poprowadzić lekcje.

W ramach obchodów Europejskiego Dnia Języków Obcych, w Szkole Podstawowej w Warpunach, gościem był native speaker Robert Pine mieszkający na stałe w Stanach Zjednoczonych. Spotkanie odbyło się w ramach realizacji projektu Youngster, w których biorą udział uczniowie klasy 3 gimnazjum (projekt finansowany przez Europejski Fundusz Rozwoju Wsi Polskiej) oraz podsumowania zakończenia realizacji programu English Club, w którym brali udział uczniowie klas 4-6 szkoły podstawowej (projekt finansowany przez Nidzicką Fundację Rozwoju „Nida”).

Spotkanie składało się z trzech części w trakcie których gość spotkania przedstawił prezentację związaną z historią, geografią i kulturą Stanów Zjednoczonych oraz opowiedział wiele ciekawych historii związanych z tym kręgiem kulturowym. Ponadto zostały przeprowadzone przez niego zajęcia lekcyjne, w których  główny nacisk położono na rozwijanie i doskonalenie umiejętności konwersacji.

W związku z obchodami powyższego dnia, uczniowie klasy 3 gimnazjum wykonali także szereg gazetek ściennych, które przedstawiały informacje związane z wybranymi językami obcymi oraz  nakręcili krótki film reklamujący Europejski Dzień Języków Obcych. Wszystkim zaangażowanym w realizację i pomoc w przygotowaniach powyższych uroczystości należą się gorące słowa podziękowania.

Galeria zdjęć

Źródło: Gmina Sorkwity

Słowa kluczowe:
 

Książki i projekty edukacyjne

podnoszące kompetencje procesowe

Adwokat
Diabła

Iain Morley
Adowkat Diabła Kup książkę Kup audiobook

Na końcu
świata

Wawrzyniec Siedlecki
Na końcu świata Kup książkę

Na końcu świata
czyli Afryka dzika

Wawrzyniec Siedlecki
Na końcu świata czyli Afryka dzika Kup książkę Kup audiobook

Przygody
Belli

Lillienne Golc
Przygody Belli Kup książkę

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Sonda

Jak oceniasz sezon letnich imprez w Mrągowie?

Super - 8.9%
Dobrze - 23.6%
Średnio - 23.2%
Słabo - 21.5%
Bardzo słabo - 21.9%

Głosów ogółem: 237
Głosowanie w tej sondzie zakończyło się w: listopad 12, 2017
X Zamknij
X Zamknij
McDonalds