Szkoła Podstawowa w Warpunach bierze udział w realizacji projektu Youngster. W ramach tego przedsięwzięcia uczniów tej placówki odwiedził native speaker mieszkający na stałe w Stanach Zjednoczonych, który także miał okazję poprowadzić lekcje.

W ramach obchodów Europejskiego Dnia Języków Obcych, w Szkole Podstawowej w Warpunach, gościem był native speaker Robert Pine mieszkający na stałe w Stanach Zjednoczonych. Spotkanie odbyło się w ramach realizacji projektu Youngster, w których biorą udział uczniowie klasy 3 gimnazjum (projekt finansowany przez Europejski Fundusz Rozwoju Wsi Polskiej) oraz podsumowania zakończenia realizacji programu English Club, w którym brali udział uczniowie klas 4-6 szkoły podstawowej (projekt finansowany przez Nidzicką Fundację Rozwoju „Nida”).

Spotkanie składało się z trzech części w trakcie których gość spotkania przedstawił prezentację związaną z historią, geografią i kulturą Stanów Zjednoczonych oraz opowiedział wiele ciekawych historii związanych z tym kręgiem kulturowym. Ponadto zostały przeprowadzone przez niego zajęcia lekcyjne, w których  główny nacisk położono na rozwijanie i doskonalenie umiejętności konwersacji.

W związku z obchodami powyższego dnia, uczniowie klasy 3 gimnazjum wykonali także szereg gazetek ściennych, które przedstawiały informacje związane z wybranymi językami obcymi oraz  nakręcili krótki film reklamujący Europejski Dzień Języków Obcych. Wszystkim zaangażowanym w realizację i pomoc w przygotowaniach powyższych uroczystości należą się gorące słowa podziękowania.

Galeria zdjęć

Źródło: Gmina Sorkwity

Słowa kluczowe:
 

Dodaj komentarz:

Sonda

Czy jesteś zadowolona(y) z obecnych wydarzeń w radzie miasta i powiatu?

Nie, te zmiany niczego nie wnoszą - 80.8%
Tak, to są zmiany na lepsze - 13.1%
Nie mam zdania na ten temat - 6.2%

Głosów ogółem: 130
Głosowanie w tej sondzie zakończyło się w: październik 20, 2019
X Zamknij
X Zamknij