Szkoła Podstawowa w Warpunach bierze udział w realizacji projektu Youngster. W ramach tego przedsięwzięcia uczniów tej placówki odwiedził native speaker mieszkający na stałe w Stanach Zjednoczonych, który także miał okazję poprowadzić lekcje.

W ramach obchodów Europejskiego Dnia Języków Obcych, w Szkole Podstawowej w Warpunach, gościem był native speaker Robert Pine mieszkający na stałe w Stanach Zjednoczonych. Spotkanie odbyło się w ramach realizacji projektu Youngster, w których biorą udział uczniowie klasy 3 gimnazjum (projekt finansowany przez Europejski Fundusz Rozwoju Wsi Polskiej) oraz podsumowania zakończenia realizacji programu English Club, w którym brali udział uczniowie klas 4-6 szkoły podstawowej (projekt finansowany przez Nidzicką Fundację Rozwoju „Nida”).

Spotkanie składało się z trzech części w trakcie których gość spotkania przedstawił prezentację związaną z historią, geografią i kulturą Stanów Zjednoczonych oraz opowiedział wiele ciekawych historii związanych z tym kręgiem kulturowym. Ponadto zostały przeprowadzone przez niego zajęcia lekcyjne, w których  główny nacisk położono na rozwijanie i doskonalenie umiejętności konwersacji.

W związku z obchodami powyższego dnia, uczniowie klasy 3 gimnazjum wykonali także szereg gazetek ściennych, które przedstawiały informacje związane z wybranymi językami obcymi oraz  nakręcili krótki film reklamujący Europejski Dzień Języków Obcych. Wszystkim zaangażowanym w realizację i pomoc w przygotowaniach powyższych uroczystości należą się gorące słowa podziękowania.

Galeria zdjęć

Źródło: Gmina Sorkwity

Słowa kluczowe:
 

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Komentarze  

# Sergio 2019-01-25 04:04
Greetings from Los angeles! I'm bored to death at work so I decided to check out your website on my iphone
during lunch break. I love the info you provide here and can't wait to take a look when I
get home. I'm shocked at how fast your blog loaded on my
cell phone .. I'm not even using WIFI, just 3G .. Anyways,
superb blog!

My blog post Darwin: http://rambler.ru
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
Kupię dom

Sonda

Czy popierasz zapowiadany strajk w oświacie?

Tak - 59.2%
Nie - 37.5%
Nie mam zdania - 2.8%

Głosów ogółem: 1027
Głosowanie w tej sondzie zakończyło się w: kwiecień 14, 2019
X Zamknij
X Zamknij