Około 13:30 doszło do wypadku na drodze wojewódzkiej nr 591 w okolicach Rydwąg (gmina Mrągowo). Dwie osoby zostały poszkodowane. Okazało się, że sprawca był pod wpływem alkoholu, badanie wykazało aż 4 promile!

Wypadek miał miejsce na wysokości zjazdu do Rydwąg. 42-letni kierowca nissana jadąc drogą podporządkowaną wymusił pierwszeństwo przejazdu na osobowej maździe - nie upewniając się czy ma wolną drogę wjechał w prawy bok auta. W efekcie mazda obróciła się i wjechała do przydrożnego rowu.

Niestety 42-latek nie zatrzymał się i jak gdyby nigdy nic próbował odjechać z miejsca zdarzenia omijając pojazdy, które się zatrzymały. Na szczęście nieskutecznie, ponieważ został ujęty przez jednego z kierowców, który zajechał mu drogę.

Policjanci wezwani na miejsce zbadali 42-letniego kierowcę na zawartość alkoholu w organizmie. Wtedy wyjaśniła się przyczyna jego nieprawidłowych manewrów. Jak się okazało mężczyzna był nietrzeźwy. Pierwsze badanie na zawartość alkoholu w organizmie mężczyzny wykazało 4 promile alkoholu. Dodatkowo jak ustalono mężczyzna nie posiadał prawa jazdy, ponieważ w 2016 roku zostało mu zatrzymane.

W mazdzie podróżowały dwie osoby, które zostały przewiezione do miejscowego szpitala. Na szczęście nie doznały poważnych obrażeń. Na czas interwencji w miejscu tym wprowadzony był ruch wahadłowy.

Mężczyzna nie uniknie odpowiedzialności za popełnione wykroczenie oraz przestępstwo.

Według Kodeksu Karnego za kierowanie w stanie nietrzeźwości grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności i zakaz prowadzenia pojazdów do lat 15, przy czym minimalny okres, na jaki zakaz ten może być orzeczony to 3 lata. Ponadto osoba kierująca pojazdem w stanie nietrzeźwości będzie musiała się także liczyć z dolegliwymi konsekwencjami finansowymi. Niezależnie od orzeczonej kary, sąd obligatoryjnie orzeknie świadczenie pieniężne w wysokości nie mniejszej niż 5 tys. złotych.

Natomiast za kierowanie w stanie nietrzeźwości w okresie obowiązywania sądowego zakazu prowadzenia pojazdów grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Ruch w miejscu zdarzenia odbywał się wahadłowo.

Wypadek na DW 591

Słowa kluczowe:
Rydwągi dw591 wypadek galeria na sygnale 

Książki i projekty edukacyjne

podnoszące kompetencje procesowe

Adwokat
Diabła

Iain Morley
Adowkat Diabła Kup książkę Kup audiobook

Na końcu
świata

Wawrzyniec Siedlecki
Na końcu świata Kup książkę

Na końcu świata
czyli Afryka dzika

Wawrzyniec Siedlecki
Na końcu świata czyli Afryka dzika Kup książkę Kup audiobook

Przygody
Belli

Lillienne Golc
Przygody Belli Kup książkę

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Komentarze  

# edek (IP: 81.190.*.172) 2017-09-30 15:00
A gdzie tam jest ford ? Czy ktoś jest niewidomy ?
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
# Kurp (IP: 178.235.*.88) 2017-09-30 00:41
Artykuł zaczyna sie "Dachowanie w Dobrołęce...
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
# Kurp (IP: 178.235.*.88) 2017-09-30 00:33
Na portalu info ostroleka jest informacja o wypadku koło Ostrołęki forda którym jechało małżeństwo z Mrągowa i ktoś chce skontaktować sie z tym małżeństwem. Moze ktoś ich zna jest tam mail do kontaktu
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować

Sonda

Czy weźmiesz udział w tegorocznych wyborach samorządowych

X Zamknij
X Zamknij