Około 13:30 doszło do wypadku na drodze wojewódzkiej nr 591 w okolicach Rydwąg (gmina Mrągowo). Dwie osoby zostały poszkodowane. Okazało się, że sprawca był pod wpływem alkoholu, badanie wykazało aż 4 promile!

Wypadek miał miejsce na wysokości zjazdu do Rydwąg. 42-letni kierowca nissana jadąc drogą podporządkowaną wymusił pierwszeństwo przejazdu na osobowej maździe - nie upewniając się czy ma wolną drogę wjechał w prawy bok auta. W efekcie mazda obróciła się i wjechała do przydrożnego rowu.

Niestety 42-latek nie zatrzymał się i jak gdyby nigdy nic próbował odjechać z miejsca zdarzenia omijając pojazdy, które się zatrzymały. Na szczęście nieskutecznie, ponieważ został ujęty przez jednego z kierowców, który zajechał mu drogę.

Policjanci wezwani na miejsce zbadali 42-letniego kierowcę na zawartość alkoholu w organizmie. Wtedy wyjaśniła się przyczyna jego nieprawidłowych manewrów. Jak się okazało mężczyzna był nietrzeźwy. Pierwsze badanie na zawartość alkoholu w organizmie mężczyzny wykazało 4 promile alkoholu. Dodatkowo jak ustalono mężczyzna nie posiadał prawa jazdy, ponieważ w 2016 roku zostało mu zatrzymane.

W mazdzie podróżowały dwie osoby, które zostały przewiezione do miejscowego szpitala. Na szczęście nie doznały poważnych obrażeń. Na czas interwencji w miejscu tym wprowadzony był ruch wahadłowy.

Mężczyzna nie uniknie odpowiedzialności za popełnione wykroczenie oraz przestępstwo.

Według Kodeksu Karnego za kierowanie w stanie nietrzeźwości grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności i zakaz prowadzenia pojazdów do lat 15, przy czym minimalny okres, na jaki zakaz ten może być orzeczony to 3 lata. Ponadto osoba kierująca pojazdem w stanie nietrzeźwości będzie musiała się także liczyć z dolegliwymi konsekwencjami finansowymi. Niezależnie od orzeczonej kary, sąd obligatoryjnie orzeknie świadczenie pieniężne w wysokości nie mniejszej niż 5 tys. złotych.

Natomiast za kierowanie w stanie nietrzeźwości w okresie obowiązywania sądowego zakazu prowadzenia pojazdów grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Ruch w miejscu zdarzenia odbywał się wahadłowo.

Wypadek na DW 591

Słowa kluczowe:
Rydwągi dw591 wypadek galeria na sygnale 

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Komentarze  

# edek (IP: 81.190.*.172) 2017-09-30 15:00
A gdzie tam jest ford ? Czy ktoś jest niewidomy ?
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
# Kurp (IP: 178.235.*.88) 2017-09-30 00:41
Artykuł zaczyna sie "Dachowanie w Dobrołęce...
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
# Kurp (IP: 178.235.*.88) 2017-09-30 00:33
Na portalu info ostroleka jest informacja o wypadku koło Ostrołęki forda którym jechało małżeństwo z Mrągowa i ktoś chce skontaktować sie z tym małżeństwem. Moze ktoś ich zna jest tam mail do kontaktu
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować

Sonda

Czy weźmiesz udział w tegorocznych wyborach samorządowych

Tak - 87.1%
Nie - 10.5%
Nie podjąłem(-ęłam) decyzji - 1.8%

Głosów ogółem: 171
Głosowanie w tej sondzie zakończyło się w: marzec 2, 2018
X Zamknij
X Zamknij