Odznaka Honorowa "Za zasługi dla Turystyki" trafiła do szkoły w Baranowie (Gmina Mikołajki). Doceniono wieloletnią troskę uczniów i nauczycieli o lokalne środowisko.

Minister Sportu i Turystyki przyznał Zespołowi Szkół w Baranowie Odznakę Honorową "Za Zasługi dla Turystyki". Doceniono wieloletnią troskę uczniów i nauczycieli o lokalne środowisko poprzez dbałość o cmentarze, nasadzenia drzew i krzewów wokół szkoły oraz w ogrodzie botanicznym, włączanie się w lokalne inicjatywy na rzecz miejsc pamięci, udział w porządkowaniu cmentarza ewangelickiego w Mrągowie. Ciekawą i rzadką inicjatywą jest przyszkolny ogród botaniczny, gdzie rosną rzadkie gatunki drzew. Po ostatnich pracach porządkowych jest miejscem szkolnych imprez, pikników, spotkań.

Wyróżnienia dokonał Pan Gustaw Marek Brzezin Marszałek Województwa Warmińsko-Mazurskiego na ręce Pana Jacka Kiśluka dyrektora placówki. Wręczenie odbyło się 24 września w czasie uroczystych obchodów Światowego Dnia Turystyki w Lidzbarku Warmińskim. Odznaka jest szczególnym honorowym wyróżnieniem i może być nadawana obywatelom Rzeczypospolitej Polskiej, obywatelom państw obcych oraz organizacjom lub innym instytucjom w kraju i za granicą w uznaniu ich zasługi dla rozwoju polskiej turystyki i umacnianiu współpracy międzynarodowej w tej dziedzinie.

Publiczna Szkoła Podstawowa w Baranowie

"Za zasługi dla Turystyki" dla szkoły w Baranowie


Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Sonda

Czy weźmiesz udział w tegorocznych wyborach samorządowych

Tak - 87.1%
Nie - 10.5%
Nie podjąłem(-ęłam) decyzji - 1.8%

Głosów ogółem: 171
Głosowanie w tej sondzie zakończyło się w: marzec 2, 2018
X Zamknij
X Zamknij