Uczniowie Zespołu Szkół Zawodowych w Mrągowie obchodzili Europejski Dzień Języków Obcych. Zamiast lekcji w szkolnych ławkach wybrali się w językową podróż ulicami naszego miasta.

W miniony wtorek, 26 września uczniowie klasy 3 technikum organizacji reklamy i technikum usług gastronomicznych wzięli udział w wycieczce ulicami Mrągowa. Wyjście miało na celu zapoznanie młodzieży z historią znanych obiektów naszego miasta, która została przedstawiona przez uczniów w językach obcych. Młodzież zaprezentowała w języku angielskim i niemieckim fakty dotyczące między innymi pomnika Jana Pawła II, Kościoła Ewangelickiego, Kościoła Świętego Wojciecha, budynku urzędu miasta, budynku apteki „Pod Orłem” oraz jeziora Czos.

Kolejnym punktem obchodów tego dnia było stworzenie na schodach szkoły napisów oznaczających przywitania skierowane do wszystkich osób odwiedzających naszą szkołę. Napisy powstały oczywiście w językach obcych nauczanych w Zespole Szkół Zawodowych. Pogoda i humory dopisywały. Dzień ten stał się okazją dla uczniów do zaprezentowania swojej wiedzy w językach obcych, których uczą się na co dzień. Nad organizacją i przebiegiem wydarzenia czuwali nauczyciele języków obcych w naszej szkole.

Zespół Szkół Zawodowych w Mrągowie

Wycieczka językowa uczniów ZSZ po Mrągowie

 

Książki i projekty edukacyjne

podnoszące kompetencje procesowe

Adwokat
Diabła

Iain Morley
Adowkat Diabła Kup książkę Kup audiobook

Na końcu
świata

Wawrzyniec Siedlecki
Na końcu świata Kup książkę

Na końcu świata
czyli Afryka dzika

Wawrzyniec Siedlecki
Na końcu świata czyli Afryka dzika Kup książkę Kup audiobook

Przygody
Belli

Lillienne Golc
Przygody Belli Kup książkę

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Sonda

Czy weźmiesz udział w tegorocznych wyborach samorządowych

X Zamknij
X Zamknij