Dobrego humoru i uśmiechu na twarzy nie zabrakło dzisiaj pierwszoklasistom Zespołu Szkół nr 2 im. Władysława Jagiełły w Mrągowie. W auli szkolnej, w uroczystej atmosferze odbyło się ich ślubowanie. Przygotowana przez uczniów klas starszych uroczystość z pewnością zaskoczyła młodszych kolegów.

Tradycji musi stać się zadość. W obecności najwyższych jegomości, króla Władysława Jagiełły i jego żony Jadwigi, w murach Zespołu Szkół nr 2 odbyła się dzisiaj uroczystość ślubowania klas pierwszych. Ceremonię rozpoczęła część oficjalna, podczas której wprowadzono sztandar szkoły oraz odśpiewano hymn narodowy. Następnie pani dyrektor, Agnieszka Pytel, skierowała do pierwszoklasistów kilka ciepłych słów, życząc im sukcesów i powodzenia w murach nowej szkoły.

Po oficjalnym przyrzeczeniu złożonym przez przewodniczących klas pierwszych przy sztandarze szkoły, przyszedł czas na trochę zabawy. Na pierwszoklasistów czekały cztery zadania. Najpierw klasowi malarze musieli przygotować portret wychowawcy. Następnie wykazać się umiejętnością zaplatania warkocza i rozpoznać wśród zdjęć z dzieciństwa swojego wychowawcę. Najwięcej jednak emocji i uśmiechu wywołał konkurs kulinarny, w którym trzeba było przygotować smakołyk króla Władysława Jagiełły, a mianowicie kanapkę ze smalcem i ogórkiem z zamkniętymi oczami. Uczniowie za dobrze wykonane zadania otrzymali słodkości. A pierwsze wrażenia z tej uroczystości zapisali na kartkach, które następnie mogli przyczepić na specjalnie przygotowanej tablicy.

Ślubowanie pierwszoklasistów ZS nr 2 im. Władysława Jagiełły

Książki i projekty edukacyjne

podnoszące kompetencje procesowe

Adwokat
Diabła

Iain Morley
Adowkat Diabła Kup książkę Kup audiobook

Na końcu
świata

Wawrzyniec Siedlecki
Na końcu świata Kup książkę

Na końcu świata
czyli Afryka dzika

Wawrzyniec Siedlecki
Na końcu świata czyli Afryka dzika Kup książkę Kup audiobook

Przygody
Belli

Lillienne Golc
Przygody Belli Kup książkę

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Komentarze  

# Rocznik 2004 (IP: 89.229.*.81) 2017-09-29 18:41
Najlepsza szkoła w Mrągowie. Ogólniak się chowa.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować

Sonda

Czy weźmiesz udział w tegorocznych wyborach samorządowych

X Zamknij
X Zamknij