Projekt Zielona Szkoła - Włochy 2017 został zrealizowany. Uczniowie Publicznej Szkoły Podstawowej z Baranowa z panią Grażyną Pisarek również w nim uczestniczyli, a wszystko dzięki nawiązaniu współpracy z Zespołem Szkolno - Przedszkolnym im. Jana Pawła II w Miłakowie.

W programie wyjazdu były: wycieczka do Werony, tam gra terenowo - historyczna, prezentacja sceny balkonowej ze sztuki "Romeo i Julia", zatańczona została Belgijka. Uczniowie mogli zobaczyć Arenę z czasów rzymskich, symboliczny dom i grób Julii, rysować panoramę Werony. Kolejną atrakcją była wycieczka do Wenecji, w tym rejs statkiem, podziwianie licznych zabytków np. Bazyliki św. Marka, Mostu Westchnień, Dzwonnicy św. Marka. Wszystko wpisane zostało w grę terenową.

W Chorwacji młodzież zwiedziła miasta: Rovinij i Pulę, tu zobaczyli kolejny Amfiteatr rzymski, skorzystali również z przepięknej plaży w Fažanie. Grotta Gigante w Trieście to kolejna atrakcja i wyzwanie. To największa jaskinia turystyczna na świecie. Tu uczniowie utrwalali wiedzę o stalagmitach i stalaktytach. Oprócz tego uczestniczyli w zajęciach z literatury, geografii, języka niemieckiego i sztuki. W wolnej chwili mogli zjeść włoską pizzę, wyjść na plażę lub spacer po Bibione. Młodzież miała okazję zdobyć nowe doświadczenia, poszerzyć wiedzę z zakresu wielu dziedzin, a także nauczyć się pracy zespołowej i nawiązać nowe przyjaźnie.

Jacek Kiśluk, dyrektor Publicznej Szkoły Podstawowej w Baranowie

Zagraniczna wycieczka dzieci z Baranowa


Dodaj komentarz:

Sonda

Czy popierasz zapowiadany strajk w oświacie?

Tak - 59.2%
Nie - 37.5%
Nie mam zdania - 2.8%

Głosów ogółem: 1027
Głosowanie w tej sondzie zakończyło się w: kwiecień 14, 2019
X Zamknij
X Zamknij