Projekt Zielona Szkoła - Włochy 2017 został zrealizowany. Uczniowie Publicznej Szkoły Podstawowej z Baranowa z panią Grażyną Pisarek również w nim uczestniczyli, a wszystko dzięki nawiązaniu współpracy z Zespołem Szkolno - Przedszkolnym im. Jana Pawła II w Miłakowie.

W programie wyjazdu były: wycieczka do Werony, tam gra terenowo - historyczna, prezentacja sceny balkonowej ze sztuki "Romeo i Julia", zatańczona została Belgijka. Uczniowie mogli zobaczyć Arenę z czasów rzymskich, symboliczny dom i grób Julii, rysować panoramę Werony. Kolejną atrakcją była wycieczka do Wenecji, w tym rejs statkiem, podziwianie licznych zabytków np. Bazyliki św. Marka, Mostu Westchnień, Dzwonnicy św. Marka. Wszystko wpisane zostało w grę terenową.

W Chorwacji młodzież zwiedziła miasta: Rovinij i Pulę, tu zobaczyli kolejny Amfiteatr rzymski, skorzystali również z przepięknej plaży w Fažanie. Grotta Gigante w Trieście to kolejna atrakcja i wyzwanie. To największa jaskinia turystyczna na świecie. Tu uczniowie utrwalali wiedzę o stalagmitach i stalaktytach. Oprócz tego uczestniczyli w zajęciach z literatury, geografii, języka niemieckiego i sztuki. W wolnej chwili mogli zjeść włoską pizzę, wyjść na plażę lub spacer po Bibione. Młodzież miała okazję zdobyć nowe doświadczenia, poszerzyć wiedzę z zakresu wielu dziedzin, a także nauczyć się pracy zespołowej i nawiązać nowe przyjaźnie.

Jacek Kiśluk, dyrektor Publicznej Szkoły Podstawowej w Baranowie

Zagraniczna wycieczka dzieci z Baranowa

Książki i projekty edukacyjne

podnoszące kompetencje procesowe

Adwokat
Diabła

Iain Morley
Adowkat Diabła Kup książkę Kup audiobook

Na końcu
świata

Wawrzyniec Siedlecki
Na końcu świata Kup książkę

Na końcu świata
czyli Afryka dzika

Wawrzyniec Siedlecki
Na końcu świata czyli Afryka dzika Kup książkę Kup audiobook

Przygody
Belli

Lillienne Golc
Przygody Belli Kup książkę

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Sonda

Czy weźmiesz udział w tegorocznych wyborach samorządowych

X Zamknij
X Zamknij