Tradycją wpisaną na początku roku szkolnego w Zespole Szkół nr 2 im. Władysława Jagiełły w Mrągowie są zdecydowanie wycieczki poznawcze uczniów klas pierwszych. Tegoroczna integracja odbyła się w Marcinkowie.

Pomimo bardzo zmiennych i momentami nie sprzyjających warunków atmosferycznych udało nam się zrealizować, już wpisane w tradycję ZS nr 2 w Mrągowie, wycieczki integracyjne uczniów klas pierwszych. Pod czujnym okiem wychowawców i psychologa szkolnego, przy wsparciu nauczycieli bibliotekarzy wycieczki odbyły się zgodnie z planem i okazały fantastyczną przygodą w otoczeniu regionalnych atrakcji. Tegoroczną integrację pierwszaków zaplanowano w Marcinkowie, a celem wycieczek było poznanie walorów turystycznych, kulturalnych i historycznych naszego mazurskiego regionu. Nasza przygoda zaczęła się od wykładu na temat życia dawnych Mazurów i warsztatów „Masełka-Osełka” w Mazurskiej Izbie Regionalnej w Marcinkowie. Atrakcje i wrażenia nie do opisania, a ubijanie masła na wagę złota. Na podsumowanie naszej wizyty mieliśmy możliwość wysłuchania bajki lub anegdoty w gwarze mazurskiej. Następnie udaliśmy się do Ogrodów Pokazowych & Motylarni Markiewicz, gdzie podziwialiśmy przepiękne wnętrza ogrodowe o różnej tematyce i stylu, np.: ogród biały, ogród traw, ogród japoński, różanka. Właściciele Ogrodów zajmują się również ochroną owadów, dlatego też zbudowali specjalną wolierę dla motyli, w której hodują rodzime gatunki motyli dziennych oraz egzotyczne gatunki motyli nocnych, które podziwialiśmy. Motylarnia pełni funkcję stacji badawczej. Na koniec jak to zawsze bywa, długo wyczekiwane ognisko oraz zabawy integracyjne, w których lepiej się poznaliśmy. Mimo przelotnych opadów deszczu, atmosfera była świetna i każdy bawił się super. Będzie nam brakowało tej cudnej krainy łagodności, harmonii i spokoju. Szkoda, że wycieczkę integrację ma się tylko raz w cyklu kształcenia.

Serdeczne podziękowania składamy na ręce p. Jolanty Hellis i p. Magdaleny Markiewicz za fantastyczną przygodę z atrakcjami regionalnymi i przyrodniczymi naszej Małej Ojczyzny. Dziękujemy za otwartość, profesjonalizm i indywidualne podejście w kształtowaniu tego co naturalnie najpiękniejsze w obecnym cyfrowym świecie. Z ogromną chęcią przeniesiemy się jeszcze raz do czasów własnoręcznie robionego masła, samodzielnie wypiekanego chleba, rewii mody w dawnym stylu i cudnych ogrodów będących oazą piękna i spokoju.

Katarzyna Krawczyk, nauczyciel w ZS nr 2

Wycieczka integracyjna uczniów ZS nr 2

Książki i projekty edukacyjne

podnoszące kompetencje procesowe

Adwokat
Diabła

Iain Morley
Adowkat Diabła Kup książkę Kup audiobook

Na końcu
świata

Wawrzyniec Siedlecki
Na końcu świata Kup książkę

Na końcu świata
czyli Afryka dzika

Wawrzyniec Siedlecki
Na końcu świata czyli Afryka dzika Kup książkę Kup audiobook

Przygody
Belli

Lillienne Golc
Przygody Belli Kup książkę

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Sonda

Czy weźmiesz udział w tegorocznych wyborach samorządowych

X Zamknij
X Zamknij