Hufiec ZHP imienia Janusza Korczaka w Mrągowie ma już 70 lat. Okrągły jubileusz był okazją nie tylko do wspólnego spotkania się, ale także przeżycia na nowo harcerskich wspomnień. W ramach sobotnich obchodów, które odbyły się w Centrum Kultury i Turystyki w Mrągowie zaprezentowany został dorobek mrągowskiego hufca. Poznaliśmy także dumy naszego powiatu.

W sobotnie przedpołudnie w sali widowiskowej mrągowskiego centrum kultury zabrzmiała harcerska nuta. Wśród występujących tego dnia harcerzy, na dużej scenie posłuchać można było harcerskich piosenek w wykonaniu 13 ŻDH "Babski Oddział" z Warpun, Środowiskowej Drużyny Harcerskiej "Dzikie Koty" oraz Gromady zuchowej "Leśne Żuczki" z Nawiad. Do wspólnego muzykowania zachęcali najmłodszych harcerzy Dh pwd Przemysław Maruchacz oraz Dh phm Daniel Babynko. Wszystko w bardzo miłej i przyjaznej atmosferze.

W ramach tego szczególnego, dla mrągowskich harcerzy dnia, w sali Orbita CKiT przygotowano również prezentacje artystyczną poszczególnych harcerskich grup działających na terenie naszego powiatu. Jako pierwsze przed zgromadzoną publicznością oraz zaproszonymi gośćmi zaprezentowała się Gromada Zuchowa „Leśne Żuczki” z Gminy Piecki. Następnie harcerze z drużyny środowiskowej „Kwiaty Polskie” oraz dzieci z zespołu „Stokrotka” przy ogromnym wsparciu Pań z Koła Gospodyń Wiejskich z Marcinkowa. Z kolei Gminę Sorkwity zaprezentowały Gromada Zuchowa „Wesołe Tygryski”. Jako ostatni wystąpili harcerze mrągowskiego hufca im. Janusza Korczaka. Podczas tej szczególnej uroczystości zostały wręczone także statuetki Dumy naszego powiatu, które trafiły do Hufca ZHP im. Janusza Korczaka w Mrągowie, do Koła Gospodyń Wiejskich z Marcinkowa, Pani Marzeny Balcerczyk i Pana Bogdana Kuriaty z Piecek oraz Pana Piotra Banacha z Zyndak.

70-lecie Mrągowskiego Hufca


Dodaj komentarz:

Sonda

Czy jesteś zadowolona(y) z obecnych wydarzeń w radzie miasta i powiatu?

Nie, te zmiany niczego nie wnoszą - 80.8%
Tak, to są zmiany na lepsze - 13.1%
Nie mam zdania na ten temat - 6.2%

Głosów ogółem: 130
Głosowanie w tej sondzie zakończyło się w: październik 20, 2019
X Zamknij
Sylwerster Mrongoville 2019
X Zamknij