Już w najbliższą sobotę zapraszamy Mieszkańców Mrągowa na Piknik Sąsiedzki, który odbędzie się na Placu Armii Krajowej. Przedsięwzięcie odbywa się w ramach projektu PlanujeMY Mrągowo, w ramach którego Urząd Miasta zamierza przeprowadzić dialog na temat zapisów planu dotyczących między innymi promenady nad Jeziorem Czos, osiedla przy ul. Wileńskiej oraz terenów przemysłowych przy ul. Giżyckiej.

W południe z placu wyruszymy na Spacer z Architektem, na którym dowiemy się o historii tej części miasta, zobaczymy stare fotografie, a także poznamy ciekawostki architektoniczne, które czynią to miejsce wyjątkowym.

O godz. 13.00 rozpoczniemy nasz Piknik Sąsiedzki, na którym oprócz poczęstunku, animacji dla dzieci, konkursów i dobrej zabawy, porozmawiamy o planowaniu przestrzennym tej części miasta. Zmierzymy się z tematem ładu przestrzennego oraz zapisów w miejscowym planie, które mogą chronić perełki architektury, takie jak np. Plac Armii Krajowej.

Wszystkich zainteresowanych tematem planowania przestrzennego, a w szczególności Mieszkańców ulic Wileńskiej, Laskowej, Młynowej, Ogrodowej, Nowogródzkiej oraz Placu Armii Krajowej zapraszamy na spotkanie.

Źródło: UM Mrągowo


Dodaj komentarz:

Sonda

Czy popierasz zapowiadany strajk w oświacie?

Tak - 59.2%
Nie - 37.5%
Nie mam zdania - 2.8%

Głosów ogółem: 1027
Głosowanie w tej sondzie zakończyło się w: kwiecień 14, 2019
X Zamknij
X Zamknij