Mamy bardzo złe informacje dla wszystkich podróżnych, którzy korzystali z połączeń mrągowskiego PKS na linii Mrągowo – Olsztyn. Spółka likwiduje to połączenie z dniem 30 września. W wydanym komunikacie, przedsiębiorstwo jako przyczynę podaje lawinowy wzrost kosztów obsługi tego połączenia.

Mrągowski PKS, w odpowiedzi na rosnącą konkurencję w postaci busów kursujących z Mrągowa do Olsztyna i w przeciwnym kierunku, kilka lat temu wprowadził usługę Mobilis Express. Linia cieszyła się sporym zainteresowaniem, autobusy były komfortowe, a podróż trwała około godziny. Niestety do czasu...

W wydanym wczoraj przez spółkę komunikacie, PKS informuje, że z dniem 30 września likwiduje połączenie Mobilis Express. Jakie są tego przyczyny?

– Możliwość świadczenia usług przewozowych jest dla nas podstawową potrzebą, jednak w obliczu zwiększających się kosztów takich jak 400% wzrost ceny za obsługę kursów na dworcu w Olsztynie czy rosnąca cena paliwa oraz brak efektywnych rozwiązań prawnych związanych z finansowaniem ulg ustawowych oraz braku polityki zapobiegającej powstawaniu takich właśnie sytuacji, jesteśmy zmuszeni po wielomiesięcznym dofinansowywaniu tej linii podjąć bardzo trudną decyzję – czytamy w komunikacie. – W trosce o Państwa i możliwe utrudnienia, zadbaliśmy o poinformowanie innych przewoźników realizujących przewozy na tym obszarze o zamiarze likwidacji linii.

W efekcie nie zobaczymy na tej trasie autobusów Mobilisu. Kilka miesięcy temu podobny los spotkał linię Mrągowo – Gdańsk, na której nie jeździ już żaden mrągowski autobus Mobilis.

Obecna likwidacja linii Mrągowo – Olsztyn oraz wcześniejsza – linii Mrągowo – Gdańsk, dotykają w dużej mierze uczniów i studentów, którzy na co dzień kształcą się w Olsztynie czy Gdańsku. Wszyscy będą zmuszeni do skorzystania z oferty innych, mniejszych przewoźników...

Piotr Piercewicz

Książki i projekty edukacyjne

podnoszące kompetencje procesowe

Adwokat
Diabła

Iain Morley
Adowkat Diabła Kup książkę Kup audiobook

Na końcu
świata

Wawrzyniec Siedlecki
Na końcu świata Kup książkę

Na końcu świata
czyli Afryka dzika

Wawrzyniec Siedlecki
Na końcu świata czyli Afryka dzika Kup książkę Kup audiobook

Przygody
Belli

Lillienne Golc
Przygody Belli Kup książkę

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Komentarze  

# Jan (IP: 83.6.*.231) 2017-10-15 22:53
Każdy postrzega to co chce widzieć.ja natomiast proponuję aby dworzec autobusowy był miejski,żaden bus i autobus nie powinien go ominąć i łapać podróżnych po byle przystankach.wt edy można było ustalić rozkład jazdy dla wszystkich przewoźników.in aczej będzie to co jest wolna amerykanka
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
# luki (IP: 164.127.*.208) 2017-10-10 16:32
Gdyby Mobilis zarabiał to by się nie zwijał!!! Konkurencja zawsze jest zdrowa inna sprawa że dyrekcja PKSu w Mrągowie nie dbała o nic. Ani o pracowników ani o jakość usług!!! Skończyli się tani kierowcy bo starzy przeszli na emerytury i zaczęli jeździć na czarno u prywaciarzy mrągowskich. Expres Bus zaciera ręce bo będzie mógł podwyższyć ceny - znowu:(
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
# OTM (IP: 5.172.*.189) 2017-09-25 18:00
Zastanawiam się gdzie są władze powiatu, miasta i gminy, które całkowicie zlekceważyły swoich mieszkańców zaniedbując swój wpływ na transport zbiorowy. Jakie podjęto działania przeciwko likwidacji najpierw połączeń kolejowych, potem PKS, a następnie miejsc oczekiwania podróżnych czyli dworców PKP i PKS, odpowiadam pozorowane albo żadne! Nie wiem czym się kierowano, ze doprowadzono do takiej zapaści?! Obecnie podróżny odwiedzający lub wyjeżdżający z naszego miasta ma gorszy obraz niż za czasów PRL. Żadnych dworców, marni, lekceważący pasażerów przewoźnicy (np. Mobilis, Gietek itp.), zatrzymujący się spóźnionymi rozklekotanymi pojazdami z "niemieckiego demobilu" byle gdzie. O wygodę i bezpieczeństwo pasażera nikt nie dba, ważne żeby kasa się zgadzała. Proponuję skierować naszych włodarzy w podróż służbową do innych miast np. Kętrzyna żeby zobaczyli jak z "zapyziałego" dworca zrobiono wizytówkę miasta.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
# Ewa (IP: 87.205.*.16) 2017-09-24 11:26
Niedawno usunięta została kolejka . Czy ktoś celowo odcina Mrągowo od reszty świata?! Co na to nasza Pani Burmistrz! Pocieszę Panią, jestem kolejną osobą, która emigrowała z tego miasta. Jest Pani dumna ze swoich rządów?!
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
# mietek (IP: 146.185.*.214) 2017-09-23 22:27
ale jaja
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
# maniek (IP: 89.229.*.217) 2017-09-23 22:17
cha cha nikt nie pisze, że za tym zamieszaniem stoi żydowska sekta. i były dyrektor PKS.który dla własnych osiągnięć doprowadził firmę do bankructwa.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
# lalek (IP: 159.253.*.183) 2017-09-23 22:33
#maniek@. obrażałeś żydów, a za to będzie surowa kara.. bo dla nich wolno wszystko, a dla Polaków nie wolno nic..
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
# mruj (IP: 89.69.*.176) 2017-09-23 19:25
To już jest koniec nie ma już nic.... i po PKSie. Szkoda :-(
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
# m. (IP: 89.231.*.45) 2017-09-22 23:54
PKS jaki był taki był ale -20 i autobusy jezdziły a dzisiejsza właściciel nigdy nie powinien PKS Mrągowo dostać w swoje ręce.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
# rozżalony pasażer (IP: 83.9.*.70) 2017-09-22 15:26
Od początku powstania za cel Mobilis przyjął sobie niszczenie jakiejkolwiek konkurencji a nie zaspokojenie potrzeb obywateli . Głupie "zagrywki" w postaci dublowania rozkładów jazdy (2 minuty przed) z innymi przewoźnikami, blokowania dostępności do przystanków (z tego powodu między innymi zamknięto linię do Pisza) , dezinformacja pasażerów na dworcu o braku innych połączeń niż Mobilis . Stosowanie w dublowanych kursach cen dubbingowych po to by w ''swoich'' kursach podnieść je 3-krotnie (przykład Mrągowo - Piecki z 2,80 zł. na 8,10 zł.) , nie da się ukryć , że również nierealny czas jazdy do Olsztyna i ciągłe opóźnienia w stosunku do rozkładu jazdy powodujący masę problemów dla osób podróżujących dalej , spowodowały że pasażerowie zaczęli się odwracać od przewoźnika by ukarać go również za likwidację większości połączeń z mniejszymi miejscowościami . Przykre , że do walki z konkurencją radni z Mobilisa wciągnęli P. burmistrz odmawiając np. dostępu do przystanku na u. Warszawskiej dla jadących do Olsztyna busami. Pasażerowie z walizami muszą iść przez pół miasta aż na ul. kolejową lub na ul. Skłodowskiej podczas gdy mogli by wsiąść na przystanku komunikacji miejskiej na ul. Warszawskiej .. Wygodnie i bez problemów !!!
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
# Miesz..c (IP: 109.125.*.216) 2017-09-22 10:37
Do M.M.
Uważam że przekazanie PKS Mrągowo w obce ręce było jak najbardziej słuszne, zabrakło tylko kontroli Skarbu Państwa nad inwestorem. Wypisywanie tych wszystkich bzdur przez właściciela PKS o braku opłacalności jest śmieszne, myślę, że tym powinny zająć się władze Samorządowe w Mrągowie i inne organa, jak zadbają o swoich mieszkańców tak mieszkańcy ich wybiorą. :-)
Ps. "Reklama Bartoszyc w Mrągowie", a Bartoszyce już podobno zamknięte. Z tego co widać to taki sam los czeka PKS Mrągowo!!!!!
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
# - (IP: 89.231.*.142) 2017-09-22 10:03
oddać w obce łapy, sprzedać , zlikwidować - w PL nic się nie opłaca
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
# Mieszkaniec Mrągowa (IP: 89.229.*.1) 2017-09-21 23:25
Witam serdecznie wszystkich.
A ja skomentuje naszą komunikację miejską.
Ostatni nie przyjechał autobus wiec dzwonie.Odbiera Pani i mówi:
Dyspozytor nic nie zgłaszał Czekam 5 min bo ma oddzwonić i powiedzieć o co chodzi Brak odpowiedzi.
Powiem tak TAXI w PLA.ECIE 10zł
4 osoby wsiadają i jadą ciepłym i z fajnym kierowcą.
Nie dbają o klienta więc czas wyciągnąć wnioski i pomóc tej firmie się zwinąć z naszych ulic. Nie pozdrawiam mrągowskiej komunikacji miejskie,
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
# auslander (IP: 185.124.*.42) 2017-09-22 14:20
mragowo to taka mala wioska ze na piechote mozna wszedzie dojsc, oczywiscie nie mowie o osobach starszych lub chorych.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
# M.M. (IP: 46.76.*.132) 2017-09-21 23:24
Szkoda słów!! Po co było oddawać dobrze prosperującą firmę w obcy kapitał?! Zachciało się inwestora z zagranicy, co obiecywał "złote góry" i..?? właśnie, powoli skutecznie rozp... cały mrągowski pks. Sprzedali i wydzierżawili co się tylko dało, tabor katastrofa, a kiedyś było i czym i gdzie jeździć.. A teraz to nic się nie opłaci! Lepiej wszystko polikwidować, zawiesić Gdańsk, Olsztyn itd I pier... o zwiększonych kosztach, małych przychodach. I jeszcze ta darmowa reklama Bartoszyc, ciekawe czy ktoś wie, kto za tym się kryje??? W głowie się nie mieści, żeby taką firmę z tradycjami rozp... w drobny mak!!!!!!
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
# K (IP: 46.215.*.130) 2017-09-21 21:42
Tak jakzlikwidowali PKP tak i zlikwidują PKS.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
# Załamany (IP: 188.146.*.158) 2017-09-21 20:57
Teraz to Ci którzy dojeżdżają do Biskupca i Olsztyna i głosowali na obecną Burmistrz, niech zagłosują nadal na nią to już w ogóle nie zobaczą żadnego Busa czy Autobusa.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
# BYŁY (IP: 94.254.*.66) 2017-09-21 20:18
Obecne Mrągowo mimo iż wiele zmieniło się na lepsze wydaje się być większą dziura niż tamto z przeszłości.
Jak dobrze że wyjechałem 25 lat temu, jeszcze wszystko kursowało.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
# Ula (IP: 46.134.*.221) 2017-09-21 18:18
A weź sie dostan z Biskupca do Mragowa . Tragedia ! Tylko sie czlowiek na siedzi godzinami na peksie . Masakra jakaś . Bo z Mrągowa na Olsztyn lecą to zachacza krzyżówkę bez problemu .
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
# iga (IP: 188.146.*.202) 2017-09-21 16:40
Czasami było tak, że autobus nie jechał wcale. Można było zrobić mniej połączeń, a nie co godzinę było. Wolałam autobus od busa śmierdzącego. Szkoda
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
# Gogi (IP: 213.73.*.194) 2017-09-21 15:23
A może problem był taki, że nie jezdzily zgodnie z rozkładam, a czasami w ogóle. I żadnej możliwości uzyskania informacji. Dlatego śmierdziace i ciasne busy były lepsze
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
# kazik (IP: 80.52.*.26) 2017-09-21 14:45
a moze glowny powod to niedlugie ogloszenie upadlosci :)
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
# qw (IP: 89.229.*.130) 2017-09-21 14:34
Dlaczego Autobus komunkacji miejskiej w Mrągowie reklamuje miasto Bartoszyce? Powinni chyba reklamować Mrągowo!
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
# D.C. (IP: 164.127.*.160) 2017-09-21 14:11
Mrągowski pks to był dobrych paręnaście lat temu..
Teraz to jest jakaś "budka z kebabem",któreg o tez tam nawet nie dostaniecie..
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
# Mieciu Inc (IP: 89.231.*.50) 2017-09-21 14:02
Express bus was zjadl konkurencja nie spi molochy zajebane
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
# Marcin (IP: 37.47.*.15) 2017-09-21 13:58
I z takim skutkiem pks padnie do konca roku...
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
# podróżujący (IP: 89.229.*.175) 2017-09-21 13:56
nie dziwi mnie ten fakt bo już w wakacje potrafiłem czekać po kilka godzin żeby się dowiedzieć że i tak nie przyjedzie żaden z autobusów tej lini a zarząd miał to wszystko w przysłowiowej dupie i nie raczyli nawet odpisać na żadną wiadomość i dodzwonić się nie było można
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować

Sonda

Jak oceniasz sezon letnich imprez w Mrągowie?

Super - 8.9%
Dobrze - 23.6%
Średnio - 23.2%
Słabo - 21.5%
Bardzo słabo - 21.9%

Głosów ogółem: 237
Głosowanie w tej sondzie zakończyło się w: listopad 12, 2017
X Zamknij
X Zamknij
McDonalds