Mamy bardzo złe informacje dla wszystkich podróżnych, którzy korzystali z połączeń mrągowskiego PKS na linii Mrągowo – Olsztyn. Spółka likwiduje to połączenie z dniem 30 września. W wydanym komunikacie, przedsiębiorstwo jako przyczynę podaje lawinowy wzrost kosztów obsługi tego połączenia.

Mrągowski PKS, w odpowiedzi na rosnącą konkurencję w postaci busów kursujących z Mrągowa do Olsztyna i w przeciwnym kierunku, kilka lat temu wprowadził usługę Mobilis Express. Linia cieszyła się sporym zainteresowaniem, autobusy były komfortowe, a podróż trwała około godziny. Niestety do czasu...

W wydanym wczoraj przez spółkę komunikacie, PKS informuje, że z dniem 30 września likwiduje połączenie Mobilis Express. Jakie są tego przyczyny?

– Możliwość świadczenia usług przewozowych jest dla nas podstawową potrzebą, jednak w obliczu zwiększających się kosztów takich jak 400% wzrost ceny za obsługę kursów na dworcu w Olsztynie czy rosnąca cena paliwa oraz brak efektywnych rozwiązań prawnych związanych z finansowaniem ulg ustawowych oraz braku polityki zapobiegającej powstawaniu takich właśnie sytuacji, jesteśmy zmuszeni po wielomiesięcznym dofinansowywaniu tej linii podjąć bardzo trudną decyzję – czytamy w komunikacie. – W trosce o Państwa i możliwe utrudnienia, zadbaliśmy o poinformowanie innych przewoźników realizujących przewozy na tym obszarze o zamiarze likwidacji linii.

W efekcie nie zobaczymy na tej trasie autobusów Mobilisu. Kilka miesięcy temu podobny los spotkał linię Mrągowo – Gdańsk, na której nie jeździ już żaden mrągowski autobus Mobilis.

Obecna likwidacja linii Mrągowo – Olsztyn oraz wcześniejsza – linii Mrągowo – Gdańsk, dotykają w dużej mierze uczniów i studentów, którzy na co dzień kształcą się w Olsztynie czy Gdańsku. Wszyscy będą zmuszeni do skorzystania z oferty innych, mniejszych przewoźników...

Piotr Piercewicz


Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Komentarze  

# Jan (IP: 83.6.*.231) 2017-10-15 22:53
Każdy postrzega to co chce widzieć.ja natomiast proponuję aby dworzec autobusowy był miejski,żaden bus i autobus nie powinien go ominąć i łapać podróżnych po byle przystankach.wt edy można było ustalić rozkład jazdy dla wszystkich przewoźników.in aczej będzie to co jest wolna amerykanka
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
# luki (IP: 164.127.*.208) 2017-10-10 16:32
Gdyby Mobilis zarabiał to by się nie zwijał!!! Konkurencja zawsze jest zdrowa inna sprawa że dyrekcja PKSu w Mrągowie nie dbała o nic. Ani o pracowników ani o jakość usług!!! Skończyli się tani kierowcy bo starzy przeszli na emerytury i zaczęli jeździć na czarno u prywaciarzy mrągowskich. Expres Bus zaciera ręce bo będzie mógł podwyższyć ceny - znowu:(
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
# OTM (IP: 5.172.*.189) 2017-09-25 18:00
Zastanawiam się gdzie są władze powiatu, miasta i gminy, które całkowicie zlekceważyły swoich mieszkańców zaniedbując swój wpływ na transport zbiorowy. Jakie podjęto działania przeciwko likwidacji najpierw połączeń kolejowych, potem PKS, a następnie miejsc oczekiwania podróżnych czyli dworców PKP i PKS, odpowiadam pozorowane albo żadne! Nie wiem czym się kierowano, ze doprowadzono do takiej zapaści?! Obecnie podróżny odwiedzający lub wyjeżdżający z naszego miasta ma gorszy obraz niż za czasów PRL. Żadnych dworców, marni, lekceważący pasażerów przewoźnicy (np. Mobilis, Gietek itp.), zatrzymujący się spóźnionymi rozklekotanymi pojazdami z "niemieckiego demobilu" byle gdzie. O wygodę i bezpieczeństwo pasażera nikt nie dba, ważne żeby kasa się zgadzała. Proponuję skierować naszych włodarzy w podróż służbową do innych miast np. Kętrzyna żeby zobaczyli jak z "zapyziałego" dworca zrobiono wizytówkę miasta.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
# Ewa (IP: 87.205.*.16) 2017-09-24 11:26
Niedawno usunięta została kolejka . Czy ktoś celowo odcina Mrągowo od reszty świata?! Co na to nasza Pani Burmistrz! Pocieszę Panią, jestem kolejną osobą, która emigrowała z tego miasta. Jest Pani dumna ze swoich rządów?!
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
# mietek (IP: 146.185.*.214) 2017-09-23 22:27
ale jaja
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
# maniek (IP: 89.229.*.217) 2017-09-23 22:17
cha cha nikt nie pisze, że za tym zamieszaniem stoi żydowska sekta. i były dyrektor PKS.który dla własnych osiągnięć doprowadził firmę do bankructwa.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
# lalek (IP: 159.253.*.183) 2017-09-23 22:33
#maniek@. obrażałeś żydów, a za to będzie surowa kara.. bo dla nich wolno wszystko, a dla Polaków nie wolno nic..
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
# mruj (IP: 89.69.*.176) 2017-09-23 19:25
To już jest koniec nie ma już nic.... i po PKSie. Szkoda :-(
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
# m. (IP: 89.231.*.45) 2017-09-22 23:54
PKS jaki był taki był ale -20 i autobusy jezdziły a dzisiejsza właściciel nigdy nie powinien PKS Mrągowo dostać w swoje ręce.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
# rozżalony pasażer (IP: 83.9.*.70) 2017-09-22 15:26
Od początku powstania za cel Mobilis przyjął sobie niszczenie jakiejkolwiek konkurencji a nie zaspokojenie potrzeb obywateli . Głupie "zagrywki" w postaci dublowania rozkładów jazdy (2 minuty przed) z innymi przewoźnikami, blokowania dostępności do przystanków (z tego powodu między innymi zamknięto linię do Pisza) , dezinformacja pasażerów na dworcu o braku innych połączeń niż Mobilis . Stosowanie w dublowanych kursach cen dubbingowych po to by w ''swoich'' kursach podnieść je 3-krotnie (przykład Mrągowo - Piecki z 2,80 zł. na 8,10 zł.) , nie da się ukryć , że również nierealny czas jazdy do Olsztyna i ciągłe opóźnienia w stosunku do rozkładu jazdy powodujący masę problemów dla osób podróżujących dalej , spowodowały że pasażerowie zaczęli się odwracać od przewoźnika by ukarać go również za likwidację większości połączeń z mniejszymi miejscowościami . Przykre , że do walki z konkurencją radni z Mobilisa wciągnęli P. burmistrz odmawiając np. dostępu do przystanku na u. Warszawskiej dla jadących do Olsztyna busami. Pasażerowie z walizami muszą iść przez pół miasta aż na ul. kolejową lub na ul. Skłodowskiej podczas gdy mogli by wsiąść na przystanku komunikacji miejskiej na ul. Warszawskiej .. Wygodnie i bez problemów !!!
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
# Miesz..c (IP: 109.125.*.216) 2017-09-22 10:37
Do M.M.
Uważam że przekazanie PKS Mrągowo w obce ręce było jak najbardziej słuszne, zabrakło tylko kontroli Skarbu Państwa nad inwestorem. Wypisywanie tych wszystkich bzdur przez właściciela PKS o braku opłacalności jest śmieszne, myślę, że tym powinny zająć się władze Samorządowe w Mrągowie i inne organa, jak zadbają o swoich mieszkańców tak mieszkańcy ich wybiorą. :-)
Ps. "Reklama Bartoszyc w Mrągowie", a Bartoszyce już podobno zamknięte. Z tego co widać to taki sam los czeka PKS Mrągowo!!!!!
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
# - (IP: 89.231.*.142) 2017-09-22 10:03
oddać w obce łapy, sprzedać , zlikwidować - w PL nic się nie opłaca
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
# Mieszkaniec Mrągowa (IP: 89.229.*.1) 2017-09-21 23:25
Witam serdecznie wszystkich.
A ja skomentuje naszą komunikację miejską.
Ostatni nie przyjechał autobus wiec dzwonie.Odbiera Pani i mówi:
Dyspozytor nic nie zgłaszał Czekam 5 min bo ma oddzwonić i powiedzieć o co chodzi Brak odpowiedzi.
Powiem tak TAXI w PLA.ECIE 10zł
4 osoby wsiadają i jadą ciepłym i z fajnym kierowcą.
Nie dbają o klienta więc czas wyciągnąć wnioski i pomóc tej firmie się zwinąć z naszych ulic. Nie pozdrawiam mrągowskiej komunikacji miejskie,
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
# auslander (IP: 185.124.*.42) 2017-09-22 14:20
mragowo to taka mala wioska ze na piechote mozna wszedzie dojsc, oczywiscie nie mowie o osobach starszych lub chorych.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
# M.M. (IP: 46.76.*.132) 2017-09-21 23:24
Szkoda słów!! Po co było oddawać dobrze prosperującą firmę w obcy kapitał?! Zachciało się inwestora z zagranicy, co obiecywał "złote góry" i..?? właśnie, powoli skutecznie rozp... cały mrągowski pks. Sprzedali i wydzierżawili co się tylko dało, tabor katastrofa, a kiedyś było i czym i gdzie jeździć.. A teraz to nic się nie opłaci! Lepiej wszystko polikwidować, zawiesić Gdańsk, Olsztyn itd I pier... o zwiększonych kosztach, małych przychodach. I jeszcze ta darmowa reklama Bartoszyc, ciekawe czy ktoś wie, kto za tym się kryje??? W głowie się nie mieści, żeby taką firmę z tradycjami rozp... w drobny mak!!!!!!
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
# K (IP: 46.215.*.130) 2017-09-21 21:42
Tak jakzlikwidowali PKP tak i zlikwidują PKS.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
# Załamany (IP: 188.146.*.158) 2017-09-21 20:57
Teraz to Ci którzy dojeżdżają do Biskupca i Olsztyna i głosowali na obecną Burmistrz, niech zagłosują nadal na nią to już w ogóle nie zobaczą żadnego Busa czy Autobusa.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
# BYŁY (IP: 94.254.*.66) 2017-09-21 20:18
Obecne Mrągowo mimo iż wiele zmieniło się na lepsze wydaje się być większą dziura niż tamto z przeszłości.
Jak dobrze że wyjechałem 25 lat temu, jeszcze wszystko kursowało.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
# Ula (IP: 46.134.*.221) 2017-09-21 18:18
A weź sie dostan z Biskupca do Mragowa . Tragedia ! Tylko sie czlowiek na siedzi godzinami na peksie . Masakra jakaś . Bo z Mrągowa na Olsztyn lecą to zachacza krzyżówkę bez problemu .
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
# iga (IP: 188.146.*.202) 2017-09-21 16:40
Czasami było tak, że autobus nie jechał wcale. Można było zrobić mniej połączeń, a nie co godzinę było. Wolałam autobus od busa śmierdzącego. Szkoda
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
# Gogi (IP: 213.73.*.194) 2017-09-21 15:23
A może problem był taki, że nie jezdzily zgodnie z rozkładam, a czasami w ogóle. I żadnej możliwości uzyskania informacji. Dlatego śmierdziace i ciasne busy były lepsze
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
# kazik (IP: 80.52.*.26) 2017-09-21 14:45
a moze glowny powod to niedlugie ogloszenie upadlosci :)
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
# qw (IP: 89.229.*.130) 2017-09-21 14:34
Dlaczego Autobus komunkacji miejskiej w Mrągowie reklamuje miasto Bartoszyce? Powinni chyba reklamować Mrągowo!
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
# D.C. (IP: 164.127.*.160) 2017-09-21 14:11
Mrągowski pks to był dobrych paręnaście lat temu..
Teraz to jest jakaś "budka z kebabem",któreg o tez tam nawet nie dostaniecie..
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować