Budextan Oficerska

Trwają poszukiwania lidera do projektu Szlachetna Paczka w Mrągowie. Do jego zadań należeć będzie zwerbowanie grupy wolontariuszy, szukanie rodzin, które zostaną obdarowane oraz pozyskiwanie darczyńców. Aby akcja ruszyła musi mieć prowadzącego, bo tylko tam, gdzie znajdzie się lider, w grudniu projekt dotrze z pomocą do potrzebujących.

Mrągowo nadal poszukuje lidera projektu Szlachetna Paczka, który poprowadzi rejon. Tylko tam, gdzie teraz znajdzie się prowadzący, w grudniu projekt dotrze z pomocą do potrzebujących rodzin. Przypomnijmy. W ubiegłym roku akcji nie udało się zorganizować w Mrągowie, właśnie ze względu na brak lidera.

Lider to osoba, która zarządza rejonem, rekrutuje wolontariuszy, koordynuje prace zespołu, współpracuje ze szkołami, parafiami i innymi instytucjami, aby pozyskać adresy rodzin w potrzebie, następnie nadzoruje przebieg wizyt u rodzin i organizuje zaplecze logistyczne w regionie (magazyn, transport paczek).

Ale bycie liderem to nie tylko obowiazki. Udział w projekcie Szlachetna Paczka to także dziesiątki niezwykle wzruszających ludzkich historii oraz uśmiech i wdzięczność rodzin, którym pomożecie odmienić los.

W całym województwie zaplanowano otwarcie 33 "paczkowych" rejonów. Potrzebnych jest jeszcze ośmiu liderów z rejonów: Bartoszyce, Giżycko, Górowo Iławeckie, Lidzbark, Lidzbark Warmiński, Mrągowo, Nidzica oraz Orneta.

Aby móc zorganizować akcję w każdej z tych miejscowości potrzebni są liderzy, którzy zbudują zespół wolontariuszy i wejdą z nimi w trudny świat biedy. Aplikować możecie poprzez stronę www.superw.pl, gdzie wystarczy wypełnić ankietę. Po weryfikacji danych, koordynatorzy spotkają się z kandydatami na rozmowie.

Dodajmy. Trzy lata temu w rejonie Mrągowo w pomoc 30 rodzinom w trudnej sytuacji materialnej zaangażowało się 675 osób. Rozwieziono blisko 350 paczek, a wartość wszystkich prezentów przekroczyła 51 tys. złotych. Do pomocy w „Szlachetnej Paczce”, tak jak w całej Polsce, przyłączyły się urzędy, szkoły, przedszkola, pracownicy zakładów pracy, ale też ogrom jednostek, chcących pozostać anonimowymi. W ubiegłym roku z powodu braku lidera akcja nie odbyła się.

mb

Budextan art

Dodaj komentarz:

18 Mrongoville - imprezy

Sonda

Czy lokalne samorządy pomagają przedsiębiorcom w czasie pandemii?

X Zamknij
X Zamknij