W tygodniu od 11 do 17 września mrągowscy strażacy na terenie powiatu zanotowali 3 pożary, 6 miejscowych zagrożeń oraz 1 alarm fałszywy. W działaniach brało udział 16 zastępów straży pożarnej w obsadzie 54 strażaków.

  • 11 września

Maradki - usunięcie powalonego konaru drzewa z drogi powiatowej,

  • 12 września

Mrągowo - strażacy z JRG Mrągowo zostali poinformowani o leżącej nieprzytomnej osobie na Rondzie Kresowiaków. Po przybyciu na miejsce zastępu świadkowie przekazali informację, że osoba miała prawdopodobnie atak padaczki. Strażacy udzielili pierwszej pomocy, zabezpieczyli poszkodowanego przed utrata ciepła, podali tlen i prowadzili wsparcie psychiczne do czasu przyjazdu Zespołu Ratownictwa Medycznego. Osoba została przewieziona na dalsze badania do szpitala.

Mrągowo - monitoring pożarowy w jednym z obiektów hotelowych poinformował o wykryciu zadymienia w pokoju. Po przybyciu na miejsce zastępu straży pożarnej stwierdzono, że przyczyną alarmu było przypalenie potrawy, którą podgrzewali goście na kuchence elektrycznej.

  • 13 września

Mrągowo - pożar sadzy w przewodzie kominowym jednorodzinnego budynku mieszkalnego.

  • 15 września

Mrągowo - zderzenie dwóch samochodów osobowych, jedna osoba poszkodowana została przewieziona na dalszą obserwację do szpitala. Strażacy zabezpieczyli pojazdy oraz miejsce wypadku

Piecki - alarm fałszywy w dobrej wierze.

Mateuszek gm. Mikołajki - usunięcie powalonego drzewa z drogi gruntowej.

  • 16 września

Mrągowo - doszło do zapalenia się tłuszczu spożywczego w frytkownicy elektrycznej, który następnie wykipiał. Klienci lokalu i obsługa ewakuowali się z pomieszczenia przed przyjazdem straży. Wewnątrz panowało duże zadymienie. Strażacy odłączyli zasilanie elektryczne do budynku, a następnie przy pomocy koca gaśniczego i gaśnicy proszkowej ugasili pożar. Miejsce zdarzenia sprawdzono przy pomocy miernika wielogazowego i po przewietrzeniu przekazano pracownikom.

Mikołajki - zabezpieczenie regat żeglarskich

  • 17 września

Mikołajki - zabezpieczenie regat żeglarskich,

Oprac. bryg. Jarosław Jakubik


Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Sonda

Czy weźmiesz udział w tegorocznych wyborach samorządowych

Tak - 87.1%
Nie - 10.5%
Nie podjąłem(-ęłam) decyzji - 1.8%

Głosów ogółem: 171
Głosowanie w tej sondzie zakończyło się w: marzec 2, 2018
X Zamknij
Iwona Sarnowska
X Zamknij