Budextan Oficerska

Dzień Bez Samochodu jest zwieńczeniem trwającego od soboty Europejskiego Tygodnia Zrównoważonego Rozwoju. Do przesiadania się w piątek, 22 września z samochodu na rower czy do komunikacji miejskiej zachęca także Mrągowo.

Przypadający na 22 września Dzień Bez Samochodu jest idealną okazją, by zmienić swoje nawyki i z samochodu przesiąść się na rower, do komunikacji miejskiej lub pokonać drogę do pracy pieszo.

W piątek w Mrągowie będziecie mogli jeździć komunikacją miejską za darmo, do czego zachęca mrągowski magistrat. Skorzystać z bezpłatnych przejazdów będzie mógł każdy. Wsiadając do autobusu otrzymacie od kierowcy bezpłatny bilet. Mieszkańcy mający uprawnienia do bezpłatnych przejazdów jednorazowych, będą podróżować bez zmian.

Komunikacja miejska to rozwiązanie, które pozwala zaoszczędzić pieniądze, które wydajemy na utrzymanie samochodu, a przy okazji zmniejszyć zanieczyszczenie powietrza.

Inną atrakcją czekającą na mieszkańców Mrągowa są odblaski, które będą wręczane każdemu kto w piątek przyjedzie do Urzędu Miasta rowerem. Rowerowe odblaski będą wręczane w Referacie Promocji. Wystarczy podać hasło "Dzień bez samochodu".

Dodatkowo będzie można wziąć udział w akcji promocyjno-informacyjnej wraz z Komendą Powiatową Policji i otrzymać gadżety odblaskowe. Wystarczy przyjechać rowerem o 16:00 na Skwer Jana Pawła II. Każdy uczestnik otrzyma w prezencie odblaskową koszulkę.

– Będziemy rowerowo przemierzać miasto w odblaskowych koszulkach z głównym hasłem naszej kampanii: „Uważaj na zebrę!”. Na dużych parkingach o natężonym ruchu będziemy zachęcać kierowców do tego, aby częściej chodzili pieszo i jeździli rowerami – zachęcają urzędnicy.

Zmotoryzowanym rozdawane będą zawieszki do aut, oraz ulotki przypominające zasady zachowania bezpieczeństwa na drodze.

Tego dnia odbędzie się również rowerowy przejazd świateł pod hasłem „Świeć przykładem na Drodze”. Zbiórka o 18.00 na placu Jana Pawła II. Uczestnicy przejadą promenadą przy jeziorze Czos. Najlepiej oświetlone rowery otrzymają zestawy upominków. Świetlny Przejazd Rowerowy w myśl idei „Świeć przykładem na drodze” ma na celu podnoszenie świadomości dbania o bezpieczeństwo na drodze.

Cała kampania jest realizowana w ramach projektu współfinansowanego ze środków „Programu ograniczania przestępczości i aspołecznych zachowań RAZEM BEZPIECZNIEJ im. Władysława Stasiaka na lata 2016 i 2017”.

Organizatorzy: Urząd Miejski w Mrągowie, Komenda Powiatowa Policji w Mrągowie, Mrągowskie Stowarzyszenie Rowerowe, Klub Biegacza Mrągowo, Stowarzyszenie Patriotyczne Mrągowo.

Budextan art

Dodaj komentarz:

X Zamknij
X Zamknij