Wczoraj, 18 września staż pożarna w Mrągowie została wezwana do Szkoły Podstawowej w Kozłowie, gdzie intensywne opady deszczu spowodowały zalanie piwnicy. Minionej doby strażacy interweniowali także w związku z silnym wiatrem.

Po wielogodzinnych opadach deszczu doszło do zalania piwnicy w Szkole Podstawowej w Kozłowie (gmina Sorkwity). Oficer dyżurny Państwowej Straży Pożarnej w Mrągowie otrzymał zgłoszenie wczoraj, 18 września po godzinie 7.00. Na miejscu okazało się, że szkolna piwnica została zalana na wysokość około 40 cm. Strażacy przez ponad godzinę wypompowywali z niej wodę.

To nie jedyna podtopiona szkoła na Warmii i Mazurach. Zalane zostały także piwnice w placówkach w Byszwałdzie w powiecie iławski, w Barczewie oraz Bartoszycach.

Minionej doby mrągowscy strażacy interweniowali także w związku z silnym wiatrem.

Jak podał Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej, najwyższe sumy opadów zanotowano w ostatnim czasie: w Olsztynie - 37 mm, w Elblągu - 35,6 mm, w Rozogach - 33,7 mm, w Szczytnie - 31,9 mm, w Mikołajkach - 31,8 mm, w Kętrzynie - 31,3 mm i Lidzbarku - 29,4 mm.

To nie koniec deszczowej aury. Meteorolodzy zapowiadają, że w kolejnych dniach ponownie możemy spodziewać się opadów deszczu.


Dodaj komentarz:

X Zamknij
X Zamknij