Święta piekarnia szabelski

Opustoszały budynek po magazynie uzbrojenia na terenie byłej jednostki wojskowej zostanie zagospodarowany na potrzeby Mrągowskiego Centrum Aktywności Lokalnej. Będzie to miejsce przeznaczone dla działań integrujących i aktywizujących mieszkańców. Prace budowlane mają ruszyć jeszcze w tym miesiącu. Budynek zostanie oddany do użytkowania jesienią przyszłego roku.

W budynku dawnego magazynu uzbrojenia przy ulicy Kopernika powstanie Mrągowskie Centrum Aktywności Lokalnej. Jak poinformowano nas w mrągowskim magistracie, będzie to miejsce przeznaczone dla działań integrujących i aktywizujących mieszkańców miasta oraz profesjonalnych usług wspierających całe rodziny, w tym szczególnie dzieci i młodzież, osoby starsze i niepełnosprawne. To również przestrzeń dla rozwoju organizacji pozarządowych i ich oferty.

Koszt adaptacja budynku to blisko 4 mln zł, z czego nieco ponad 3 mln pochodzić będzie ze środków unijnych. – Otrzymaliśmy ponad 3 mln złotych dofinansowania z funduszy europejskich na remont budynku byłego magazynu uzbrojenia przy ulicy Kopernika, zlokalizowanego pomiędzy gimnazjum a halą sportową – mówi burmistrz Mrągowa Otolia Siemieniec. – To ostatni obiekt miasta do rewitalizacji na terenie dawnej jednostki wojskowej.

Dzięki dofinansowaniu z Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury w opustoszałym dotąd budynku powstanie Mrągowskie Centrum Aktywności Lokalnej. Na parterze powstanie wielofunkcyjna sala wyposażona w sprzęt multimedialno konferencyjny, oraz wyposażenie animacyjne, co umożliwi organizację spotkań, wystaw, koncertów, pokazów i projekcji filmowych, a także różnorodnych warsztatów i zajęć tematycznych dla osób w każdym wieku, w tym osób niepełnosprawnych. Na poziomie pierwszego piętra powstanie zaplecze biurowe dla organizacji pozarządowych, pomieszczenie warsztatowo - minikonferencyjne, pomieszczenia przeznaczone na indywidualne spotkania w ramach różnych form poradnictwa, terapii i specjalistycznych zajęć. Na poddaszu zaplanowano przestrzeń dla prowadzenia placówki wsparcia dziennego dla młodzieży ze szkół ponadpodstawowych, ze szczególnym uwzględnieniem wspierania wszechstronnego rozwoju młodych ludzi i przygotowania ich do wejścia na rynek pracy.

– Tworząc razem Mrągowskie Centrum Aktywności Lokalnej, będziemy uczyć się długofalowej współpracy pomiędzy sobą oraz kształtować zupełnie nową jakość kontaktów i współdziałania. Dzięki temu MCAL faktycznie scali rozproszone osoby, grupy, instytucje i organizacje pozarządowe, które nie wykorzystywały dotąd siły wspólnego potencjału – cieszy się burmistrz Mrągowa.

Prace budowlane mają ruszyć jeszcze w tym miesiącu i potrwają do końca września przyszłego roku. Wykonawcą będzie firma PBO Sp. z o.o. z Mrągowa.

Marlena Bieleninik


Dodaj komentarz:

Sonda

Czy jesteś zadowolona(y) z obecnych wydarzeń w radzie miasta i powiatu?

Nie, te zmiany niczego nie wnoszą - 80.8%
Tak, to są zmiany na lepsze - 13.1%
Nie mam zdania na ten temat - 6.2%

Głosów ogółem: 130
Głosowanie w tej sondzie zakończyło się w: październik 20, 2019
X Zamknij
Sylwerster Mrongoville 2019
X Zamknij