Opustoszały budynek po magazynie uzbrojenia na terenie byłej jednostki wojskowej zostanie zagospodarowany na potrzeby Mrągowskiego Centrum Aktywności Lokalnej. Będzie to miejsce przeznaczone dla działań integrujących i aktywizujących mieszkańców. Prace budowlane mają ruszyć jeszcze w tym miesiącu. Budynek zostanie oddany do użytkowania jesienią przyszłego roku.

W budynku dawnego magazynu uzbrojenia przy ulicy Kopernika powstanie Mrągowskie Centrum Aktywności Lokalnej. Jak poinformowano nas w mrągowskim magistracie, będzie to miejsce przeznaczone dla działań integrujących i aktywizujących mieszkańców miasta oraz profesjonalnych usług wspierających całe rodziny, w tym szczególnie dzieci i młodzież, osoby starsze i niepełnosprawne. To również przestrzeń dla rozwoju organizacji pozarządowych i ich oferty.

Koszt adaptacja budynku to blisko 4 mln zł, z czego nieco ponad 3 mln pochodzić będzie ze środków unijnych. – Otrzymaliśmy ponad 3 mln złotych dofinansowania z funduszy europejskich na remont budynku byłego magazynu uzbrojenia przy ulicy Kopernika, zlokalizowanego pomiędzy gimnazjum a halą sportową – mówi burmistrz Mrągowa Otolia Siemieniec. – To ostatni obiekt miasta do rewitalizacji na terenie dawnej jednostki wojskowej.

Dzięki dofinansowaniu z Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury w opustoszałym dotąd budynku powstanie Mrągowskie Centrum Aktywności Lokalnej. Na parterze powstanie wielofunkcyjna sala wyposażona w sprzęt multimedialno konferencyjny, oraz wyposażenie animacyjne, co umożliwi organizację spotkań, wystaw, koncertów, pokazów i projekcji filmowych, a także różnorodnych warsztatów i zajęć tematycznych dla osób w każdym wieku, w tym osób niepełnosprawnych. Na poziomie pierwszego piętra powstanie zaplecze biurowe dla organizacji pozarządowych, pomieszczenie warsztatowo - minikonferencyjne, pomieszczenia przeznaczone na indywidualne spotkania w ramach różnych form poradnictwa, terapii i specjalistycznych zajęć. Na poddaszu zaplanowano przestrzeń dla prowadzenia placówki wsparcia dziennego dla młodzieży ze szkół ponadpodstawowych, ze szczególnym uwzględnieniem wspierania wszechstronnego rozwoju młodych ludzi i przygotowania ich do wejścia na rynek pracy.

– Tworząc razem Mrągowskie Centrum Aktywności Lokalnej, będziemy uczyć się długofalowej współpracy pomiędzy sobą oraz kształtować zupełnie nową jakość kontaktów i współdziałania. Dzięki temu MCAL faktycznie scali rozproszone osoby, grupy, instytucje i organizacje pozarządowe, które nie wykorzystywały dotąd siły wspólnego potencjału – cieszy się burmistrz Mrągowa.

Prace budowlane mają ruszyć jeszcze w tym miesiącu i potrwają do końca września przyszłego roku. Wykonawcą będzie firma PBO Sp. z o.o. z Mrągowa.

Marlena Bieleninik


Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Komentarze  

# Mragowianka (IP: 94.254.*.208) 2017-09-18 19:51
A w Mrągowie tyle małych dzieci niepełnosprawny ch jest a wczesnego wspomagania nie ma wszystko dla starszych dzieci.ludzie musza jeździć po biskupcach olsztynach
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
# Xxx (IP: 89.229.*.53) 2017-09-15 17:17
Ostatnii ? A byly szpital na wojska polskiego ?
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
# yyy (IP: 89.229.*.172) 2017-09-17 20:17
a były szpital na wojska polskiego ( tzw izba chorych ) jest juz dawno sprzedany, kupił go miejscowy biznesmen, nie jest on juz od dawna własnością miasta.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
# zzz (IP: 5.172.*.178) 2017-09-18 22:20
Jakiż to miejscowy biznesmen?
Może wiesz jak zamierza zagospodarować ten budynek, gdyż jak na razie to nic tam się nie dzieje?
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
# xyz (IP: 188.146.*.196) 2017-09-18 23:53
Skoro miejscowy biznesmen to kupił, to już w niedługim czasie będą mieszkania na sprzedaż ....
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować

Sonda

Czy weźmiesz udział w tegorocznych wyborach samorządowych

Tak - 87.1%
Nie - 10.5%
Nie podjąłem(-ęłam) decyzji - 1.8%

Głosów ogółem: 171
Głosowanie w tej sondzie zakończyło się w: marzec 2, 2018
X Zamknij
X Zamknij