Opustoszały budynek po magazynie uzbrojenia na terenie byłej jednostki wojskowej zostanie zagospodarowany na potrzeby Mrągowskiego Centrum Aktywności Lokalnej. Będzie to miejsce przeznaczone dla działań integrujących i aktywizujących mieszkańców. Prace budowlane mają ruszyć jeszcze w tym miesiącu. Budynek zostanie oddany do użytkowania jesienią przyszłego roku.

W budynku dawnego magazynu uzbrojenia przy ulicy Kopernika powstanie Mrągowskie Centrum Aktywności Lokalnej. Jak poinformowano nas w mrągowskim magistracie, będzie to miejsce przeznaczone dla działań integrujących i aktywizujących mieszkańców miasta oraz profesjonalnych usług wspierających całe rodziny, w tym szczególnie dzieci i młodzież, osoby starsze i niepełnosprawne. To również przestrzeń dla rozwoju organizacji pozarządowych i ich oferty.

Koszt adaptacja budynku to blisko 4 mln zł, z czego nieco ponad 3 mln pochodzić będzie ze środków unijnych. – Otrzymaliśmy ponad 3 mln złotych dofinansowania z funduszy europejskich na remont budynku byłego magazynu uzbrojenia przy ulicy Kopernika, zlokalizowanego pomiędzy gimnazjum a halą sportową – mówi burmistrz Mrągowa Otolia Siemieniec. – To ostatni obiekt miasta do rewitalizacji na terenie dawnej jednostki wojskowej.

Dzięki dofinansowaniu z Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury w opustoszałym dotąd budynku powstanie Mrągowskie Centrum Aktywności Lokalnej. Na parterze powstanie wielofunkcyjna sala wyposażona w sprzęt multimedialno konferencyjny, oraz wyposażenie animacyjne, co umożliwi organizację spotkań, wystaw, koncertów, pokazów i projekcji filmowych, a także różnorodnych warsztatów i zajęć tematycznych dla osób w każdym wieku, w tym osób niepełnosprawnych. Na poziomie pierwszego piętra powstanie zaplecze biurowe dla organizacji pozarządowych, pomieszczenie warsztatowo - minikonferencyjne, pomieszczenia przeznaczone na indywidualne spotkania w ramach różnych form poradnictwa, terapii i specjalistycznych zajęć. Na poddaszu zaplanowano przestrzeń dla prowadzenia placówki wsparcia dziennego dla młodzieży ze szkół ponadpodstawowych, ze szczególnym uwzględnieniem wspierania wszechstronnego rozwoju młodych ludzi i przygotowania ich do wejścia na rynek pracy.

– Tworząc razem Mrągowskie Centrum Aktywności Lokalnej, będziemy uczyć się długofalowej współpracy pomiędzy sobą oraz kształtować zupełnie nową jakość kontaktów i współdziałania. Dzięki temu MCAL faktycznie scali rozproszone osoby, grupy, instytucje i organizacje pozarządowe, które nie wykorzystywały dotąd siły wspólnego potencjału – cieszy się burmistrz Mrągowa.

Prace budowlane mają ruszyć jeszcze w tym miesiącu i potrwają do końca września przyszłego roku. Wykonawcą będzie firma PBO Sp. z o.o. z Mrągowa.

Marlena Bieleninik

Książki i projekty edukacyjne

podnoszące kompetencje procesowe

Adwokat
Diabła

Iain Morley
Adowkat Diabła Kup książkę Kup audiobook

Na końcu
świata

Wawrzyniec Siedlecki
Na końcu świata Kup książkę

Na końcu świata
czyli Afryka dzika

Wawrzyniec Siedlecki
Na końcu świata czyli Afryka dzika Kup książkę Kup audiobook

Przygody
Belli

Lillienne Golc
Przygody Belli Kup książkę

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Komentarze  

# Mragowianka (IP: 94.254.*.208) 2017-09-18 19:51
A w Mrągowie tyle małych dzieci niepełnosprawny ch jest a wczesnego wspomagania nie ma wszystko dla starszych dzieci.ludzie musza jeździć po biskupcach olsztynach
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
# Xxx (IP: 89.229.*.53) 2017-09-15 17:17
Ostatnii ? A byly szpital na wojska polskiego ?
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
# yyy (IP: 89.229.*.172) 2017-09-17 20:17
a były szpital na wojska polskiego ( tzw izba chorych ) jest juz dawno sprzedany, kupił go miejscowy biznesmen, nie jest on juz od dawna własnością miasta.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
# zzz (IP: 5.172.*.178) 2017-09-18 22:20
Jakiż to miejscowy biznesmen?
Może wiesz jak zamierza zagospodarować ten budynek, gdyż jak na razie to nic tam się nie dzieje?
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
# xyz (IP: 188.146.*.196) 2017-09-18 23:53
Skoro miejscowy biznesmen to kupił, to już w niedługim czasie będą mieszkania na sprzedaż ....
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować

Sonda

Czy weźmiesz udział w tegorocznych wyborach samorządowych

X Zamknij
X Zamknij