Miejscy radni przyjęli Miejscowy Plan Zagospodarowania Przestrzennego dla terenu, na którym ma powstać osiedle nad jeziorem Juno. Do projektu zostało zgłoszonych ponad 100 uwag. Wszystkie zostały odrzucone.

W maju ubiegłego roku pisaliśmy o planach inwestycji nad jeziorem Juno. Mrągowski przedsiębiorca Jacek Bugiel, który został właścicielem terenu w 2015 roku, planuje w tym miejscu wybudować nowoczesne osiedle mieszkaniowe, z dostępem do jeziora, własną plażą i pomostami.

Miejscy radni, podczas ostatniej sesji zajęli się Miejscowym Planem Zagospodarowania Przestrzennego dla tego terenu. Jeden z mrągowskich przedsiębiorców zgłosił ponad 100 uwag do planu, które musieli rozpatrzyć miejscy radni. Po długich obradach komisji, podczas sesji radni głosowali każdą uwagę oddzielnie. W ponad półtoragodzinnym „bloku” głosowań, wszystkie uwagi zostały odrzucone większością głosów. Plan, w kształcie zaproponowanym w projekcie został przyjęty większością głosów - 17 radnych było „za”, a czterech wstrzymało się od głosu.

– Chciałbym podziękować przewodniczącemu i radnym Rady Miejskiej za uchwalenie planu. To dowód na to, że przedsiębiorcy działający w naszym mieście mogą liczyć na mądre decyzje radnych. Dziękuję także burmistrz Mrągowa Otolii Siemieniec, która wspiera przedsiębiorczość w Mrągowie – mówi Jacek Bugiel. – Dodam, że w okresie, w którym jestem właścicielem wspomnianej nieruchomości, czyli od 2015 roku, wpłynęło wiele uwag do różnych urzędów przez jednego z przedsiębiorców na rzekomo nielegalne działania na tym terenie. Przeprowadzono szereg kontroli tego terenu i stwierdzono, że wszystkie prace tam prowadzone były legalne, co zostało m.in. potwierdzone decyzję Regionalnego Dyrektora Ochrony Środowiska z sierpnia bieżącego roku.

Przyjęcie MPZP powoduje, że rozpoczęcie inwestycji jest bliżej. Nad jeziorem Juno w przyszłości powstanie osiedle mieszkaniowe, z mieszkaniami o podwyższonym standardzie. Na osiedlu znajdzie się teren rekreacyjny, alejki dla spacerujących i własna plaża z pomostami, które pozwolą mieszkańcom wypoczywać w komfortowych warunkach.

red

Książki i projekty edukacyjne

podnoszące kompetencje procesowe

Adwokat
Diabła

Iain Morley
Adowkat Diabła Kup książkę Kup audiobook

Na końcu
świata

Wawrzyniec Siedlecki
Na końcu świata Kup książkę

Na końcu świata
czyli Afryka dzika

Wawrzyniec Siedlecki
Na końcu świata czyli Afryka dzika Kup książkę Kup audiobook

Przygody
Belli

Lillienne Golc
Przygody Belli Kup książkę

Sonda

Czy weźmiesz udział w tegorocznych wyborach samorządowych

X Zamknij
X Zamknij