Trwają dwie duże inwestycje drogowe w naszym mieście. Drogowcy pracują na ulicy Widok na osiedlu Ptasim, a także na ulicach Sienkiewicza i Plutonowej. Obie inwestycje zakończą się jeszcze w bieżącym roku.

Prace na ulicach Sienkiewicza i Plutonowej trwają od maja. Remont obejmuje wymianę sieci sanitarnej, deszczowej i wodociągowej, wykonanie nowych chodników i przede wszystkim położenie nowej nawierzchni na obu ulicach. Zmodernizowane zostanie także oświetlenie uliczne, a stare lampy sodowe zastąpią nowoczesne ledy.

Inwestycja warta jest ponad 1,7 mln zł, a wykonawca, Przedsiębiorstwo Inżynieryjno – Budowlane Sanbud Sp. z o.o., na wykonane prace udzieli 6-letniej gwarancji. Prace na Sienkiewicza i Plutonowej mają potrwać do połowy listopada.

Dwa tygodnie wcześniej ma się natomiast zakończyć remont ulicy Widok. W tym przypadku rodzaj wykonywanych prac jest podobny. Po zdjęciu istniejącej w tym miejscu nawierzchni z z płyt „jomb” drogowcy przystąpili do wymiany sieci przebiegających pod ziemią. Powstaną także nowe chodniki oraz nawierzchnia jezdni, które będą wykonane z kostki brukowej. Wykonawcą robót jest Przedsiębiorstwo Budownictwa Inżynieryjnego Bio-Stan Sp. z o.o. Wartość prowadzonych prac to 786 tysięcy złotych.

– To oczekiwane przez mieszkańców inwestycje drogowe, które z pewnością poprawią infrastrukturę na obu osiedlach – tłumaczy Tomasz Witkowicz, zastępca burmistrza miasta. – Na obu inwestycjach prace prowadzone są zgodnie z harmonogramem i nie ma na tę chwilę zagrożenia niedotrzymania terminów przez wykonawców.

To dwie największe inwestycje drogowe w Mrągowie w bieżącym roku. W ostatnim czasie miasto rozstrzygnęło także przetarg na przebudowę ulicy Ogrodowej. Za 367 tysięcy złotych inwestycję przeprowadzi firma Brukan Andrzej Bajno.

Tekst i fot. Piotr Piercewicz

Remont Sienkiewicza i Plutonowej

Słowa kluczowe:
Mrągowo inwestycje drogowe remonty galeria 

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Komentarze  

# Mieszkaniec (IP: 83.9.*.97) 2017-09-14 11:45
Szanowny moderatorze-cen zorze.Czy aż tak prawda w oczy kole, że usuwa się zapytanie o znacznym niezałatwionym problemie remontu części ulicy Wojska Polskiego na tzw bagnach.Przecie ż nie naruszyłem żadnych zasad a jedynie pozwalam sobie na przypomienie.Ni ezbyt to dobrze wygląda w swietle wolności dziennikarskiej .Podziwiam wysiłek i trud drogowców.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
# Redakcja m24 (IP: 95.41.*.232) 2017-09-14 15:58
Nie usuwaliśmy komentarzy spod tego artykułu.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
# Ja (IP: 5.60.*.215) 2017-09-11 16:02
W Mrągowie jest też ul. Mickiewicza z dużym parkingiem.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować

Sonda

Czy weźmiesz udział w tegorocznych wyborach samorządowych

Tak - 87.1%
Nie - 10.5%
Nie podjąłem(-ęłam) decyzji - 1.8%

Głosów ogółem: 171
Głosowanie w tej sondzie zakończyło się w: marzec 2, 2018
X Zamknij
X Zamknij
McDonald`s czerwiec