Trwają dwie duże inwestycje drogowe w naszym mieście. Drogowcy pracują na ulicy Widok na osiedlu Ptasim, a także na ulicach Sienkiewicza i Plutonowej. Obie inwestycje zakończą się jeszcze w bieżącym roku.

Prace na ulicach Sienkiewicza i Plutonowej trwają od maja. Remont obejmuje wymianę sieci sanitarnej, deszczowej i wodociągowej, wykonanie nowych chodników i przede wszystkim położenie nowej nawierzchni na obu ulicach. Zmodernizowane zostanie także oświetlenie uliczne, a stare lampy sodowe zastąpią nowoczesne ledy.

Inwestycja warta jest ponad 1,7 mln zł, a wykonawca, Przedsiębiorstwo Inżynieryjno – Budowlane Sanbud Sp. z o.o., na wykonane prace udzieli 6-letniej gwarancji. Prace na Sienkiewicza i Plutonowej mają potrwać do połowy listopada.

Dwa tygodnie wcześniej ma się natomiast zakończyć remont ulicy Widok. W tym przypadku rodzaj wykonywanych prac jest podobny. Po zdjęciu istniejącej w tym miejscu nawierzchni z z płyt „jomb” drogowcy przystąpili do wymiany sieci przebiegających pod ziemią. Powstaną także nowe chodniki oraz nawierzchnia jezdni, które będą wykonane z kostki brukowej. Wykonawcą robót jest Przedsiębiorstwo Budownictwa Inżynieryjnego Bio-Stan Sp. z o.o. Wartość prowadzonych prac to 786 tysięcy złotych.

– To oczekiwane przez mieszkańców inwestycje drogowe, które z pewnością poprawią infrastrukturę na obu osiedlach – tłumaczy Tomasz Witkowicz, zastępca burmistrza miasta. – Na obu inwestycjach prace prowadzone są zgodnie z harmonogramem i nie ma na tę chwilę zagrożenia niedotrzymania terminów przez wykonawców.

To dwie największe inwestycje drogowe w Mrągowie w bieżącym roku. W ostatnim czasie miasto rozstrzygnęło także przetarg na przebudowę ulicy Ogrodowej. Za 367 tysięcy złotych inwestycję przeprowadzi firma Brukan Andrzej Bajno.

Tekst i fot. Piotr Piercewicz

Remont Sienkiewicza i Plutonowej

Słowa kluczowe:
Mrągowo inwestycje drogowe remonty galeria 

Książki i projekty edukacyjne

podnoszące kompetencje procesowe

Adwokat
Diabła

Iain Morley
Adowkat Diabła Kup książkę Kup audiobook

Na końcu
świata

Wawrzyniec Siedlecki
Na końcu świata Kup książkę

Na końcu świata
czyli Afryka dzika

Wawrzyniec Siedlecki
Na końcu świata czyli Afryka dzika Kup książkę Kup audiobook

Przygody
Belli

Lillienne Golc
Przygody Belli Kup książkę

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Komentarze  

# Mieszkaniec (IP: 83.9.*.97) 2017-09-14 11:45
Szanowny moderatorze-cen zorze.Czy aż tak prawda w oczy kole, że usuwa się zapytanie o znacznym niezałatwionym problemie remontu części ulicy Wojska Polskiego na tzw bagnach.Przecie ż nie naruszyłem żadnych zasad a jedynie pozwalam sobie na przypomienie.Ni ezbyt to dobrze wygląda w swietle wolności dziennikarskiej .Podziwiam wysiłek i trud drogowców.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
# Redakcja m24 (IP: 95.41.*.232) 2017-09-14 15:58
Nie usuwaliśmy komentarzy spod tego artykułu.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
# Ja (IP: 5.60.*.215) 2017-09-11 16:02
W Mrągowie jest też ul. Mickiewicza z dużym parkingiem.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować

Sonda

Czy weźmiesz udział w tegorocznych wyborach samorządowych

X Zamknij
X Zamknij