Nauczyciele wspólnie z uczniami Zespołu Szkół nr 2 w Mrągowie włączyli się w akcję Narodowego Czytania. Przedsięwzięcie, które zostało zapoczątkowane w 2012 roku propaguje znajomość literatury narodowej. W tym roku wybór padł na dzieło Stanisława Wyspiańskiego pt. "Wesele".

W auli szkolnej Zespołu Szkół nr 2 im. Władysława Jagiełły o godzinie 10:30 zebrani uczniowie mieli okazje usłyszeć wybrane fragmenty "Wesela" Stanisława Wyspiańskiego. Wspólne Narodowe Czytanie przygotowane zostało przez uczniów i nauczycieli i odbyło się w kilku aktach z podziałem na role.

Narodowe Czytanie zostało zapoczątkowane 2012 roku poematem epickim Adama Mickiewicza pt "Pan Tadeusz, czyli ostatni zajazd na Litwie". Rok później odczytywano fragmenty dzieł Aleksandra Fredry. Podczas trzeciej edycji zaprezentowano "Trylogię" Henryka Sienkiewicza, z kolei w czwartą Polacy czytali "Lalkę" Bolesława Prusa, a w 2016 roku  Sienkiewiczowskie "Quo vadis". W szóstej edycji zaproponowano, by po raz kolejny sami Polacy wybrali dzieło do publicznego odczytywania. Ostatecznie obywatele wybrali "Wesele". Na tę lekturę głosowało prawie 18 tys. osób.

"Wesele" w wybranych aktach czytali nauczyciele i uczniowie

Książki i projekty edukacyjne

podnoszące kompetencje procesowe

Adwokat
Diabła

Iain Morley
Adowkat Diabła Kup książkę Kup audiobook

Na końcu
świata

Wawrzyniec Siedlecki
Na końcu świata Kup książkę

Na końcu świata
czyli Afryka dzika

Wawrzyniec Siedlecki
Na końcu świata czyli Afryka dzika Kup książkę Kup audiobook

Przygody
Belli

Lillienne Golc
Przygody Belli Kup książkę

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Komentarze  

# Agnieszka Pytel (IP: 89.229.*.35) 2017-09-06 20:15
Wspaniale
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować

Sonda

Czy weźmiesz udział w tegorocznych wyborach samorządowych

X Zamknij
X Zamknij