Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Pieckach podsumował akcję profilaktyczną „Nie siedź w domu, chodź z nami”. Spotkanie podsumowujące wakacyjne przedsięwzięcie miało przede wszystkim wymiar integracyjny mieszkańców gminy.

Dnia 29 sierpnia 2017r. przy Gminnym Ośrodku Pomocy Społecznej w Pieckach odbyło się uroczyste zakończenie Wakacyjnej Akcji Profilaktycznej „Nie siedź w domu, chodź z nami” pod hasłem: „Zdrowo i kolorowo” pod honorowym patronatem pani Wójt Gminy Piecki Agnieszki Kurczewskiej. Spotkanie w imieniu organizatora rozpoczęła pani Kierownik Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Pieckach-Teresa Nowacka. Akcja była zwieńczeniem pracy z dziećmi w Placówkach Wsparcia Dziennego znajdujących się na terenie Gminy Piecki, prowadzonych przez Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Pieckach.

Licznie przybyłe dzieci wraz ze swoimi rodzinami wzięły udział w wielu konkurencjach sportowych, bawiły się przy muzyce ze smokiem Teofilem, słuchały bajek czytanych przez seniorów ze Stowarzyszenia Aktive Seniors w Pieckach oraz korzystały z innych atrakcji przygotowanych przez pracowników GOPS.

Rodziny wzięły udział w „Spartakiadzie rodzin”, podczas której musiały wykazać się sprawnością, siłą, sprytem oraz umiejętnościami wokalnymi. Nagrodą dla rodzin były puchary ufundowane przez Panią Wójt Gminy Piecki. Uczestnicy skorzystali ze zdrowych przekąsek w postaci różnorodnych owoców oraz lodów. Ogromną radość dla dzieci sprawiły nagrody dla wszystkich uczestników.

Współudział w organizacji i przebiegu imprezy wzięli funkcjonariusze Powiatowej Komendy Policji w Mrągowie i w Pieckach, przedstawiciele Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Mrągowie oraz psycholog z Punktu Konsultacyjno-Informacyjnego, którzy przygotowali stoiska edukacyjno-profilaktyczne.
Akcję przeprowadzono w ramach realizacji Gminnego Programu Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych.

GOPS Piecki

Książki i projekty edukacyjne

podnoszące kompetencje procesowe

Adwokat
Diabła

Iain Morley
Adowkat Diabła Kup książkę Kup audiobook

Na końcu
świata

Wawrzyniec Siedlecki
Na końcu świata Kup książkę

Na końcu świata
czyli Afryka dzika

Wawrzyniec Siedlecki
Na końcu świata czyli Afryka dzika Kup książkę Kup audiobook

Przygody
Belli

Lillienne Golc
Przygody Belli Kup książkę

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Komentarze  

# mieszkanka#Gminy# (IP: 83.24.*.93) 2017-09-06 13:16
Bardzo fajna impreza dla rodzin i dzieci.Gratuluj ę pomysłów i wielkiego zaangażowania pracowników Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej.Oby częściej takie imprezy w naszej Gminie☺☺☺☺
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować

Sonda

Jak oceniasz sezon letnich imprez w Mrągowie?

Super - 8.9%
Dobrze - 23.6%
Średnio - 23.2%
Słabo - 21.5%
Bardzo słabo - 21.9%

Głosów ogółem: 237
Głosowanie w tej sondzie zakończyło się w: listopad 12, 2017
X Zamknij
X Zamknij
McDonalds