Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Pieckach podsumował akcję profilaktyczną „Nie siedź w domu, chodź z nami”. Spotkanie podsumowujące wakacyjne przedsięwzięcie miało przede wszystkim wymiar integracyjny mieszkańców gminy.

Dnia 29 sierpnia 2017r. przy Gminnym Ośrodku Pomocy Społecznej w Pieckach odbyło się uroczyste zakończenie Wakacyjnej Akcji Profilaktycznej „Nie siedź w domu, chodź z nami” pod hasłem: „Zdrowo i kolorowo” pod honorowym patronatem pani Wójt Gminy Piecki Agnieszki Kurczewskiej. Spotkanie w imieniu organizatora rozpoczęła pani Kierownik Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Pieckach-Teresa Nowacka. Akcja była zwieńczeniem pracy z dziećmi w Placówkach Wsparcia Dziennego znajdujących się na terenie Gminy Piecki, prowadzonych przez Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Pieckach.

Licznie przybyłe dzieci wraz ze swoimi rodzinami wzięły udział w wielu konkurencjach sportowych, bawiły się przy muzyce ze smokiem Teofilem, słuchały bajek czytanych przez seniorów ze Stowarzyszenia Aktive Seniors w Pieckach oraz korzystały z innych atrakcji przygotowanych przez pracowników GOPS.

Rodziny wzięły udział w „Spartakiadzie rodzin”, podczas której musiały wykazać się sprawnością, siłą, sprytem oraz umiejętnościami wokalnymi. Nagrodą dla rodzin były puchary ufundowane przez Panią Wójt Gminy Piecki. Uczestnicy skorzystali ze zdrowych przekąsek w postaci różnorodnych owoców oraz lodów. Ogromną radość dla dzieci sprawiły nagrody dla wszystkich uczestników.

Współudział w organizacji i przebiegu imprezy wzięli funkcjonariusze Powiatowej Komendy Policji w Mrągowie i w Pieckach, przedstawiciele Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Mrągowie oraz psycholog z Punktu Konsultacyjno-Informacyjnego, którzy przygotowali stoiska edukacyjno-profilaktyczne.
Akcję przeprowadzono w ramach realizacji Gminnego Programu Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych.

GOPS Piecki


Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Komentarze  

# mieszkanka#Gminy# (IP: 83.24.*.93) 2017-09-06 13:16
Bardzo fajna impreza dla rodzin i dzieci.Gratuluj ę pomysłów i wielkiego zaangażowania pracowników Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej.Oby częściej takie imprezy w naszej Gminie☺☺☺☺
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować

Sonda

Czy weźmiesz udział w tegorocznych wyborach samorządowych

Tak - 87.1%
Nie - 10.5%
Nie podjąłem(-ęłam) decyzji - 1.8%

Głosów ogółem: 171
Głosowanie w tej sondzie zakończyło się w: marzec 2, 2018
X Zamknij
X Zamknij