Grupa młodzieży z naszego powiatu bierze udział w międzynarodowych warsztatach finansowanych z programu Erasmus+ Youth in Action w Poczdamie. Tygodniowy wyjazd został zorganizowany w partnerstwie trzech organizacji - Verein Hoch Drei, Dinara Forum oraz Borussia Olsztyn. Mamy kilka ujęć z pobytu w Poczdamie.  

W sobotę rozpoczęły się w Poczdamie międzynarodowe warsztaty „Lost in Integration” czyli Zagubieni w integracji - edukacja międzykulturowa i polityka na rzecz integracji” organizowane w partnerstwie trzech organizacji - Verein Hoch Drei, Dinara Forum oraz BORUSSIA Olsztyn. Starostwo Powiatowe w Mrągowie jest partnerem Borussii w organizacji projektu.

W tygodniowych warsztatach międzykulturowych biorą udział młodzi ludzie z Niemiec, Bośni i Hercegowiny oraz Polski. 30 uczestników pracuje w grupach międzykulturowych i wspólnie przygotowuje posiłki. Tematyka zajęć jest często trudna i dotyczy współczesnych problemów społeczno - kulturowych. Mlodzież z naszego powiatu oraz Olsztyna bierze udział w treningach społecznych między innymi z odwagi cywilnej, wykluczenia, agresji czy antyrasizmu. Bierze udział w grach psychologicznych Silent Party, Bankiet Głodu, Laboratorium gier. Wspólnie ogląda filmy i je analizuje. Na zakończenie projektu uczestnicy otrzymają certyfikaty Youthpass.

Erasmus+ Youth in Action


Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Komentarze  

# ? (IP: 83.9.*.153) 2017-09-10 23:29
Nowe dziary?
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować

Sonda

Czy weźmiesz udział w tegorocznych wyborach samorządowych

Tak - 87.1%
Nie - 10.5%
Nie podjąłem(-ęłam) decyzji - 1.8%

Głosów ogółem: 171
Głosowanie w tej sondzie zakończyło się w: marzec 2, 2018
X Zamknij
X Zamknij
McDonald`s czerwiec