Grupa młodzieży z naszego powiatu bierze udział w międzynarodowych warsztatach finansowanych z programu Erasmus+ Youth in Action w Poczdamie. Tygodniowy wyjazd został zorganizowany w partnerstwie trzech organizacji - Verein Hoch Drei, Dinara Forum oraz Borussia Olsztyn. Mamy kilka ujęć z pobytu w Poczdamie.  

W sobotę rozpoczęły się w Poczdamie międzynarodowe warsztaty „Lost in Integration” czyli Zagubieni w integracji - edukacja międzykulturowa i polityka na rzecz integracji” organizowane w partnerstwie trzech organizacji - Verein Hoch Drei, Dinara Forum oraz BORUSSIA Olsztyn. Starostwo Powiatowe w Mrągowie jest partnerem Borussii w organizacji projektu.

W tygodniowych warsztatach międzykulturowych biorą udział młodzi ludzie z Niemiec, Bośni i Hercegowiny oraz Polski. 30 uczestników pracuje w grupach międzykulturowych i wspólnie przygotowuje posiłki. Tematyka zajęć jest często trudna i dotyczy współczesnych problemów społeczno - kulturowych. Mlodzież z naszego powiatu oraz Olsztyna bierze udział w treningach społecznych między innymi z odwagi cywilnej, wykluczenia, agresji czy antyrasizmu. Bierze udział w grach psychologicznych Silent Party, Bankiet Głodu, Laboratorium gier. Wspólnie ogląda filmy i je analizuje. Na zakończenie projektu uczestnicy otrzymają certyfikaty Youthpass.

Erasmus+ Youth in Action


Dodaj komentarz:

18 Mrongoville - imprezy

Sonda

Czy jesteś zadowolona(y) z obecnych wydarzeń w radzie miasta i powiatu?

Nie, te zmiany niczego nie wnoszą - 80.8%
Tak, to są zmiany na lepsze - 13.1%
Nie mam zdania na ten temat - 6.2%

Głosów ogółem: 130
Głosowanie w tej sondzie zakończyło się w: październik 20, 2019
X Zamknij
Sylwerster Mrongoville 2019
X Zamknij