Grupa młodzieży z naszego powiatu bierze udział w międzynarodowych warsztatach finansowanych z programu Erasmus+ Youth in Action w Poczdamie. Tygodniowy wyjazd został zorganizowany w partnerstwie trzech organizacji - Verein Hoch Drei, Dinara Forum oraz Borussia Olsztyn. Mamy kilka ujęć z pobytu w Poczdamie.  

W sobotę rozpoczęły się w Poczdamie międzynarodowe warsztaty „Lost in Integration” czyli Zagubieni w integracji - edukacja międzykulturowa i polityka na rzecz integracji” organizowane w partnerstwie trzech organizacji - Verein Hoch Drei, Dinara Forum oraz BORUSSIA Olsztyn. Starostwo Powiatowe w Mrągowie jest partnerem Borussii w organizacji projektu.

W tygodniowych warsztatach międzykulturowych biorą udział młodzi ludzie z Niemiec, Bośni i Hercegowiny oraz Polski. 30 uczestników pracuje w grupach międzykulturowych i wspólnie przygotowuje posiłki. Tematyka zajęć jest często trudna i dotyczy współczesnych problemów społeczno - kulturowych. Mlodzież z naszego powiatu oraz Olsztyna bierze udział w treningach społecznych między innymi z odwagi cywilnej, wykluczenia, agresji czy antyrasizmu. Bierze udział w grach psychologicznych Silent Party, Bankiet Głodu, Laboratorium gier. Wspólnie ogląda filmy i je analizuje. Na zakończenie projektu uczestnicy otrzymają certyfikaty Youthpass.

Erasmus+ Youth in Action

Książki i projekty edukacyjne

podnoszące kompetencje procesowe

Adwokat
Diabła

Iain Morley
Adowkat Diabła Kup książkę Kup audiobook

Na końcu
świata

Wawrzyniec Siedlecki
Na końcu świata Kup książkę

Na końcu świata
czyli Afryka dzika

Wawrzyniec Siedlecki
Na końcu świata czyli Afryka dzika Kup książkę Kup audiobook

Przygody
Belli

Lillienne Golc
Przygody Belli Kup książkę

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Komentarze  

# ? (IP: 83.9.*.153) 2017-09-10 23:29
Nowe dziary?
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować

Sonda

Czy weźmiesz udział w tegorocznych wyborach samorządowych

X Zamknij
X Zamknij