W ostatnim tygodniu od 21 do 27 sierpnia mrągowscy strażacy na terenie powiatu zanotowali 12 zdarzenia w tym 5 pożarów, 4 miejscowe zagrożenia i 3 alarmy fałszywe z monitoringu pożarowego obiektów. W działaniach brało łącznie udział 27 zastępów straży pożarnej w obsadzie 85 strażaków.

  • 22 sierpnia

Mrągowo - pożar skrzynki elektrycznej w hali produkcyjnej zakładu przemysłowego,

Mrągowo - pożar składowanego przy piecu drewna i makulatury, 2 osoby próbujące gasić pożar podtruły się dymem i zostały przewiezione na obserwację do szpitala. Strażacy ugasili pożar , przewietrzyli wszystkie pomieszczenia znajdujące się w budynku oraz sprawdzili przy pomocy mierników i kamery termowizyjnej

Mikołajki - samochód terenowy na łuku drogi wypadł z jezdni i uderzył w drzewo, dwie osoby podróżujące pojazdem zostały przewiezione do szpitala, strażacy zabezpieczyli pojazd, odłączyli akumulator i zakręcili zawór zbiornika LPG. W czasie prowadzenia działań na tył samochodu ratowniczo – gaśniczego z JRG Mrągowo w czasie jego omijania wjechał samochód osobowy. Doszło do niewielkich uszkodzeń obydwu pojazdów.

Warpuny - pomoc w zdjęciu kokonu szerszeni z budynku przedszkola

  • 23 sierpnia

Sorkwity - pożar komory silnika samochodu dostawczego został ugaszony przed przybyciem straży pożarnej przy pomocy gaśnicy samochodowej

  • 24 sierpnia

Mikołajki - pomoc w działaniach Zespołowi Ratownictwa Medycznego,

Mrągowo - alarm fałszywy z monitoringu obiektu hotelowego,

Mrągowo - pożar śmieci w budowanym budynku mieszkalnym, wewnątrz którego w czasie działań znaleziono dwóch bezdomnych. Strażacy ewakuowali ich na zewnątrz i przekazali patrolowi policji. Pożar został ugaszony, pomieszczenia przewietrzone przy pomocy wentylatora osiowego.

  • 25 sierpnia

Mrągowo Osiedle Brzozowe - doszło do spalenia czajnika pozostawionego na włączonej kuchence gazowej w mieszkaniu na 3 piętrze, osoba przebywające w mieszkaniu została przewieziona na obserwację do szpitala. Strażacy przewietrzyli mieszkanie. Samochody zaparkowane na drodze osiedlowej uniemożliwiły dojazd do budynku samochodom ratowniczo - gaśniczym i podnośnikowi hydraulicznemu. Na szczęście w tym przypadku nie zachodziła konieczność użycia specjalistycznego wyposażenia.

Mikołajki - alarm fałszywy z monitoringu pożarowego obiektu hotelowego,

Sorkwity - pomoc w zdjęciu gniazda szerszeni z budynku Zespołu Szkół,

  • 26 sierpnia

Mrągowo - alarm fałszywy z monitoringu pożarowego obiektu hotelowego spowodowany wykonywaniem prac remontowych.

Oprac. bryg. Jarosław Jakubik


Dodaj komentarz:

Sonda

Czy jesteś zadowolona(y) z obecnych wydarzeń w radzie miasta i powiatu?

Nie, te zmiany niczego nie wnoszą - 80.8%
Tak, to są zmiany na lepsze - 13.1%
Nie mam zdania na ten temat - 6.2%

Głosów ogółem: 130
Głosowanie w tej sondzie zakończyło się w: październik 20, 2019
X Zamknij
X Zamknij