Zapewne wielu mrągowian zauważyło już, że w naszym mieście pojawiło się nowe oznakowanie miejsc parkingowych dla niepełnosprawnych. Duże niebieskie koperty są widoczne z daleka i z pewnością ułatwią życie osobom niepełnosprawnym poruszającym się pojazdami.

Niebieskie „koperty” pojawiły się w naszym mieście w połowie wakacji. Są one zlokalizowane na parkingach, w ciągu dróg gminnych oraz na osiedlach, gdzie ze względu na duże natężenie ruchu i wysoką liczbę osób korzystających z parkingów, niepełnosprawni mieliby problem z parkowaniem.

– Znaki poziomie P-20 („koperta") z piktogramem P-24 „miejsca dla pojazdu osoby niepełnosprawnej" jest oznakowaniem miejsc dla niepełnosprawnych funkcjonującym pierwotnie. Zgodnie z nowelizacją Rozporządzenia Ministra Infrastruktury i Rozwoju z dnia 3 lipca 2015 r. (Dz.U.2015.1314), stanowiska postojowe dla pojazdów osób niepełnosprawnych powinny mieć nawierzchnię barwy niebieskiej. W związku z powyższym odmalowanych zostało 34 miejsc postojowych tak, aby spełniały one warunki określone w przepisach – poinformowała nas Otolia Siemieniec Burmistrz Miasta Mrągowo.

Zmiany oznakowania zostały wprowadzone pod koniec lipca bieżącego roku. Niebieskie koperty pojawiły się w następujących miejscach na terenie naszego miasta: parking za budynkiem Urzędu Miasta i Przychodni, parking przy ul. Żeromskiego i ul. Krakowskiej, ul. Mały Rynek, Plac Kajki, Plac M.J. Piłsudskiego, terenu przy ul. Mrongowiusza, parkingi na terenie byłej jednostki wojskowej, os. Mazurskie, parking cmentarz Polska Wieś i ul. Kolejowa przy zabudowie dworca kolejowego.

Do realizacji pozostały jeszcze 4 miejsca postojowe: na ul. Grunwaldzkiej, os. Parkowym, drodze do ZOS „Baza" przy ul. Nadbrzeżnej oraz drodze do Jeziorka Magistrackiego. W chwili obecnej nie planuje się wyznaczenia nowych miejsc postojowych dla pojazdów osób niepełnosprawnych. Z informacji jakie otrzymaliśmy z mrągowskiego magistratu wynika, że wyznaczenie nowych "kopert" jest uzależnione od wyrażenia zapotrzebowania na takie miejsca przez osoby uprawnione.

Paulina Duszak-Jabłonowska


Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Komentarze  

# Lola (IP: 37.47.*.189) 2017-08-29 11:18
Pierwszy był parking Lidl. !!!
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
# BUNTOWNIK BEZ POWODU (IP: 89.229.*.214) 2017-08-29 11:43
PIERWSZY BYŁ ......

ADAM!!!!!!
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
# ADAM (IP: 165.225.*.70) 2017-08-30 10:01
Chyba Ty...
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
EcoJazda

Sonda

Czy weźmiesz udział w tegorocznych wyborach samorządowych

Tak - 87.1%
Nie - 10.5%
Nie podjąłem(-ęłam) decyzji - 1.8%

Głosów ogółem: 171
Głosowanie w tej sondzie zakończyło się w: marzec 2, 2018
X Zamknij
X Zamknij
McDonald`s czerwiec