Zapewne wielu mrągowian zauważyło już, że w naszym mieście pojawiło się nowe oznakowanie miejsc parkingowych dla niepełnosprawnych. Duże niebieskie koperty są widoczne z daleka i z pewnością ułatwią życie osobom niepełnosprawnym poruszającym się pojazdami.

Niebieskie „koperty” pojawiły się w naszym mieście w połowie wakacji. Są one zlokalizowane na parkingach, w ciągu dróg gminnych oraz na osiedlach, gdzie ze względu na duże natężenie ruchu i wysoką liczbę osób korzystających z parkingów, niepełnosprawni mieliby problem z parkowaniem.

– Znaki poziomie P-20 („koperta") z piktogramem P-24 „miejsca dla pojazdu osoby niepełnosprawnej" jest oznakowaniem miejsc dla niepełnosprawnych funkcjonującym pierwotnie. Zgodnie z nowelizacją Rozporządzenia Ministra Infrastruktury i Rozwoju z dnia 3 lipca 2015 r. (Dz.U.2015.1314), stanowiska postojowe dla pojazdów osób niepełnosprawnych powinny mieć nawierzchnię barwy niebieskiej. W związku z powyższym odmalowanych zostało 34 miejsc postojowych tak, aby spełniały one warunki określone w przepisach – poinformowała nas Otolia Siemieniec Burmistrz Miasta Mrągowo.

Zmiany oznakowania zostały wprowadzone pod koniec lipca bieżącego roku. Niebieskie koperty pojawiły się w następujących miejscach na terenie naszego miasta: parking za budynkiem Urzędu Miasta i Przychodni, parking przy ul. Żeromskiego i ul. Krakowskiej, ul. Mały Rynek, Plac Kajki, Plac M.J. Piłsudskiego, terenu przy ul. Mrongowiusza, parkingi na terenie byłej jednostki wojskowej, os. Mazurskie, parking cmentarz Polska Wieś i ul. Kolejowa przy zabudowie dworca kolejowego.

Do realizacji pozostały jeszcze 4 miejsca postojowe: na ul. Grunwaldzkiej, os. Parkowym, drodze do ZOS „Baza" przy ul. Nadbrzeżnej oraz drodze do Jeziorka Magistrackiego. W chwili obecnej nie planuje się wyznaczenia nowych miejsc postojowych dla pojazdów osób niepełnosprawnych. Z informacji jakie otrzymaliśmy z mrągowskiego magistratu wynika, że wyznaczenie nowych "kopert" jest uzależnione od wyrażenia zapotrzebowania na takie miejsca przez osoby uprawnione.

Paulina Duszak-Jabłonowska

Książki i projekty edukacyjne

podnoszące kompetencje procesowe

Adwokat
Diabła

Iain Morley
Adowkat Diabła Kup książkę Kup audiobook

Na końcu
świata

Wawrzyniec Siedlecki
Na końcu świata Kup książkę

Na końcu świata
czyli Afryka dzika

Wawrzyniec Siedlecki
Na końcu świata czyli Afryka dzika Kup książkę Kup audiobook

Przygody
Belli

Lillienne Golc
Przygody Belli Kup książkę

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Komentarze  

# Lola (IP: 37.47.*.189) 2017-08-29 11:18
Pierwszy był parking Lidl. !!!
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
# BUNTOWNIK BEZ POWODU (IP: 89.229.*.214) 2017-08-29 11:43
PIERWSZY BYŁ ......

ADAM!!!!!!
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
# ADAM (IP: 165.225.*.70) 2017-08-30 10:01
Chyba Ty...
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować

Sonda

Czy weźmiesz udział w tegorocznych wyborach samorządowych

X Zamknij
X Zamknij