Są takie miejsca nad polskim morzem, które przyciągają turystów nie tylko wyjątkowymi widokami, możliwością skorzystania z nadmorskich plaż, ale posiadają także bogatą ofertę sportowo-rekreacyjną. Coraz popularniejsze staje się bowiem spędzenie urlopu nie tylko na wylegiwaniu się na plaży, ale także na aktywnym spędzeniu czasu i zadbaniu o swoje zdrowie i samopoczucie. Do takich miejsc należy z pewnością Hotel Galion położony na terenie AZS Centralnego Ośrodka Sportu Akademickiego w Gdańsku.

Hotel Galion jest jednym z najciekawiej położonych obiektów hotelarskich nad Zatoką Gdańską. Stąd rozpościera się widok na całą zatokę, a okolica z malowniczymi wydmami, dużymi połaciami sosnowego lasu, stanowi doskonałą lokalizację do wypoczynku. I nie chodzi tu jedynie o okres wakacyjny, w którym większość turystów wybiera się nad polskie morze tylko po to, by całe dnie spędzać na plaży. Otoczenie hotelu pozwala na aktywny wypoczynek, piesze i rowerowe wycieczki, czy różnego rodzaju aktywności na wodach zatoki.

Hotelowe nowości czyli wielofunkcyjna hala sportowa
Dzięki niezwykłej lokalizacji, posiadaniu rozległego terenu z mariną żeglarską i własnego sprzętu, hotel stanowi doskonałe miejsce dla tych, którzy chcą spędzić swój urlop aktywnie. Absolutną nowością w hotelu jest wielofunkcyjna hala sportowa, która została otwarta kilka tygodni temu. Obiekt wyposażony jest w nowoczesny sprzęt sportowy, w tym maty do judo oraz taekwondo. W hali dzięki zastosowaniu sztucznej trawy zagęszczonej piaskiem kwarcowym, możliwe stało się utworzenie wielofunkcyjnego boiska. Uzupełnieniem są siłownia oraz ergometry wioślarskie, dzięki którym można zadbać o swoją kondycję.

Nowo otwarty obiekt umożliwił poszerzenie oferty AZS Hotelu Galion o aktywne zimowiska dla dzieci i młodzieży oraz ofertę eventową dla firm w okresie jesienno-wiosennym. Po wysiłku fizycznym w nowoczesnej hali czy siłowni, warto także zadbać o swoje samopoczucie, korzystając z Centrum Zdrowia i relaksu w postaci masażu, czy wizyty w saunie i łaźni.

Oferta nie tylko dla gości indywidualnych
Prócz gości indywidualnych, którzy mogą korzystać z pełnej infrastruktury hotelu, ośrodek kieruje także swoją ofertę do grup sportowych. Do dyspozycji grup, prócz zakwaterowania w komfortowych warunkach i wyżywienia, hotel oddaje także pełnię swojej infrastruktury sportowo-rekreacyjnej, pomieszczeń z multimediami, a także siłownię, sauny oraz hangar do przechowywania sprzętu sportowego.

Hotel jako organizator wydarzeń sportowych

Hotel Galion jest nie tylko miejscem, w którym można wypoczywać w komfortowych warunkach, ale ośrodek angażuje się także w organizację wydarzeń sportowych. Wyścigi rowerowe, biegi czy regaty to cyklicznie odbywające się imprezy na terenie ośrodka. Przed nami kolejne sportowe wydarzenia w hotelu. Jeszcze we wrześniu ośrodek stanie się areną Ogólnopolskiego Testu Coopera od Szczecina do Rzeszowa. Test Coopera to próba wytrzymałościowa opracowana przez amerykańskiego lekarza Kennetha H. Coopera na potrzeby armii USA w 1968 roku, polegająca na 12-minutowym nieprzerwanym biegu. Obecnie test jest szeroko stosowany do badania sprawności fizycznej przede wszystkim sportowców. Celem Testu jest określenie maksymalnej wydolności tlenowej, która jest wyznacznikiem kondycji fizycznej. Hotel Galion jest odpowiedzialny za organizacje testu w Gdańsku we wrześniu.

Z pewnością test będzie świetną okazją sprawdzenia swojej formy przed kolejnymi imprezami sportowymi organizowanymi przez Hotel Galion. Już 21 października wystartuje jesienna edycja  Duathlonu na Wydmach, który wiosną zgromadził kilkuset uczestników. Duathloniści mieli do pokonania atrakcyjnie położone trasy biegowe i rowerowe. Podobnie będzie i tym razem. Bazą duathlonu jest Hotel Galion, a uczestnicy będą rywalizować na trasach wokół ośrodka. Nadmorskie piaski i piękne sosnowe lasy będą świadkami wyjątkowej rywalizacji nad Zatoką Gdańską.

A tak było podczas wiosennej edycji Duathlonu na Wydmach.

Z kolei w pierwszą niedzielę listopada czeka nas z kolei kolejna edycja Półmaratonu Gdańskiego. Atestowana trasa o dystansie 21,0975 km, przebiegająca przez główne arterie miasta, będzie widowiskowa dla biegaczy oraz kibiców. Półmaraton Gdański to największy bieg uliczny w Gdańsku, cieszący się dużą popularnością wśród biegaczy. Na tegoroczną edycję organizatorzy, AZS Centralny Ośrodek Sportu Akademickiego w Gdańsku oraz LABOSPORT Polska, zapewnią 5000 pakietów startowych. Imprezą towarzyszącą półmaratonowi pozostanie bieg na dystansie pięciu kilometrów. To wydarzenie już 5 listopada!

* Artykuł sponsorowany.

Słowa kluczowe:
hotel galion gdańsk 

Sonda

Czy weźmiesz udział w tegorocznych wyborach samorządowych

Tak - 87.1%
Nie - 10.5%
Nie podjąłem(-ęłam) decyzji - 1.8%

Głosów ogółem: 171
Głosowanie w tej sondzie zakończyło się w: marzec 2, 2018
X Zamknij
X Zamknij
McDonald`s czerwiec