W ostatnim tygodniu od 07 do 13 sierpnia mrągowscy strażacy na terenie powiatu zanotowali 18 zdarzeń w tym 6 pożarów, 9 miejscowych zagrożeń i 3 alarmy fałszywe (2 z instalacji wykrywania, 1 w dobrej wierze). W działaniach brało łącznie udział 22 zastępów straży pożarnej w obsadzie 87 strażaków.

  • 07 sierpnia

Sorkwity – dyżurny Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego w Mrągowie zadysponował zastęp do widocznego dymu na terenie dzikiego wysypisku przyległego do  lasu, nie stwierdzono  obecności ognia oraz dymu, alarm fałszywy w dobrej wierze.

  • 08 sierpnia

Grabówka – za miejscowością Grabówka w stronę Chmielewa pożar suchej trawy w przydrożnym rowie na obszarze około 2 arów

Krzywe – usunięcie powalonego drzewa, które blokowało przejazd na drodze powiatowej 1767

  • 09 sierpnia

Jora Wielka – Hotel Mikołajki Resort alarm z instalacji wykrywania – brak zagrożenia alarm fałszywy.

  • 10 sierpnia

Kosewo Górne – usunięcie powalonego drzewa, które blokowało przejazd na drodze powiatowej 1749.

Kosewo – usunięcie plamy płynów eksploatacyjnych po kolizji .

Mikołajki – pożar wyświetlacza elektrycznego zawieszonego na budynku przed kawiarnią, został ugaszony przed przybyciem Straży Pożarnej

Zełwągi – pożar śmieci w śmietniku kontenerowym plastikowym.

  • 11 sierpnia

Mrągowo – pożar w mieszkaniu na parterze. Strażacy w aparatach ochrony układu oddechowego zlokalizowali i ugasili pożar, powstały w skutek zwarcia  instalacji elektryczne.

  • 12 sierpnia

Mrągowo – zastęp Straży Pożarnej został zadysponowany do zabezpieczenia obluzowanych cegieł nad wejściem do budynku Urzędu Miasta.

Mrągowo – usunięcie z jezdni naniesionych z pobocza drobnych kamieni, które stwarzają zagrożenie dla pieszych.

Mojtyny – droga krajowa nr 59 samochód osobowy uderzył prawą strona w drzewo, samochodem podróżował tylko kierowca, który nie doznał poważniejszych obrażeń, strażacy zabezpieczyli pojazd i miejsce zdarzenia.

Mrągowo – zabezpieczenie imprezy masowej.

  • 13 sierpnia

Mrągowo – zderzenie dwóch samochodów osobowych, po czym jeden z samochodów uderzył w przydrożny słup oświetleniowy i ściął go, trzy osoby poszkodowane zostały zabrane do Szpitala w Mrągowie. Strażacy zabezpieczyli miejsce zdarzenia do czasu zakończenia działań.

  • 14 sierpnia

Ruska Wieś – kolizja dwóch samochodów osobowych, uczestnicy zdarzenia nie wymagali udzielenia pierwszej pomocy, strażacy zabezpieczyli miejsce zdarzenia.

Troszczykowo – pożar opuszczonego domku letniskowego oraz pozostałości po drugim, na miejsce przybyła Policja.

Mikołajki – Hotel Gołębiewski alarm z instalacji wykrywania – brak zagrożenia alarm fałszywy.

Troszczykowo – kolejne zgłoszenie do pożaru opuszczonego domku letniskowego. Przybyła na miejsce zdarzenia Policja która ustala przyczyny zdarzenia.

Oprac. mł. ogn. Sławomir Śniadach


Dodaj komentarz:

X Zamknij
X Zamknij