Budextan Oficerska

Po raz szósty Wojskowy Ośrodek Szkoleniowo-Kondycyjny Mrągowo organizuje biegowy piknik. Co roku na starcie umieszczonym na placu Unii Europejskiej staną biegacze z naszego powiatu i nie tylko. W tym roku również najmłodsi będą mogli zmierzyć się z przygotowanymi specjalnie dla nich dystansami.

Święto Wojska Polskiego, Rocznica Cudu Nad Wisłą, Wniebowzięcie Maryi Panny, Matki Boskiej Zielnej. Jest to szczególny dzień dla każdego Polaka. Warto pomyśleć o jego aktywnym spędzeniu. W ramach obchodów Święta Wojska Polskiego w Mrągowie przygotowano imprezę sportową promującą ruch i rekreację na świeżym powietrzu po nazwą "VI Mrągowski Biegowy Piknik Wojskowy". Biegowa impreza odbędzie się 15 sierpnia w godz. od 10.00 do 15.00 na Placu Unii Europejskiej w Mrągowie. Skierowana jest do wszystkich osób lubiących aktywny tryb życia, przedstawicieli służb mundurowych, mieszkańców Mrągowa, w tym rodzin z dziećmi.

Celem organizacji Pikniku jest uczczenie Święta Wojska Polskiego, oraz popularyzacja biegów w społeczeństwie, jako naturalnej formy spędzania czasu wolnego. Głównym organizatorem imprezy jest Wojskowy Ośrodek Szkoleniowo-Kondycyjny Mrągowo przy współudziale Urzędu Miasta Mrągowo, Centrum Kultury i Turystyki oraz Klubu Biegacza Mrągowo.

W programie przewidziano biegi dla dzieci i młodzieży na dystansach od 100 m do ok. 2200 m oraz biegi na dystansie 5 i 10 km. Rywalizacja biegowa będzie odbywała się z podziałem na kategorie wiekowe mężczyzn i kobiet zgodnie z opracowanym regulaminem. W ramach imprezy odbędą się biegi na dystansie 5 i 10 km o puchar Dowódcy Garnizonu Warszawa w których rywalizować będą zawodnicy z kategorii służb mundurowych.

Szczegóły imprezy zostały zamieszczone w Regulaminie Pikniku dostępnym na stronie internetowej WOSzK Mrągowo.

Budextan art

Dodaj komentarz:

X Zamknij
X Zamknij