W mrągowskim Ośrodku Polonez pełnia sezonu. W ośrodku, na koloniach i obozach przebywają dzieci i młodzież z różnych regionów Polski, a także uczestnicy mrągowskich festiwali. Gośćmi są również turyści polscy i zagraniczni przybywający do naszego miasta na letni wypoczynek. I tak będzie przez całe wakacje. Ośrodek, po przeprowadzonych remontach funkcjonuje dobrze, a właściciele planują już kolejne inwestycje.

Jeszcze kilka lat temu mrągowski „Polonez” (wtedy funkcjonujący pod inną nazwą) podupadał. Wszystko zmieniło się, gdy w 2014 roku ośrodek powrócił do rąk wcześniejszych właścicieli, którzy oddali ośrodek w zarządzanie spółce Locaris. Nowy zarządca szybko wdrożył nowe rozwiązania, które przywróciły unikatowy charakter i dobrą renomę tego miejsca. Przeprowadzono pierwsze remonty, zaczęto od zmian wewnątrz obiektu. Odrestaurowano 12 pokoi, klatki schodowe i korytarze, na których pojawiły się nowe wykładziny. Jednocześnie trwały prace modernizacyjne w budynku „Cyranka”. Łącznie zainwestowano już ponad milion złotych. Władze Locarisu nie spoczywają na laurach i po przeprowadzeniu remontów w pierwszej połowie bieżącego roku, planują kolejne.
Planowany jest generalny remont sali konferencyjnej, która zyska nie tylko nowoczesny wygląd, ale i pełne multimedia. Firmy oraz goście biznesowi znajdą tu dla siebie pełne wyposażenie pod obsługę prezentacji, szkoleń, konferencji, spotkania biznesowe czy wyjazdy integracyjne. Tak przygotowany obiekt w niewątpliwie urokliwym miejscu, spełni zapewne oczekiwania klientów biznesowych.

Sala Konferencyjna po remoncie ma wyglądać tak:

Władze ośrodka po sezonie planują także przebudowę sali jadalnej na restaurację biesiadną, w planach jest także utworzenie mini strefy SPA. Ambitnie wygląda także pomysł całkowitej przebudowy budynku, w którym obecnie mieści się magazyn sprzętu pływającego. Odnowiony budynek ma być nie tylko miejscem, w którym znajduje się sprzęt pływający, z którego goście mogą korzystać na jeziorze Czarnym, ale także profesjonalna sala taneczna, w której grupy taneczne z całej Polski będą mogły podnosić swoje umiejętności podczas obozów i kolonii. A to wszystko z pięknym widokiem na jezioro Czarne.

Władze ośrodka myślą o pozyskaniu środków unijnych na dalszą modernizację terenu i obiektów Ośrodka Polonez. Dlatego już przygotowano pełną dokumentację planów i zamierzeń inwestycyjnych na kolejne lata. Przeprowadzone niedawno i zaplanowane kolejne inwestycje w Ośrodek Polonez, niewątpliwie podniosą rangę tego miejsca i staną się jedną z wizytówek Mrągowa. Już teraz Polonez promuje Miasto Mrągowo wśród swoich gości. Wspiera też lokalnych przedsiębiorców zatrudniając ich do prac modernizacyjnych.

Obecnie w ośrodku na koloniach i obozach przebywają dzieci i młodzież z różnych regionów Polski oraz turyści wypoczywający w Mrągowie na wakacjach. W ostatnich tygodniach także sporo się działo. Prócz letnich obozów i kolonii, w ośrodku przebywali uczestnicy letnich festiwali – „Pikniku Country”, „Mazurskiego Festiwalu Operowego Belcanto”, a także uczestnicy „SommerCamp”, na który przybyła młodzież z sześciu krajów – Kazachstanu, Serbii, Czech, Węgier, Ukrainy oraz Polski.

W najbliższym czasie w ośrodku spodziewani są triathloniści, którzy uczestniczyć będą w mrągowskiej edycji „Triathlon Energy” oraz szachiści, którzy przyjadą na międzynarodowe zawody szachowe. Jednocześnie prawie przez cały rok, w ośrodku odbywają się także kursy, szkolenia, konferencje oraz imprezy okolicznościowe również dla osób prywatnych, zamiejscowych jak i mieszkańców Mrągowa.

* Ośrodek Polonez
Jest miejscem doskonale przystosowanym do obsługi grup zorganizowanych, jak i gości indywidualnych. Funkcjonuje tu doskonała restauracja, która jest w stanie zaspokoić kulinarne wymagania wielu gości. Grupy zorganizowane mają ponadto ogromne możliwości organizacji eventów i atrakcji na terenie ośrodka. Ponadto warto jeszcze wspomnieć o wieczorach przy grillu i ognisku, możliwościach aktywnego wypoczynku nad jeziorem czy skorzystania z licznych szlaków pieszych i rowerowych otaczających ośrodek.

Położenie ośrodka „Polonez” w Mrągowie pozwala wykorzystać możliwości, jakie szczególnie latem pojawiają się w tym pięknym mazurskim mieście. Szereg imprez sprawia, że Mrągowo już od lat postrzegane jest jako festiwalowe miasto.

Ośrodek posiada ponad 300 miejsc noclegowych, otoczony jest lasami i urokliwym jeziorem Czarne. {jcomments off}

* Artykuł sponsorowany.

Słowa kluczowe:
Polonez mrągowo ośrodek wypoczynkowy 

Dodaj komentarz:

18 Mrongoville - imprezy

Sonda

Czy jesteś zadowolona(y) z obecnych wydarzeń w radzie miasta i powiatu?

Nie, te zmiany niczego nie wnoszą - 80.8%
Tak, to są zmiany na lepsze - 13.1%
Nie mam zdania na ten temat - 6.2%

Głosów ogółem: 130
Głosowanie w tej sondzie zakończyło się w: październik 20, 2019
X Zamknij
X Zamknij