W mrągowskim Ośrodku Polonez pełnia sezonu. W ośrodku, na koloniach i obozach przebywają dzieci i młodzież z różnych regionów Polski, a także uczestnicy mrągowskich festiwali. Gośćmi są również turyści polscy i zagraniczni przybywający do naszego miasta na letni wypoczynek. I tak będzie przez całe wakacje. Ośrodek, po przeprowadzonych remontach funkcjonuje dobrze, a właściciele planują już kolejne inwestycje.

Jeszcze kilka lat temu mrągowski „Polonez” (wtedy funkcjonujący pod inną nazwą) podupadał. Wszystko zmieniło się, gdy w 2014 roku ośrodek powrócił do rąk wcześniejszych właścicieli, którzy oddali ośrodek w zarządzanie spółce Locaris. Nowy zarządca szybko wdrożył nowe rozwiązania, które przywróciły unikatowy charakter i dobrą renomę tego miejsca. Przeprowadzono pierwsze remonty, zaczęto od zmian wewnątrz obiektu. Odrestaurowano 12 pokoi, klatki schodowe i korytarze, na których pojawiły się nowe wykładziny. Jednocześnie trwały prace modernizacyjne w budynku „Cyranka”. Łącznie zainwestowano już ponad milion złotych. Władze Locarisu nie spoczywają na laurach i po przeprowadzeniu remontów w pierwszej połowie bieżącego roku, planują kolejne.
Planowany jest generalny remont sali konferencyjnej, która zyska nie tylko nowoczesny wygląd, ale i pełne multimedia. Firmy oraz goście biznesowi znajdą tu dla siebie pełne wyposażenie pod obsługę prezentacji, szkoleń, konferencji, spotkania biznesowe czy wyjazdy integracyjne. Tak przygotowany obiekt w niewątpliwie urokliwym miejscu, spełni zapewne oczekiwania klientów biznesowych.

Sala Konferencyjna po remoncie ma wyglądać tak:

Władze ośrodka po sezonie planują także przebudowę sali jadalnej na restaurację biesiadną, w planach jest także utworzenie mini strefy SPA. Ambitnie wygląda także pomysł całkowitej przebudowy budynku, w którym obecnie mieści się magazyn sprzętu pływającego. Odnowiony budynek ma być nie tylko miejscem, w którym znajduje się sprzęt pływający, z którego goście mogą korzystać na jeziorze Czarnym, ale także profesjonalna sala taneczna, w której grupy taneczne z całej Polski będą mogły podnosić swoje umiejętności podczas obozów i kolonii. A to wszystko z pięknym widokiem na jezioro Czarne.

Władze ośrodka myślą o pozyskaniu środków unijnych na dalszą modernizację terenu i obiektów Ośrodka Polonez. Dlatego już przygotowano pełną dokumentację planów i zamierzeń inwestycyjnych na kolejne lata. Przeprowadzone niedawno i zaplanowane kolejne inwestycje w Ośrodek Polonez, niewątpliwie podniosą rangę tego miejsca i staną się jedną z wizytówek Mrągowa. Już teraz Polonez promuje Miasto Mrągowo wśród swoich gości. Wspiera też lokalnych przedsiębiorców zatrudniając ich do prac modernizacyjnych.

Obecnie w ośrodku na koloniach i obozach przebywają dzieci i młodzież z różnych regionów Polski oraz turyści wypoczywający w Mrągowie na wakacjach. W ostatnich tygodniach także sporo się działo. Prócz letnich obozów i kolonii, w ośrodku przebywali uczestnicy letnich festiwali – „Pikniku Country”, „Mazurskiego Festiwalu Operowego Belcanto”, a także uczestnicy „SommerCamp”, na który przybyła młodzież z sześciu krajów – Kazachstanu, Serbii, Czech, Węgier, Ukrainy oraz Polski.

W najbliższym czasie w ośrodku spodziewani są triathloniści, którzy uczestniczyć będą w mrągowskiej edycji „Triathlon Energy” oraz szachiści, którzy przyjadą na międzynarodowe zawody szachowe. Jednocześnie prawie przez cały rok, w ośrodku odbywają się także kursy, szkolenia, konferencje oraz imprezy okolicznościowe również dla osób prywatnych, zamiejscowych jak i mieszkańców Mrągowa.

* Ośrodek Polonez
Jest miejscem doskonale przystosowanym do obsługi grup zorganizowanych, jak i gości indywidualnych. Funkcjonuje tu doskonała restauracja, która jest w stanie zaspokoić kulinarne wymagania wielu gości. Grupy zorganizowane mają ponadto ogromne możliwości organizacji eventów i atrakcji na terenie ośrodka. Ponadto warto jeszcze wspomnieć o wieczorach przy grillu i ognisku, możliwościach aktywnego wypoczynku nad jeziorem czy skorzystania z licznych szlaków pieszych i rowerowych otaczających ośrodek.

Położenie ośrodka „Polonez” w Mrągowie pozwala wykorzystać możliwości, jakie szczególnie latem pojawiają się w tym pięknym mazurskim mieście. Szereg imprez sprawia, że Mrągowo już od lat postrzegane jest jako festiwalowe miasto.

Ośrodek posiada ponad 300 miejsc noclegowych, otoczony jest lasami i urokliwym jeziorem Czarne.

* Artykuł sponsorowany.

Słowa kluczowe:
Polonez mrągowo ośrodek wypoczynkowy 

Książki i projekty edukacyjne

podnoszące kompetencje procesowe

Adwokat
Diabła

Iain Morley
Adowkat Diabła Kup książkę Kup audiobook

Na końcu
świata

Wawrzyniec Siedlecki
Na końcu świata Kup książkę

Na końcu świata
czyli Afryka dzika

Wawrzyniec Siedlecki
Na końcu świata czyli Afryka dzika Kup książkę Kup audiobook

Przygody
Belli

Lillienne Golc
Przygody Belli Kup książkę

Sonda

Czy weźmiesz udział w tegorocznych wyborach samorządowych

X Zamknij
X Zamknij