Za nami 23. Festiwal Kultury Kresowej. Przez trzy dni na ulicach Mrągowa można było usłyszeć kresową nutę, zobaczyć skoczne tańce i poczuć atmosferę dawnych Kresów. Zobaczcie, jak uczestnicy imprezy bawili się podczas sobotniego koncertu galowego.

W sobotę, 5 sierpnia Polacy zamieszkujący na Kresach zaprezentowali się na deskach amfiteatru nad jeziorem Czos. W koncercie galowym wystąpiły zespoły folklorystyczne, chóry i kapele z Litwy, Białorusi, Ukrainy, Łotwy i Czech.

W tym roku zobaczyć można było zespół taneczno-śpiewaczy „Polska Nuta” z Odessy, zespół taneczno-śpiewaczy „Podolski kwiat” oraz zespół wokalny „Podolskie świderki” (oba zespoły z Koziatyna na Ukrainie), Kwiaty Bukowiny, kapelę „Lwowska Fala” ze Lwowa. Z Białorusi do Mrągowa przyjechały taneczny zespół „Słoneczko” oraz wokalny zespół młodzieżowo – estradowy „Wszystko w porządku”, kapela „Jednym głosem” z Mińska, Folklorystyczny Zespół Pieśni i Tańca „Raduńskie słowiki”  i polski zespół ludowy „Kresowiacy” z Lidy. Gośćmi z Litwy byli Polski Zespół Artystyczny Pieśni i Tańca „Wilia”, Kapela Suderwianie, Kapela Wesołe Wilno z Mickun, Trio Hanki.

Było barwnie, wesoło i rodzinnie. Publiczność zgromadzona w amfiteatrze bawiła się wyśmienicie, nie zabrakło wspólnych śpiewów i tańców pod sceną. Zobaczcie sami!

Zdjęcia: Marlena Bieleninik i Piotr Piercewicz

FKK - koncert galowy w amfiteatrze nad jeziorem Czos

Książki i projekty edukacyjne

podnoszące kompetencje procesowe

Adwokat
Diabła

Iain Morley
Adowkat Diabła Kup książkę Kup audiobook

Na końcu
świata

Wawrzyniec Siedlecki
Na końcu świata Kup książkę

Na końcu świata
czyli Afryka dzika

Wawrzyniec Siedlecki
Na końcu świata czyli Afryka dzika Kup książkę Kup audiobook

Przygody
Belli

Lillienne Golc
Przygody Belli Kup książkę

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Sonda

Czy weźmiesz udział w tegorocznych wyborach samorządowych

X Zamknij
X Zamknij