Za nami 23. Festiwal Kultury Kresowej. Przez trzy dni na ulicach Mrągowa można było usłyszeć kresową nutę, zobaczyć skoczne tańce i poczuć atmosferę dawnych Kresów. Zobaczcie, jak uczestnicy imprezy bawili się podczas sobotniego koncertu galowego.

W sobotę, 5 sierpnia Polacy zamieszkujący na Kresach zaprezentowali się na deskach amfiteatru nad jeziorem Czos. W koncercie galowym wystąpiły zespoły folklorystyczne, chóry i kapele z Litwy, Białorusi, Ukrainy, Łotwy i Czech.

W tym roku zobaczyć można było zespół taneczno-śpiewaczy „Polska Nuta” z Odessy, zespół taneczno-śpiewaczy „Podolski kwiat” oraz zespół wokalny „Podolskie świderki” (oba zespoły z Koziatyna na Ukrainie), Kwiaty Bukowiny, kapelę „Lwowska Fala” ze Lwowa. Z Białorusi do Mrągowa przyjechały taneczny zespół „Słoneczko” oraz wokalny zespół młodzieżowo – estradowy „Wszystko w porządku”, kapela „Jednym głosem” z Mińska, Folklorystyczny Zespół Pieśni i Tańca „Raduńskie słowiki”  i polski zespół ludowy „Kresowiacy” z Lidy. Gośćmi z Litwy byli Polski Zespół Artystyczny Pieśni i Tańca „Wilia”, Kapela Suderwianie, Kapela Wesołe Wilno z Mickun, Trio Hanki.

Było barwnie, wesoło i rodzinnie. Publiczność zgromadzona w amfiteatrze bawiła się wyśmienicie, nie zabrakło wspólnych śpiewów i tańców pod sceną. Zobaczcie sami!

Zdjęcia: Marlena Bieleninik i Piotr Piercewicz

FKK - koncert galowy w amfiteatrze nad jeziorem Czos


Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Sonda

Czy weźmiesz udział w tegorocznych wyborach samorządowych

Tak - 87.1%
Nie - 10.5%
Nie podjąłem(-ęłam) decyzji - 1.8%

Głosów ogółem: 171
Głosowanie w tej sondzie zakończyło się w: marzec 2, 2018
X Zamknij
X Zamknij