W ostatnim tygodniu od 31 lipca do 06 sierpnia mrągowscy strażacy na terenie powiatu zanotowali 11 zdarzeń w tym 9 miejscowych zagrożeń i 2 alarm fałszywe z instalacji wykrywania. Nie wystąpiły pożary. W działaniach brało łącznie udział 20 zastępów straży pożarnej w obsadzie 75 strażaków.

  • 31  lipca

Mrągowo - zderzenie motocykla z samochodem osobowym na skrzyżowaniu ulic Kolejowej i Piaskowej. Strażacy udzielili kwalifikowanej pierwszej pomocy kierowcy motocykla (założenie kołnierza ortopedycznego, zaopatrzenie ran, podanie tlenu). Działania polegały na pomocy w kierowaniu ruchem drogowym, a następnie usunięciu z jezdni płynów eksploatacyjnych pojazdów przy użyciu sorbentu. Mężczyzna został również zaopatrzony przez Zespół Ratownictwa Medycznego, po przebadaniu pozostał na miejscu zdarzenia .

Mrągowo - Do budynku Komendy Powiatowej PSP o pomoc z nietypową sytuacją zgłosili się rodzice z córką, która założyła na palec obrączkę mamy i nie mogła samodzielnie jej zdjąć, a palec prawej ręki był już znacznie opuchnięty. Po nieudanych próbach ściągnięcia obrączki przy użyciu nitki i schłodzenia palca, podjęto decyzję o przecięciu obrączki obcęgami. Po zdjęciu obrączki obrzęk palca ustąpił, dziewczynka czuła się dobrze i opuściła samodzielnie budynek komendy wraz z rodzicami.

  • 01 sierpnia

Mrągowo - Zdarzenie z monitoringu pożarowego w Hotelu Mazuria ul. Jaszczurcza Góra – po dojeździe na miejsce zdarzenia i przeprowadzeniu rozpoznania stwierdzono brak zagrożenia – sklasyfikowano jako Alarm Fałszywy z instalacji wykrywania.

  • 02 sierpnia

Machary gmina Piecki - ze zgłoszenia rozpylona substancja na klatce schodowej, dusi zgłaszającego  (budynek dwukondygnacyjny z podpiwniczeniem, z czterema mieszkaniami). Strażacy ewakuowali z budynku wszystkich mieszkańców, łącznie 16 osób. Mieszkańcy budynku uskarżali się na ból głowy, oraz duszności( 3 osoby dorosłe i 3 dzieci). Ratownicy OSP udzielili  kwalifikowanej pierwszej pomocy  podając tlen. Ratownicy ubrani w sprzęt ochrony dróg oddechowych weszli do budynku celem sprawdzenia powietrza za pomocą miernika wielogazowego, który nie stwierdził  zagrożenia. Wyczuwalny był natomiast charakterystyczny, ostry zapach, przypominający gaz pieprzowy. Strażacy przy użyciu wentylatora oddymiającego przewietrzyli mieszkania i klatkę schodową.

Mikołajki - Zdarzenie z monitoringu pożarowego w Hotelu Gołębiewski   – po dojeździe na miejsce zdarzenia i przeprowadzeniu rozpoznania stwierdzono brak zagrożenia – sklasyfikowano jako Alarm Fałszywy z instalacji wykrywania.

  • 4 sierpnia

Mikołajki - na ulicy Mrągowskiej samochód osobowy wjechał w ogrodzenie Hotelu Gołębiewski. Kierujący pojazdem nie odniósł żadnych obrażeń, znajdował się poza pojazdem w chwili przybycia straży pożarnej na miejsce zdarzenia. Działania strażaków polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, zamknięciu jednego pasa dla ruchu pojazdów na czas prowadzenia działań.

Woźnice gmina Mikołajki - młode zwierzę (Jelonek) wpadło do niezabezpieczonej studzienki, głębokość około 3 metry, stoi po szyję w wodzie. Pomimo szybkiej interwencji nie udało uratować się zwierzęcia, z powodu wyczerpania utonął w studni z wodą (nie wiadomo jak długo przebywał w studni). Działania straży pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, zejścia po drabinie w aparacie ochrony dróg oddechowych po zwierzę, zabezpieczono odkryte wejście do studni przy pomocy taśmy ostrzegawczej.

  • 05 sierpnia

Mrągowo - zabezpieczenie Imprezy Kresowej ul. Jaszczurcza Góra na Amfiteatrze. Podczas trwania imprezy nie doszło do żadnego zdarzenia.

Rydwągi gmina Mrągowo - przy stropodachu znajduje się gniazdo szerszeni i wlatują do mieszkania w którym są małe dzieci. Gniazdo znajdowało się blisko okna mieszkania, w którym przebywały dzieci i starsza pani, owady wlatywały do mieszkania.

  • 06 sierpnia

Krutyń - na ulicy Zwycięstwa DK 59 (53,7km) pomoc dla policji w posprzątaniu jezdni po kolizji – w zdarzeniu udział brały 3 samochody osobowe – brak osób poszkodowanych.

Mrągowo - zabezpieczenie Imprezy Kresowej ul. Jaszczurcza Góra na Amfiteatrze. Podczas trwania imprezy nie doszło do żadnego zdarzenia.

Oprac. st. sekc. Przemysław Bartosiewicz


Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Sonda

Czy weźmiesz udział w tegorocznych wyborach samorządowych

Tak - 87.1%
Nie - 10.5%
Nie podjąłem(-ęłam) decyzji - 1.8%

Głosów ogółem: 171
Głosowanie w tej sondzie zakończyło się w: marzec 2, 2018
X Zamknij
X Zamknij