50 km/h w obszarze zabudowanym to maksymalna prędkość z jaką powinni poruszać się użytkownicy polskich dróg. Nieodpowiedzialni i lekceważący przepisy kierowcy muszą pogodzić się z faktem, że policjanci będą im zatrzymywać uprawnienia. Wczoraj z tych uprawnień skorzystali mrągowscy policjanci.

Wczoraj (środa) około godziny 19.30 w miejscowości Kosewo w gminie Mrągowo policjanci drogówki dokonywali kontroli prędkości. W pewnym momencie funkcjonariusze zauważyli zbliżające się z dużą prędkością osobowe Audi. Miernik prędkości wskazał, że zbliżający się pojazd jedzie z prędkością ponad 120 km/h, gdzie dopuszczalna prędkość wynosiła 50 km/h. Kierującym okazał się 40-letni obywatel Niemiec. Za przekroczenie prędkości o 73 km/h w terenie zabudowanym mężczyzna stracił prawo jazdy.

Zatrzymane uprawnienia zostaną przesłane do właściwego starosty, który wyda formalną decyzję administracyjną o zatrzymaniu dokumentu na okres 3 miesięcy. W przypadku, gdy kierowca, któremu zatrzymano prawo jazdy na 3 miesiące ponownie wsiądzie za kierownicę, grozić mu będzie wydłużenie tego okresu do 6 miesięcy. W przypadku dalszego nie stosowania się do przepisów, kolejnym etapem będzie cofnięcie uprawnień do kierowania. Aby je odzyskać trzeba będzie spełnić wszystkie wymagania stawiane osobie, która po raz pierwszy ubiega się o uprawnienia do kierowania.

Źródło: KWP Olsztyn

Książki i projekty edukacyjne

podnoszące kompetencje procesowe

Adwokat
Diabła

Iain Morley
Adowkat Diabła Kup książkę Kup audiobook

Na końcu
świata

Wawrzyniec Siedlecki
Na końcu świata Kup książkę

Na końcu świata
czyli Afryka dzika

Wawrzyniec Siedlecki
Na końcu świata czyli Afryka dzika Kup książkę Kup audiobook

Przygody
Belli

Lillienne Golc
Przygody Belli Kup książkę

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Sonda

Czy weźmiesz udział w tegorocznych wyborach samorządowych

X Zamknij
X Zamknij