50 km/h w obszarze zabudowanym to maksymalna prędkość z jaką powinni poruszać się użytkownicy polskich dróg. Nieodpowiedzialni i lekceważący przepisy kierowcy muszą pogodzić się z faktem, że policjanci będą im zatrzymywać uprawnienia. Wczoraj z tych uprawnień skorzystali mrągowscy policjanci.

Wczoraj (środa) około godziny 19.30 w miejscowości Kosewo w gminie Mrągowo policjanci drogówki dokonywali kontroli prędkości. W pewnym momencie funkcjonariusze zauważyli zbliżające się z dużą prędkością osobowe Audi. Miernik prędkości wskazał, że zbliżający się pojazd jedzie z prędkością ponad 120 km/h, gdzie dopuszczalna prędkość wynosiła 50 km/h. Kierującym okazał się 40-letni obywatel Niemiec. Za przekroczenie prędkości o 73 km/h w terenie zabudowanym mężczyzna stracił prawo jazdy.

Zatrzymane uprawnienia zostaną przesłane do właściwego starosty, który wyda formalną decyzję administracyjną o zatrzymaniu dokumentu na okres 3 miesięcy. W przypadku, gdy kierowca, któremu zatrzymano prawo jazdy na 3 miesiące ponownie wsiądzie za kierownicę, grozić mu będzie wydłużenie tego okresu do 6 miesięcy. W przypadku dalszego nie stosowania się do przepisów, kolejnym etapem będzie cofnięcie uprawnień do kierowania. Aby je odzyskać trzeba będzie spełnić wszystkie wymagania stawiane osobie, która po raz pierwszy ubiega się o uprawnienia do kierowania.

Źródło: KWP Olsztyn


Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Sonda

Czy weźmiesz udział w tegorocznych wyborach samorządowych

Tak - 87.1%
Nie - 10.5%
Nie podjąłem(-ęłam) decyzji - 1.8%

Głosów ogółem: 171
Głosowanie w tej sondzie zakończyło się w: marzec 2, 2018
X Zamknij
X Zamknij