Policyjni wodniacy rozpoczynając sezon letni zapowiadali liczne kontrole stanu trzeźwości osób wypoczywających na wodzie. Mimo tego, jak pokazują statystyki, nadal wielu sterników decyduje się na kierowanie łodzią po alkoholu. Mikołajscy policjanci zatrzymali kolejnego sternika, który sterował motorówką mimo wcześniej spożytego alkoholu.

We wtorek tuż przed godziną 17.00 mikołajscy policjanci podczas służby na wodzie skontrolowali 21-letniego mieszkańca Łodzi, który sterował łodzią motorową po Jeziorze Tałty w Mikołajkach. Funkcjonariusze podczas rozmowy poczuli od młodego mężczyzny zapach alkoholu. Badanie wykazało, że 21-latek miał blisko 0,3 promila alkoholu w organizmie. Teraz mężczyzna odpowie przed sądem. Za kierowanie w stanie po spożyciu alkoholu mężczyźnie grozi kara grzywny oraz zakaz prowadzenia pojazdów.

Źródło: KWP Olsztyn

Słowa kluczowe:
sternik alkohol Mrągowo policja na sygnale 

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Komentarze  

# Miejscowy (IP: 188.146.*.172) 2017-08-03 13:03
Nie ośmieszajcie się tymi tekstami . 0,3 promila to tyle co nic . Nawet niecałe piwo . KP a raczej PP Mikołajki oraz KPP Mrągowo zainteresowałob y się może nocnymi rajdami po jeziorach .
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować

Sonda

Czy weźmiesz udział w tegorocznych wyborach samorządowych

Tak - 87.1%
Nie - 10.5%
Nie podjąłem(-ęłam) decyzji - 1.8%

Głosów ogółem: 171
Głosowanie w tej sondzie zakończyło się w: marzec 2, 2018
X Zamknij
X Zamknij