Mrągowo upamiętniło 73. rocznica wybuchu Powstania Warszawskiego. We wtorek, 1 sierpnia punktualnie o godzinie 17.00 wstrzymano ruch na rondzie im. Kresowiaków, a mieszkańcy wspólnym śpiewem oddali hołd powstańcom. Zobaczcie, jak 1 sierpnia obchodzili mrągowianie!

We wtorek, 1 sierpnia mieszkańcy upamiętnili 73. rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego. W godzinę „W” Mrągowo zatrzymało się. Wstrzymano ruch na rondzie im. Kresowiaków, a ponad 100 mieszkańców z biało-czerwonymi flagami i racami w dłoniach weszło na środek. W ten sposób, już po raz piąty, oddali hołd Polakom walczącym w Powstaniu i przypomnieli o tej ważnej dacie w historii naszego narodu.

Akcję upamiętniającą uczestników Powstania Warszawskiego zapoczątkowało Stowarzyszenie Patriotyczne Mrągowo, a w kolejnych latach dołączyli mrągowscy harcerze i mieszkańcy miasta. Inicjatywa z roku na rok się rozrasta i przyciąga kolejnych mieszkańców Mrągowa. – Mrągowianie po raz kolejny nie zawiedli i licznie stawili się na placu Piłsudskiego – powiedzieli nam organizatorzy wydarzenia. – W tym roku było nas jeszcze więcej.

Przypomnijmy. Powstanie Warszawskie wybuchło we wtorek, 1 sierpnia 1944 roku, o godzinie 17.00.

Fot. Marlena Bieleninik

Mrągowo oddało hołd uczestnikom Powstania Warszawskiego


Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Komentarze  

# Testoviron (IP: 83.6.*.226) 2017-08-08 00:11
Japierodle,ale kurwy polskie
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
# Normal (IP: 31.135.*.18) 2017-08-03 20:42
Gosiak ciągnij ludzi w jakieś bezpieczne miejsce a nie jak zawsze idziesz łazić po kopcu ronda niszcząc rośliny i utrudniając ruch drogowy. Nie ujmując bardzo ważnej okoliczności.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
# NMR (IP: 5.172.*.109) 2017-08-02 18:47
Jarmark pseudoodwagi, pseudopatrityzm u, pseudoszacunku. ..
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
# mieszkaniec (IP: 89.231.*.203) 2017-08-02 12:21
Bardzo fajne jest to ,że młodzi ludzie pamiętają co istotne nie tylko z Patriotycznego Mrągowa . Pamięć i hołd Powstańcom złożyli także przedstawiciele 2 innych nowych Stowarzyszeń w Mrągowie i zwykli mieszkańcy miasta. Cześć i Chwała Bohaterom.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
# Kazik (IP: 89.231.*.142) 2017-08-02 11:55
Bezwględnie należy czcić pamięć o warszawskich powstańcach, o młodych bohaterach, którzy mieli odwagę na szali walki o wolnoną i niepodległą Polskę kłaść własne życie.
Należy jednak oddzielać ziarno od plew. A pleawami dla mnie jest patriotyzm pojmowany jako nacjonalizm, czy wręcz szowinizm! Pojmowany i realizowany jako piknikowo-polit yczno-kibolski event, w którym uczestnicy zamiast skupić się na upamiętnianiu ważnych chwil w naszej historii, za pomocą demostrują swoja przynależność do klubu sportowego, partii politycznej, czy stowarzyszeń o również politycznym zabarwieniu. Przy tym wszystkim bezrozumnie i bezrefleksyjnie epatują ważnymi symbolami, których nadużywanie w obecnej rzeczywistości jest nie wymagającym odwagi, zwykłym grupowym bezczeszczeniem , kpiną, żenadą.
Pamiętać, czcić, ale godnie bez zadymy!!!
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
# Adwersarz (IP: 83.6.*.19) 2017-08-03 01:12
Panie "Kazik" chciałbym zapytać czy Pańska opinia to aluzja do tego co miało miejsce w Mrągowie? Jeśli tak to pragnę zauważyć, że będąc tam osobiście nie słyszałem żadnych haseł politycznych ani kibloskich. Jeśli nawet ktoś pojawił się w koszulce swojego ulubionego klubu to jeszcze żadne wykroczenie ani hańba. Poza tym chciałbym zauważyć, iż przestrzeń publiczna jest dostępna dla WSZYSTKICH, a obecność tak dużej liczby symboli patriotycznych w tym szczególnym dniu nie powinna dziwić (chyba nie muszę tłumaczyć). Pirotechnika używana każdorazowo 1 sierpnia ma też pewien wymiar symboliczny i używania w tym kontekście słowa "zadyma" to moim zdaniem błąd rzeczowy. Pańskie zarzuty co do rzekomego szowinizmu i nacjonalizmu w tym momencie są również zupełnie nietrafione, ponieważ żadnych haseł ani odwołań do tych postaw tam po prostu nie było. Podsumowując - każdy ma prawo do swoich poglądów i do swojego zdania. Prosiłbym jednak o nie szufladkowanie ludzi zwłaszcza podczas upamiętniania tak ważnych dni w Naszej historii. Najlepiej przyjść osobiście i merytorycznie podyskutować zamiast wysuwać takie nieuzasadnione wnioski. Pozdrawiam.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
# RYŚ (IP: 37.248.*.43) 2017-08-02 16:36
Kazik zadyme to masz w głowie.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
# Kazik (IP: 5.172.*.109) 2017-08-02 18:42
Ryś, a potrafisz rozwinąć swoją wypowiedź, czy potrzebujesz wsparcia tłumu z racami w rękach?
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
# Cd-ROM (IP: 94.254.*.180) 2017-08-02 21:18
To ty Kaziu jesteś plewem bo chcesz dzielić naród w tak cenny dzień. Dziś miałem sen jak obce państwo zaatakowało nasze piękne państwo. Polskie wojsko maszerowało stawić im czoła ja razem z nimi i mijałem manifestujących pod sądem. Tym właśnie jestes plewem który nie rozróżnia dobra od zła.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
# Kazik (IP: 89.231.*.142) 2017-08-03 10:26
Cd-ROM, pisząc o plewach miałem na myśli, i to zresztą wyraziłem, określone postawy, które wg. mnie są zagrożeniem dla życia publicznego. To Ty dokonałeś personalizacji, dzieląc tym samym Naród. To ludzie, którzy w "tak cenny dzień" manifestują swoja przynależność partyjną, klubową itp. powinni by Twoja zmorą senną (skądinąd interesującego w sensie psychoanalitycz nym snu). Chcąc nie chcąc nasuwa się analogia z klasykami, którzy do polskiej dyskusji publicznej wprowadzili: gorszy sort, zdradzieckie mordy, kanalie, wdowy ubeckie etc. Tak jak w przypadkach ww. nie jest to dla mnie obraźliwe, Ty zaś wpadłeś we własną pułapkę i postawiłeś się po ściśle okreslonej stronie.
Ps. "Plewa" jest rodzaju żeńskiego.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować

Sonda

Czy weźmiesz udział w tegorocznych wyborach samorządowych

Tak - 87.1%
Nie - 10.5%
Nie podjąłem(-ęłam) decyzji - 1.8%

Głosów ogółem: 171
Głosowanie w tej sondzie zakończyło się w: marzec 2, 2018
X Zamknij
X Zamknij