Mrągowo upamiętniło 73. rocznica wybuchu Powstania Warszawskiego. We wtorek, 1 sierpnia punktualnie o godzinie 17.00 wstrzymano ruch na rondzie im. Kresowiaków, a mieszkańcy wspólnym śpiewem oddali hołd powstańcom. Zobaczcie, jak 1 sierpnia obchodzili mrągowianie!

We wtorek, 1 sierpnia mieszkańcy upamiętnili 73. rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego. W godzinę „W” Mrągowo zatrzymało się. Wstrzymano ruch na rondzie im. Kresowiaków, a ponad 100 mieszkańców z biało-czerwonymi flagami i racami w dłoniach weszło na środek. W ten sposób, już po raz piąty, oddali hołd Polakom walczącym w Powstaniu i przypomnieli o tej ważnej dacie w historii naszego narodu.

Akcję upamiętniającą uczestników Powstania Warszawskiego zapoczątkowało Stowarzyszenie Patriotyczne Mrągowo, a w kolejnych latach dołączyli mrągowscy harcerze i mieszkańcy miasta. Inicjatywa z roku na rok się rozrasta i przyciąga kolejnych mieszkańców Mrągowa. – Mrągowianie po raz kolejny nie zawiedli i licznie stawili się na placu Piłsudskiego – powiedzieli nam organizatorzy wydarzenia. – W tym roku było nas jeszcze więcej.

Przypomnijmy. Powstanie Warszawskie wybuchło we wtorek, 1 sierpnia 1944 roku, o godzinie 17.00.

Fot. Marlena Bieleninik

Mrągowo oddało hołd uczestnikom Powstania Warszawskiego

Książki i projekty edukacyjne

podnoszące kompetencje procesowe

Adwokat
Diabła

Iain Morley
Adowkat Diabła Kup książkę Kup audiobook

Na końcu
świata

Wawrzyniec Siedlecki
Na końcu świata Kup książkę

Na końcu świata
czyli Afryka dzika

Wawrzyniec Siedlecki
Na końcu świata czyli Afryka dzika Kup książkę Kup audiobook

Przygody
Belli

Lillienne Golc
Przygody Belli Kup książkę

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Komentarze  

# Testoviron (IP: 83.6.*.226) 2017-08-08 00:11
Japierodle,ale kurwy polskie
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
# Normal (IP: 31.135.*.18) 2017-08-03 20:42
Gosiak ciągnij ludzi w jakieś bezpieczne miejsce a nie jak zawsze idziesz łazić po kopcu ronda niszcząc rośliny i utrudniając ruch drogowy. Nie ujmując bardzo ważnej okoliczności.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
# NMR (IP: 5.172.*.109) 2017-08-02 18:47
Jarmark pseudoodwagi, pseudopatrityzm u, pseudoszacunku. ..
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
# mieszkaniec (IP: 89.231.*.203) 2017-08-02 12:21
Bardzo fajne jest to ,że młodzi ludzie pamiętają co istotne nie tylko z Patriotycznego Mrągowa . Pamięć i hołd Powstańcom złożyli także przedstawiciele 2 innych nowych Stowarzyszeń w Mrągowie i zwykli mieszkańcy miasta. Cześć i Chwała Bohaterom.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
# Kazik (IP: 89.231.*.142) 2017-08-02 11:55
Bezwględnie należy czcić pamięć o warszawskich powstańcach, o młodych bohaterach, którzy mieli odwagę na szali walki o wolnoną i niepodległą Polskę kłaść własne życie.
Należy jednak oddzielać ziarno od plew. A pleawami dla mnie jest patriotyzm pojmowany jako nacjonalizm, czy wręcz szowinizm! Pojmowany i realizowany jako piknikowo-polit yczno-kibolski event, w którym uczestnicy zamiast skupić się na upamiętnianiu ważnych chwil w naszej historii, za pomocą demostrują swoja przynależność do klubu sportowego, partii politycznej, czy stowarzyszeń o również politycznym zabarwieniu. Przy tym wszystkim bezrozumnie i bezrefleksyjnie epatują ważnymi symbolami, których nadużywanie w obecnej rzeczywistości jest nie wymagającym odwagi, zwykłym grupowym bezczeszczeniem , kpiną, żenadą.
Pamiętać, czcić, ale godnie bez zadymy!!!
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
# Adwersarz (IP: 83.6.*.19) 2017-08-03 01:12
Panie "Kazik" chciałbym zapytać czy Pańska opinia to aluzja do tego co miało miejsce w Mrągowie? Jeśli tak to pragnę zauważyć, że będąc tam osobiście nie słyszałem żadnych haseł politycznych ani kibloskich. Jeśli nawet ktoś pojawił się w koszulce swojego ulubionego klubu to jeszcze żadne wykroczenie ani hańba. Poza tym chciałbym zauważyć, iż przestrzeń publiczna jest dostępna dla WSZYSTKICH, a obecność tak dużej liczby symboli patriotycznych w tym szczególnym dniu nie powinna dziwić (chyba nie muszę tłumaczyć). Pirotechnika używana każdorazowo 1 sierpnia ma też pewien wymiar symboliczny i używania w tym kontekście słowa "zadyma" to moim zdaniem błąd rzeczowy. Pańskie zarzuty co do rzekomego szowinizmu i nacjonalizmu w tym momencie są również zupełnie nietrafione, ponieważ żadnych haseł ani odwołań do tych postaw tam po prostu nie było. Podsumowując - każdy ma prawo do swoich poglądów i do swojego zdania. Prosiłbym jednak o nie szufladkowanie ludzi zwłaszcza podczas upamiętniania tak ważnych dni w Naszej historii. Najlepiej przyjść osobiście i merytorycznie podyskutować zamiast wysuwać takie nieuzasadnione wnioski. Pozdrawiam.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
# RYŚ (IP: 37.248.*.43) 2017-08-02 16:36
Kazik zadyme to masz w głowie.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
# Kazik (IP: 5.172.*.109) 2017-08-02 18:42
Ryś, a potrafisz rozwinąć swoją wypowiedź, czy potrzebujesz wsparcia tłumu z racami w rękach?
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
# Cd-ROM (IP: 94.254.*.180) 2017-08-02 21:18
To ty Kaziu jesteś plewem bo chcesz dzielić naród w tak cenny dzień. Dziś miałem sen jak obce państwo zaatakowało nasze piękne państwo. Polskie wojsko maszerowało stawić im czoła ja razem z nimi i mijałem manifestujących pod sądem. Tym właśnie jestes plewem który nie rozróżnia dobra od zła.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
# Kazik (IP: 89.231.*.142) 2017-08-03 10:26
Cd-ROM, pisząc o plewach miałem na myśli, i to zresztą wyraziłem, określone postawy, które wg. mnie są zagrożeniem dla życia publicznego. To Ty dokonałeś personalizacji, dzieląc tym samym Naród. To ludzie, którzy w "tak cenny dzień" manifestują swoja przynależność partyjną, klubową itp. powinni by Twoja zmorą senną (skądinąd interesującego w sensie psychoanalitycz nym snu). Chcąc nie chcąc nasuwa się analogia z klasykami, którzy do polskiej dyskusji publicznej wprowadzili: gorszy sort, zdradzieckie mordy, kanalie, wdowy ubeckie etc. Tak jak w przypadkach ww. nie jest to dla mnie obraźliwe, Ty zaś wpadłeś we własną pułapkę i postawiłeś się po ściśle okreslonej stronie.
Ps. "Plewa" jest rodzaju żeńskiego.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować

Sonda

Czy weźmiesz udział w tegorocznych wyborach samorządowych

X Zamknij
X Zamknij