Zakończył się 39 Festiwal Szantowy. Przez 2 dni mieszkańcy oraz turyści bawili w Wiosce Żeglarskiej oraz amfiteatrze miejskim przy dźwiękach muzyki żeglarskiej. Podczas sobotniego wieczoru na barce zagrały zespoły takie jak Zejman i Garkumpel, Żeglarze Portowi oraz Mietek Folk. Słuchacze, którzy przybyli do amfiteatru w niedzielę wysłuchali grup Nierobbers oraz Atlantyda. W przyszłym roku odbędzie się jubileuszowa, bo aż 40 edycja Festiwalu Szantowego.

W miniony weekend odbyła się 39. edycja Festiwalu Szantowego w Mikołajkach. Najstarsza impreza szantowa rozpoczęła się w sobotę na barce zacumowanej w porcie Wioski Żeglarskiej. Wydarzenie otworzył burmistrz Piotr Jakubowski podkreślając, że szanty nierozerwalnie związane są z Mikołajkami leżącymi na szlaku Wielkich Jezior Mazurskich.
Na scenie tego dnia pojawiły się takie gwiazdy jak: Zejman i Garkumpel, Żeglarze Portowi oraz Mietek Folk. Gorąca atmosfera udzielała się słuchaczom i niektórzy postanowili się ochłodzić wskakując do wody - na szczęście wszystko odbywało się w bezpiecznej i przyjaznej atmosferze. Koncerty zakończyły się po godzinie 0.00.

Następny dzień do muzyka wypełniająca amfiteatr nad jeziorem Mikołajskim. Od południa trwał program dla najmłodszych, który od lat rewelacyjnie prowadzi Mirosław Koval Kowalewski wraz z zespołem. Z kolei Centrum Kultury "Kłobuk" przygotowało animacje dla dzieci.

Festiwal Szantowy zakończył koncert z udziałem zespołów Nierobbers oraz Atlantyda. Całość prowadził Mirosław Koval Kowalewski. Organizatorami byli: Miasto Mikołajki, Centrum Kultury "Kłobuk" oraz Wioska Żeglarska - Grupa Amax.

Mateusz Klimek

39 Festiwal Szantowy

Słowa kluczowe:
szanty mikołajki galeria 

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Sonda

Czy weźmiesz udział w tegorocznych wyborach samorządowych

Tak - 87.1%
Nie - 10.5%
Nie podjąłem(-ęłam) decyzji - 1.8%

Głosów ogółem: 171
Głosowanie w tej sondzie zakończyło się w: marzec 2, 2018
X Zamknij
X Zamknij