Święta piekarnia szabelski

W ostatnim tygodniu od 24 do 30 lipca mrągowscy strażacy na terenie powiatu zanotowali 20 zdarzeń w tym 1 pożar, 18 miejscowych zagrożeń i 1 alarm fałszywy w dobrej wierze. W działaniach brało łącznie udział 37 zastępów straży pożarnej w obsadzie 138 strażaków.

  • 24  lipca

Zełwągi - zderzenie 2 samochodów osobowy na DK 16. Strażacy użyli narzędzi hydraulicznych, usuwając drzwi i wycinając słupek samochodu wykonali dostęp do poszkodowanego kierowcy jednego z pojazdów. Mężczyźnie pomocy medycznej udzielił Zespół Ratownictwa Medycznego.

  • 25 lipca

Mrągowo - w pobliżu komendy PSP w Mrągowie strażacy usłyszeli krzyk przechodniów, którzy zaalarmowali o nagłym zasłabnięciu mężczyzny. Ratownicy JRG Mrągowo zaopatrzyli ranę głowy, której mężczyzna doznał w wyniku upadku, do czasu przybycia karetki zaopiekowali się poszkodowanym.

Lembruk - na drodze powiatowej nr 1699 przed miejscowością Lembruk doszło do zderzenia dwóch samochodów osobowych, którymi podróżowało łącznie 6 osób. Strażacy udzielili pomocy kierowcy jednego z pojazdów, który doznał urazu dolnej kończyny.

DK 59 pod Mrągowem - doszło do zderzenia czołowego ambulansu z samochodem osobowym. Kierująca samochodem osobowym została przewieziona do szpitala w Mrągowie. Dziewczynka, która była transportowana karetką do szpitala w Olsztynie, została zabrana przez śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego.

Lubiewo - droga krajowa nr 16, samochód osobowy zjechał do rowu. Działania Straży Pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsce zdarzenia.

  • 26 lipca

Mikołajki - usunięcie powalonego drzewa, które blokowało przejazd na drodze wojewódzkiej 609.

Mrągowo - pomoc mężczyźnie potrąconemu przez samochód. Strażacy do czasu przybycia karetki prowadzili resuscytację krążeniowo-oddechową.

Bobrówko - dachowanie samochodu, kierowca pojazdu oraz pasażer po przebadaniu na miejscu zdarzenia zostali zabrani do szpitala w Mrągowie.

  • 27 lipca

Mrągowo - pożar w mieszkaniu na parterze. Strażacy w aparatach ochrony układu oddechowego zlokalizowali i ugasili pożar, powstały w skutek zapalenia się ubrań od rozgrzanej żarówki.

Piecki - zalana piwnica, strażacy za pomocą motopompy szlamowej wypompowali wodę z pomieszczenia.

Sorkwity - mężczyzna spadł z drzewa z wysokości około 8 metrów, strażacy zabezpieczyli miejsce zdarzenia, a Zespół Ratownictwa Medycznego zabrał poszkodowanego do szpitala w Mrągowie,

  • 28 lipca

Mrągowo - zabezpieczenie zawodów pływackich na jeziorze Czos oraz koncertu w amfiteatrze.

  • 29  lipca

Kosewo - zderzenie motocykla z samochodem osobowym.
Mrągowo - zabezpieczenie koncertu w amfiteatrze.

  • 30 lipca

Mrągowo - kolizja samochodu osobowego z motocyklem, uczestnicy zdarzenia nie wymagali udzielenia pierwszej pomocy, strażacy zabezpieczyli miejsce zdarzenia.
Zabezpieczenie przejazdu Parady Country ulicami miasta oraz koncertu w amfiteatrze.

Bobrówko/Dobry Lasek - dyżurny Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego w Mrągowie zadysponował zastępy do pojazdu, który dachował w miejscowości Bobrówko. Zastępy Straży Pożarnej wracając z Bobrówka najechały na wypadek w miejscowości Dobry Lasek, gdzie samochód osobowy zjechał do rowu, a z komory silnika wydobywał się dym. Strażacy zabezpieczyli miejsce zdarzenia i ugasili pożar.

Oprac. st. sekc. Krystian Nadolny


Dodaj komentarz:

Sonda

Czy jesteś zadowolona(y) z obecnych wydarzeń w radzie miasta i powiatu?

Nie, te zmiany niczego nie wnoszą - 80.8%
Tak, to są zmiany na lepsze - 13.1%
Nie mam zdania na ten temat - 6.2%

Głosów ogółem: 130
Głosowanie w tej sondzie zakończyło się w: październik 20, 2019
X Zamknij
Sylwerster Mrongoville 2019
X Zamknij