1000 złotych mandatu musi zapłacić 29-letni mieszkaniec Gdańska. Mężczyzna przez swoje nieodpowiednie zachowanie na drodze naruszył przepisy ruchu drogowego.

W poniedziałek (24.07.2017) mieszkaniec Gdańska otrzymał dwa mandaty 500-złotowe i otrzymał 8 punktów karnych. 29-latek przez dwa kolejne dni nieprawidłowo parkował w Mikołajkach w rejonie ulic Kajki - Orzyszowej - Kowalskiej. To jest w rejonie skrzyżowania i przejścia dla pieszych przy lewej krawędzi nie dostosowując się do znaku B-36. Zdajemy sobie sprawę, że miejsc parkingowych w sezonie letnim w Mikołajkach może być niewystarczająco, mimo to pamiętać trzeba o przestrzeganiu przepisów prawa i o tym, że parkować należy tylko w wyznaczonych miejscach.

Zgodnie z Rozporządzeniem Ministrów Infrastruktury oraz Spraw Wewnętrznych i Administracji z dnia 31 lipca 2002 r. w sprawie znaków i sygnałów drogowych:

* Znak B-35 „zakaz postoju” oznacza zakaz postoju pojazdu; dopuszczalny czas unieruchomienia pojazdu dłuższy niż jedna minuta jest wskazany napisem na znaku albo na umieszczonej pod nim tabliczce.

* Znak B-36 „zakaz zatrzymywania się” oznacza zakaz zatrzymywania pojazdu.

Zakaz wyrażony znakiem „B-35” i „B-36”:

• dotyczy tej strony drogi, po której znak się znajduje, z wyjątkiem miejsc, gdzie za pomocą znaku dopuszcza się postój lub zatrzymanie;

• dotyczy również kolumn pieszych oraz jeźdźców i poganiaczy;

• nie dotyczy pojazdów unieruchomionych ze względu na warunki lub przepisy ruchu drogowego.

Najwięcej nieprawidłowości związanych z parkowaniem pojazdów w Mikołajkach ma miejsce w rejonie centrum. Policjanci najczęściej podejmują interwencje dotyczące parkowania pojazdów na zakazie zatrzymywania: na ulicy Kajki, ulicy Kowalskiej, placu Wolności, placu Kościelnym. Sami mieszkańcy bardzo często zgłaszają dyżurnemu policji fakt nieprawidłowo zaparkowanych pojazdów, które tamują i utrudniają ruch. Dlatego bardzo często w tych newralgicznych miejscach pojawiają się patrole, które w tej sprawie podejmują wiele interwencji. Wtedy też okazuje się, że koszt mandatu jest o wiele wyższy niż koszt biletu parkingowego.

Źródło: KWP Olsztyn

Słowa kluczowe:
mandat parkowanie Mikołajki policja na sygnale 

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Komentarze  

# mnr (IP: 89.231.*.30) 2017-07-28 23:04
skrzyzowanie koło kosciołai osrodka zdrowia .prosiłbym o bardziej wostrzenie znaku drogi głownej bo takm tez czesto jezdze i tez sie korkuje gdyz kierowcy jadąc od wioski zeglarskiej zatrzymują sie bo niewiedzą na jakiej drodze sie znajdują
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
# Mela (IP: 94.254.*.117) 2017-07-27 06:47
Tak jest z nasza policja ze wola kuzwa swoim wlepiac mandaty niz przyjezdnym wyjatek sie trafil ze dali mandat przyjezdnemu ,a co do chodzenia to naprawde chodza jak swiete krowy nie mowiac juz o jezdzeniu zamiast na droge i znaki sie patrzec to se z samochodu zwiedzaja I ruch utrudniaja sie ogarnijcie jak zwiedzac to se zaparkujcie i zwiedzajcie .
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
# Damian (IP: 217.99.*.115) 2017-07-26 20:38
Dobrze im tak, turyści to jak święte krowy myślą że wszystko im wolno!!! Chodzą po ulicach jak cielaki przychodzą do lokalu zjeść to myślą ze są panami. Zero kultury.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
# Mazur (IP: 5.60.*.6) 2017-07-26 17:51
Na pewno pokocha Mikołajki przegięcie pały takie mandaty.Mogli go zamknąć do pierdla.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
# Tutejsza (IP: 94.254.*.98) 2017-07-26 14:28
Bzdura na kółkach. Podejmowanie interwencji? Patrole w takich miejscach ? Sama zgłaszałam kilkakrotnie, że na skrzyżowaniu pozostawione są auta, które zasłaniają widoczność na drogę główną i uniemożliwiają wyjechanie na drogę. Na kilka zgłoszeń tylko raz patrol przyjechał. Kpina. W Mikołajkach jest takie powiedzenie wśród mieszkańców, że na obcych "blachach" można sobie stawać i robić co się chce a jak się ma NMR to dostaje się mandaty za byle przewinienie drobne i jest się traktowanym jak przestępca! Proszę popytać wśród mieszkańców jak Policja jest skuteczna. Ktoś zapewne musiał mocno się uprzeć żeby ten człowiek dostał mandat, bo policja sama z siebie wątpię żeby interweniowała.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
# Capoditutticapi (IP: 164.127.*.110) 2017-07-27 14:00
Cytuję Tutejsza:
W Mikołajkach jest takie powiedzenie wśród mieszkańców, że na obcych "blachach" można sobie stawać i robić co się chce a jak się ma NMR to dostaje się mandaty za byle przewinienie drobne i jest się traktowanym jak przestępca!


A Ty jak te bydło, które w tłumie brnie do przodu i klepie ciągle to samo... Nie wypowiadaj się za mieszkańców
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
# Vinda (IP: 89.231.*.36) 2017-07-26 17:57
Turyści utrzymują to miasto :P I często zwyczajnie nie zauważą znaku, mieszkańcy natomiast robią to z premedytacją. W każdym kraju policja traktuje ulgowo przyjezdnych!
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować

Sonda

Czy weźmiesz udział w tegorocznych wyborach samorządowych

Tak - 87.1%
Nie - 10.5%
Nie podjąłem(-ęłam) decyzji - 1.8%

Głosów ogółem: 171
Głosowanie w tej sondzie zakończyło się w: marzec 2, 2018
X Zamknij
X Zamknij