1000 złotych mandatu musi zapłacić 29-letni mieszkaniec Gdańska. Mężczyzna przez swoje nieodpowiednie zachowanie na drodze naruszył przepisy ruchu drogowego.

W poniedziałek (24.07.2017) mieszkaniec Gdańska otrzymał dwa mandaty 500-złotowe i otrzymał 8 punktów karnych. 29-latek przez dwa kolejne dni nieprawidłowo parkował w Mikołajkach w rejonie ulic Kajki - Orzyszowej - Kowalskiej. To jest w rejonie skrzyżowania i przejścia dla pieszych przy lewej krawędzi nie dostosowując się do znaku B-36. Zdajemy sobie sprawę, że miejsc parkingowych w sezonie letnim w Mikołajkach może być niewystarczająco, mimo to pamiętać trzeba o przestrzeganiu przepisów prawa i o tym, że parkować należy tylko w wyznaczonych miejscach.

Zgodnie z Rozporządzeniem Ministrów Infrastruktury oraz Spraw Wewnętrznych i Administracji z dnia 31 lipca 2002 r. w sprawie znaków i sygnałów drogowych:

* Znak B-35 „zakaz postoju” oznacza zakaz postoju pojazdu; dopuszczalny czas unieruchomienia pojazdu dłuższy niż jedna minuta jest wskazany napisem na znaku albo na umieszczonej pod nim tabliczce.

* Znak B-36 „zakaz zatrzymywania się” oznacza zakaz zatrzymywania pojazdu.

Zakaz wyrażony znakiem „B-35” i „B-36”:

• dotyczy tej strony drogi, po której znak się znajduje, z wyjątkiem miejsc, gdzie za pomocą znaku dopuszcza się postój lub zatrzymanie;

• dotyczy również kolumn pieszych oraz jeźdźców i poganiaczy;

• nie dotyczy pojazdów unieruchomionych ze względu na warunki lub przepisy ruchu drogowego.

Najwięcej nieprawidłowości związanych z parkowaniem pojazdów w Mikołajkach ma miejsce w rejonie centrum. Policjanci najczęściej podejmują interwencje dotyczące parkowania pojazdów na zakazie zatrzymywania: na ulicy Kajki, ulicy Kowalskiej, placu Wolności, placu Kościelnym. Sami mieszkańcy bardzo często zgłaszają dyżurnemu policji fakt nieprawidłowo zaparkowanych pojazdów, które tamują i utrudniają ruch. Dlatego bardzo często w tych newralgicznych miejscach pojawiają się patrole, które w tej sprawie podejmują wiele interwencji. Wtedy też okazuje się, że koszt mandatu jest o wiele wyższy niż koszt biletu parkingowego.

Źródło: KWP Olsztyn

Słowa kluczowe:
mandat parkowanie Mikołajki policja na sygnale 

Książki i projekty edukacyjne

podnoszące kompetencje procesowe

Adwokat
Diabła

Iain Morley
Adowkat Diabła Kup książkę Kup audiobook

Na końcu
świata

Wawrzyniec Siedlecki
Na końcu świata Kup książkę

Na końcu świata
czyli Afryka dzika

Wawrzyniec Siedlecki
Na końcu świata czyli Afryka dzika Kup książkę Kup audiobook

Przygody
Belli

Lillienne Golc
Przygody Belli Kup książkę

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Komentarze  

# mnr (IP: 89.231.*.30) 2017-07-28 23:04
skrzyzowanie koło kosciołai osrodka zdrowia .prosiłbym o bardziej wostrzenie znaku drogi głownej bo takm tez czesto jezdze i tez sie korkuje gdyz kierowcy jadąc od wioski zeglarskiej zatrzymują sie bo niewiedzą na jakiej drodze sie znajdują
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
# Mela (IP: 94.254.*.117) 2017-07-27 06:47
Tak jest z nasza policja ze wola kuzwa swoim wlepiac mandaty niz przyjezdnym wyjatek sie trafil ze dali mandat przyjezdnemu ,a co do chodzenia to naprawde chodza jak swiete krowy nie mowiac juz o jezdzeniu zamiast na droge i znaki sie patrzec to se z samochodu zwiedzaja I ruch utrudniaja sie ogarnijcie jak zwiedzac to se zaparkujcie i zwiedzajcie .
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
# Damian (IP: 217.99.*.115) 2017-07-26 20:38
Dobrze im tak, turyści to jak święte krowy myślą że wszystko im wolno!!! Chodzą po ulicach jak cielaki przychodzą do lokalu zjeść to myślą ze są panami. Zero kultury.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
# Mazur (IP: 5.60.*.6) 2017-07-26 17:51
Na pewno pokocha Mikołajki przegięcie pały takie mandaty.Mogli go zamknąć do pierdla.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
# Tutejsza (IP: 94.254.*.98) 2017-07-26 14:28
Bzdura na kółkach. Podejmowanie interwencji? Patrole w takich miejscach ? Sama zgłaszałam kilkakrotnie, że na skrzyżowaniu pozostawione są auta, które zasłaniają widoczność na drogę główną i uniemożliwiają wyjechanie na drogę. Na kilka zgłoszeń tylko raz patrol przyjechał. Kpina. W Mikołajkach jest takie powiedzenie wśród mieszkańców, że na obcych "blachach" można sobie stawać i robić co się chce a jak się ma NMR to dostaje się mandaty za byle przewinienie drobne i jest się traktowanym jak przestępca! Proszę popytać wśród mieszkańców jak Policja jest skuteczna. Ktoś zapewne musiał mocno się uprzeć żeby ten człowiek dostał mandat, bo policja sama z siebie wątpię żeby interweniowała.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
# Capoditutticapi (IP: 164.127.*.110) 2017-07-27 14:00
Cytuję Tutejsza:
W Mikołajkach jest takie powiedzenie wśród mieszkańców, że na obcych "blachach" można sobie stawać i robić co się chce a jak się ma NMR to dostaje się mandaty za byle przewinienie drobne i jest się traktowanym jak przestępca!


A Ty jak te bydło, które w tłumie brnie do przodu i klepie ciągle to samo... Nie wypowiadaj się za mieszkańców
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
# Vinda (IP: 89.231.*.36) 2017-07-26 17:57
Turyści utrzymują to miasto :P I często zwyczajnie nie zauważą znaku, mieszkańcy natomiast robią to z premedytacją. W każdym kraju policja traktuje ulgowo przyjezdnych!
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować

Sonda

Czy weźmiesz udział w tegorocznych wyborach samorządowych

X Zamknij
X Zamknij