Znamy szczegóły wypadku do jakiego doszło wczoraj (25.07) w godzinach popołudniowych na trasie Piecki - Mrągowo. Ambulans, jadący na sygnałach z 4-letnią pacjentką, wyprzedzał samochód ciężarowy. Podczas manewru zderzył się z Mazdą.

Do zdarzenia doszło wczoraj około godziny 17.30 na trasie Piecki - Mrągowo. Według pierwszych ustaleń jakie otrzymali funkcjonariusze, ambulans jadący na sygnałach świetlnych, na łuku drogi podjął manewr wyprzedzania samochodu ciężarowego w trakcie którego zderzył się z prawidłowo jadącą swoim pasem osobową Mazdą. W wyniku zdarzenia kierująca Mazdą została przewieziona do szpitala. Na szczęście nie odniosła poważnych obrażeń. Natomiast 4-letnia pacjentka z karetki została dalej przetransportowana śmigłowcem do szpitala w Olsztynie, także nie odniosła obrażeń w związku ze zdarzeniem. Droga była całkowicie zablokowana. Zorganizowano objazdy z Mrągowa w kierunku na Mikołajki i z Piecek w kierunku na Dłużec.

Kierujący pojazdami byli trzeźwi. Funkcjonariusze zatrzymali prawo jazdy kierującemu karetką. Obecnie wyjaśniane są dokładne okoliczności tego zdarzenia.

Źródło: KPP Mrągowo

Książki i projekty edukacyjne

podnoszące kompetencje procesowe

Adwokat
Diabła

Iain Morley
Adowkat Diabła Kup książkę Kup audiobook

Na końcu
świata

Wawrzyniec Siedlecki
Na końcu świata Kup książkę

Na końcu świata
czyli Afryka dzika

Wawrzyniec Siedlecki
Na końcu świata czyli Afryka dzika Kup książkę Kup audiobook

Przygody
Belli

Lillienne Golc
Przygody Belli Kup książkę

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Komentarze  

# łobuzek (IP: 213.199.*.252) 2017-07-27 15:22
ciagła linia zakret kto dał mu prawko do przewozenia chorych głab kretyn narażac przypadkowych ludzi pewnie jakis młodiaszek nie wyżyty emocjonalnie dorwał sie prawo jazdy za jajka
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
# Ferdek (IP: 37.47.*.208) 2017-07-31 09:28
Zgadzam się z łobuzkiem to jest idiotyzm wsadzić idiotę za kierownicę tak poważnej instytucji --- uważam że to wina uzyskania prawa jazdy za jajka.

Pozdrawiam DEBILI.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
# aga (IP: 185.138.*.248) 2017-07-26 17:12
ja tez jestem tego zdania że karetka na sygnale powinna zachowac ostrożność tym bardziej wyprzedzać na zakrecie nie powinna też kierowowca nie powinnien narażać czyjegoś życia
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
# Jasio (IP: 89.231.*.56) 2017-07-26 17:11
Kierowcy osobówek powinni przejść psychotesty i na pewno by bylo bezpieczniej na drogach, kierowca karetki ratował życie bo taka ma pracę
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
# ### (IP: 89.231.*.44) 2017-07-26 15:46
Co gdybycie bezsensu skoro zostaly zabrane przez policję prawo jazdy kierującemu karetka to oczywiscie ze jest jego wina i jest do tego podstawa. Zostawcie pokrzywdzonego kierowce nic niewinnego poruszającym sie mazda spokój!
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
# abc (IP: 195.136.*.79) 2017-07-26 17:45
W jakim języku jest to napisane? Bo na pewno nie po polsku...
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
# On (IP: 37.190.*.244) 2017-07-26 15:16
To Mrągowska karetka?
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
# Dzasiana (IP: 37.47.*.89) 2017-07-26 12:33
Ale kierowca mazdy słysząc karetkę powinien zachować ostrożność i zjechać jak to mozliwe lub nawet zatrzymać sie by umożliwić karetce jak najszybszy transport do szpitala a kierowca karetki jechał szybko by ratować życie dla dziecka wiec wina jest kierowcy mazdy bo nie zachował ostrożności
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
# dan (IP: 213.241.*.130) 2017-07-26 16:34
zmień dilera...
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
# ZN (IP: 89.229.*.114) 2017-07-26 13:34
Cytuję Dzasiana:
Ale kierowca mazdy słysząc karetkę powinien zachować ostrożność i zjechać jak to mozliwe lub nawet zatrzymać sie by umożliwić karetce jak najszybszy transport do szpitala a kierowca karetki jechał szybko by ratować życie dla dziecka wiec wina jest kierowcy mazdy bo nie zachował ostrożności
zjechał ile to było możliwe natomiast na łuku nawet karetką nie powinien wymijać
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
# Xx (IP: 89.231.*.44) 2017-07-26 12:44
Jak kierowca mazdy mial widziec karetke za zakretem ???sygnaly mogl slyszec ale skad wiedziec ze ona pojawi sie zaraz na jego pasie bo jakis kretyn bez wyobrazni tira wyprzedza na zakrecie ????!!!absurd ..
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
# B (IP: 89.231.*.44) 2017-07-26 12:38
W barierke zjechac czy w tira po prawej madralo???
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
# B (IP: 89.231.*.44) 2017-07-26 12:40
Lewej ***jak doszlo do wypadku przy manerwie wyprzedzania na zakrecie ???to wiadomo ze na jednym pasie byl tir ...
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
# Kate (IP: 89.231.*.30) 2017-07-26 11:30
Właśnie przez takich nieodpowiedzial nych kierowców jak ten z karetki, jest najwięcej wypadków i giną ludzie, smutne ale prawdziwe !!!
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
# Xx (IP: 89.231.*.44) 2017-07-26 11:23
Co któryś umiera bo nie zostal pozostawiony na obserwacji lecz odeslany do domu.. ile osób by żyło gdyby nie zostali odeslani do domu...
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
# ktoś2 (IP: 37.47.*.228) 2017-07-26 11:13
Szkoda Mazdy
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
# Ktoś (IP: 37.47.*.73) 2017-07-26 10:12
Widzę, że to karetka nie z powiatu Mrągowskiego :)
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
# ZN (IP: 89.229.*.114) 2017-07-26 09:39
MUSZĘ TO Z KOMENTOWAĆ BO SZLAK MNIE TRAFIA JAK TAKIE PROCEDURY PANUJĄ NA SORZE W MRĄGOWIE, POKRZYWDZONĄ Z WYPADKU ODESŁANO DO DOMU Z BOLĄCĄ NOGĄ I PLECAMI I KAZANO NA DRUGI DZIEŃ ZGŁOSIĆ SIĘ DO ORTOPEDY CHIRURGA NA BADANIA, CZEKAĆ W KOLEJCE I LEKARZ W PRZYCHODNI MA ZADECYDOWAĆ CO DALEJ , ZAWINIŁA W WYPADKU KARETKA POGOTOWIA DLACZEGO NIE POŁOŻONO POKRZYWDZONEJ NA ODDZIAŁ NA OBSERWACJĘ I BADANIA SORY NIE ZROZUMIEM TAKICH PROCEDUR TAKIE PROCEDURY TO TYLKO U NAS ,WIĘC PO CO TEN SOR PYTAM
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
# #pacjent (IP: 83.6.*.125) 2017-07-26 23:25
Mnie też po wypadku po oględnym badaniu "wystawili" za drzwi , Nawet nie wystawili skierowania do ortopedy (miałem złamaną rękę)!!! Musiałem iść do lekarza rodzinnego na drugi dzień po skierowanie i stać w kolejce .. Na noc w SORZE "zamiatają" by mieć spokój .. Lekarstwem na wszystko jest KETONAL !!!!!!!!
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
# Pp (IP: 89.231.*.44) 2017-07-26 11:10
Badna kretynow, nicponi nierobow.. pic kawke w pokoiku umiecie i umywac rece !!!!!!
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
# ED (IP: 176.221.*.192) 2017-07-26 08:48
Mam nadzieję że to ten sam kierowca karetki który niespodziewanie wyjechał mi 2 miesiące tem pod prąd (majac wolny pas do prawoskrętu) na obwodnicy Mrągowa - cudem uniknęłam zderzenia. Karetkami powinni jeździć ludzie odpowiedzialni i z "wyobraźnią" !! Oby jak najmniej takich kierowców na naszych drogach.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
# Romek (IP: 89.229.*.176) 2017-07-26 08:19
Kierowca karetki do zwolnienia, pomimo , że jechał na sygnałach. Trzeba miec ZERO wyobrazni, żeby wyprzedzać na łuku drogi. Sygnały w pojezdzie uprzywilejowany m nie zwalniają od myślenia.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować

Sonda

Jak oceniasz sezon letnich imprez w Mrągowie?

Super - 8.9%
Dobrze - 23.6%
Średnio - 23.2%
Słabo - 21.5%
Bardzo słabo - 21.9%

Głosów ogółem: 237
Głosowanie w tej sondzie zakończyło się w: listopad 12, 2017
X Zamknij
X Zamknij
McDonalds