Trwają ostatnie prace przy realizacji projektu budowy bramy treningowej. Inwestycji, która została zgłoszona w ramach Mrągowskiego Budżetu Obywatelskiego 2017. Z urządzenia będą mogły korzystać osoby praktycznie w każdej grupie wiekowej, uprawiającej aktywnie sport.

W ramach zgłoszonych projektów do Mrągowskiego Budżetu Obywatelskiego 2017, w naszym mieście powstaje nowe miejsce do ćwiczeń. Brama treningowa do treningu funkcjonalnego z pewnością będzie służyć aktywnym mieszkańcom naszego miasta.

- Pomysł budowy nowego miejsca do treningów wziął się oczywiście z zapotrzebowania, które widzimy - mówi Maciej Kazimierski, współautor zadania i trener w klubie CF Mrągowo. - Crossfit oraz Street Workout rozwija się z roku na rok coraz mocniej i jednym z elementów wykorzystywanym w tego rodzaju treningach jest właśnie między innymi taka brama. W samym Mrągowie oprócz naszego klubu, gdzie trenuje prawie 100 osób działają inne sportowe organizacje, które mamy nadzieję będą korzystały z nowego miejsca do ćwiczeń. Cieszymy się, że udało nam się to zrobić właśnie w naszym pięknym Mrągowie, zwłaszcza że inne dużo większe miasta nie posiadają takich udogodnień. Mamy nadzieję, że cały projekt zakończy się jeszcze w tym tygodniu.

Urządzenie, które finalnie znajduje się w Parku Lotników przy ulicy Królewieckiej przy kortach tenisowych składa się z systemu połączonych drążków na różnej wysokości i w różnych odległościach umożliwiając tym samym wykonywanie licznych ćwiczeń. Urządzenie jest przeznaczone do wykonywania ćwiczeń z masą ciała jak również przy użyciu wolnego sprzętu typu: piłki lekarskie, taśmy, gumy gimnastyczne, TRX itd. Nowe miejsce do ćwiczeń z pewnością będzie stanowiło uzupełnienie dla urządzeń siłowni zewnętrznej znajdującej się już w parku.

Brama treningowa powstaje w Parku Lotników

Słowa kluczowe:
MBO 2017 brama treningowa Mrągowo galeria 

Dodaj komentarz:

18 Mrongoville - imprezy

Sonda

Czy lokalne samorządy pomagają przedsiębiorcom w czasie pandemii?

X Zamknij
X Zamknij