Międzynarodowa Wystawa Psów Rasowych po raz kolejny odbyła się w Sorkwitach. Wydarzenie to co roku, do tej niewielkiej mazurskiej miejscowości przyciąga miłośników czworonogów z Polski i Europy. Jak było w tym roku? Zapraszamy do obejrzenia materiału video.

Minionej niedzieli w Sorkwitach odbyła się kolejna edycja Międzynarodowej Wystawy Psów Rasowych. Zaprezentowano zalety oraz piękno uroczych czworonogów. Jak co roku dominowały piękne owczarki niemieckie i staroniemieckie. Nie zabrakło ras mniejszych takich jak: manchester terrier, yorkshire terrier, papillon spaniel, labrador retriever, biewer yorkshire terrier. W przerwie rozstrzygnięto konkurs fotograficzny na „Najpiękniejszego czworonoga Gminy Sorkwity”. Zwycięzcą okazał się Tadeusz Nosek, II miejsce zdobyła Dorota Chojnacka, III miejsce Ewa Marchel, IV miejsce Wiktoria Szapiel, V miejsce Bartosz Rudnicki, VI miejsce Dawid Mroczkowski. Wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz nagrody.

Po przerwie przystąpiono do prezentowania i wyboru zwycięzców poszczególnych ras oraz „Best Publiczności”, którym został dostojny owczarek niemiecki  ”Paco Wen wadera”, vice-zwycięzcą wystawy został długowłosy owczarek niemiecki, a zwycięzcą biewer yorkshire terrier.

Fot. Piotr Piercewicz

Międzynarodowa Wystawa Psów Rasowych w Sorkwitach

Słowa kluczowe:
wystawa psów Sorkwity psy rasowe 

Dodaj komentarz:

18 Mrongoville - imprezy

Sonda

Czy lokalne samorządy pomagają przedsiębiorcom w czasie pandemii?

Tak - 27.6%
Nie - 52.2%
Trudno ocenić - 13.8%

Głosów ogółem: 203
Głosowanie w tej sondzie zakończyło się w: czerwiec 27, 2020
X Zamknij
X Zamknij