Mikołajscy policjanci zatrzymali 18-latka, przy którym znaleźli marihuanę. Mało tego młody mieszkaniec miasta znajdował się pod wpływem środków odurzających i w takim stanie kierował pojazdem.

Dziś w nocy po godzinie 3.00 na ulicy Spacerowej w Mikołajkach policjanci zauważyli kierowcę jadącego osobową mazdą, który na widok radiowozu zaczął się nerwowo zachowywać i znacząco przyspieszył. Funkcjonariusze postanowili zatrzymać auto do kontroli. W środku siedziało dwóch młodych mężczyzn. Policjanci sprawdzili stan trzeźwości kierowcy – był trzeźwy. Jednak jego zachowanie nadal było nerwowe i wskazywało, że może być on pod wpływem innych środków odurzających. Funkcjonariusze podejrzewali również, że młody mężczyzna może posiadać przy sobie substancje zabronione. Dlatego też dokonali kontroli osobistej 18-latka. Wtedy znaleźli przy nim foliowy woreczek strunowy z suszem roślinnym i młynek do mielenia suszu. Badania potwierdziły, że jest to marihuana. Mężczyzna nie mógł kontynuować jazdy. Auto przekazano trzeźwej osobie. A młody mężczyzna został zatrzymany i trafił do policyjnego aresztu. Pobrana została od niego krew do badań.

Ustawa o przeciwdziałaniu narkomanii za przestępstwo posiadania narkotyków przewiduje karę nawet do 3 lat pozbawienia wolności. Jeśli badania potwierdzą obecność zabronionych substancji w organizmie mężczyzna odpowie też za prowadzenie pojazdu będąc pod wpływem środka odurzającego.

Źródło: KWP Olsztyn

Słowa kluczowe:
policja na sygnale zatrzymany marihuana 

Książki i projekty edukacyjne

podnoszące kompetencje procesowe

Adwokat
Diabła

Iain Morley
Adowkat Diabła Kup książkę Kup audiobook

Na końcu
świata

Wawrzyniec Siedlecki
Na końcu świata Kup książkę

Na końcu świata
czyli Afryka dzika

Wawrzyniec Siedlecki
Na końcu świata czyli Afryka dzika Kup książkę Kup audiobook

Przygody
Belli

Lillienne Golc
Przygody Belli Kup książkę

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Komentarze  

# Jeb.Policje (IP: 94.254.*.197) 2017-07-23 11:48
Rasowe zawsze mają dobry węch
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
# XYZ (IP: 89.231.*.18) 2017-07-22 13:20
To jest śmieszne że całe te Mrągowo24 robi nagonkę wokół czegokolwiek co się wydarzy . Po co informować wszystkich mieszkańców okolic o takiej sytuacji , robicie tylko niepotrzebny szum ... żałosne ....
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
# Miejscowy (IP: 188.146.*.132) 2017-07-22 15:58
A dlaczego od razu nagonka ? Ostrzeżenie dla jednego z drugim,że zamiast brać auto na takie eskapady ,lepiej przejść się 20 min. Napij się,opal ,ale "białko" masz w kieszeni. Przy wiecznym podnoszeniu odpowiedzialnoś ci karnej,pokusić się o taki numer to co najmniej ujmując ...brak odpowiedzialnoś ci .
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
# Mikołajczaninn (IP: 31.135.*.22) 2017-07-21 22:10
Ciekawe czy to ktoś miejscowy a jeśli tak to kto to jest taki mądry
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
# Miejscowy (IP: 188.146.*.132) 2017-07-21 15:05
Mikołajki są tak wielkie ,że dla niektórych by puścić dymka lub wypić browara niezbędny jest samochód . Teraz będzie piechotką dymał.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
# Mikolajczan (IP: 83.9.*.75) 2017-07-21 17:49
Ciekawe czy gdyby nie możliwość pisania anonimowych komentarzy powiedziałbys to gościowi w twarz
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować

Sonda

Czy weźmiesz udział w tegorocznych wyborach samorządowych

X Zamknij
X Zamknij