Pszczoły, jakże pożyteczne owady, doczekały się swojego święta. 8 sieprnia w Mazurskim Parku Krajobrazowym przy Ośrodku Edukacji w Krutyni zaplanowano wspólne świętowanie Wielkiego Dnia Pszczół. Podczas tego wydarzenia będziecie mieli okazję zapoznać się z rolą pszczół oraz spróbować miodu wprost z pasieki.

Już po raz trzeci, 8 sierpnia Mazurski Park Krajobrazowy serdecznie zaprasza na wspólne świętowanie ogólnopolskiego Wielkiego Dnia Pszczół. Celem tego dnia jest edukacja na temat roli zapylaczy w środowisku oraz zagrożeniu ich wyginięciem. Pragniemy również przypomnieć o tym, jak wiele produktów zawdzięczamy ciężkiej pracy tych pożytecznych owadów.

W programie Wielkiego Dnia Pszczół będą m.in.

- warsztaty budowania domków dla pszczół dziko żyjących. Każdy odwiedzający będzie miał szansę zbudować swój własny domek dla owadów i zabrać go do domu, aby w jego ogrodzie czy też balkonie zagościły te pożyteczne zwierzęta.

- spotkania z lokalnymi pszczelarzami, zapoznanie się z ich pracą oraz możliwość spróbowania jej słodkich efektów w postaci miodu.

- stoisko promocyjne Mazurskiego Parku Krajobrazowego, na którym będą prowadzone gry i zabawy o pszczelej tematyce.

- stoisko edukacyjne Nadleśnictwa Maskulińskie, na którym będzie można się dowiedzieć na temat tradycyjnego bartnictwa w lasach.

- przyrodnicze warsztaty decoupag’u wraz z leśnikami z Nadleśnictwa Strzałowo.

- chętni będą mogli wziąć udział w pszczelej grze terenowej.

Ciekawskich serdecznie zapraszamy i zachęcamy do wspólnej zabawy 8 sierpnia 2017 roku od godz. 11:00 w ogrodzie przy Ośrodku Edukacji  Mazurskiego Parku Krajobrazowego w Krutyni.

Źródło: Mazurski Park Krajobrazowy w Krutyni

Budextan art

Dodaj komentarz:

18 Mrongoville - imprezy

Sonda

Czy lokalne samorządy pomagają przedsiębiorcom w czasie pandemii?

Tak - 27.6%
Nie - 52.2%
Trudno ocenić - 13.8%

Głosów ogółem: 203
Głosowanie w tej sondzie zakończyło się w: czerwiec 27, 2020
X Zamknij
X Zamknij