Muzyczne emocje czekają nas podczas Ogólnopolskiego Konkursu Piosenki Śpiewające Obrazy, który zaplanowano pod koniec października w Centrum Kultury i Turystyki w Mrągowie. Zachęcamy do wzięcia udziału w tym muzycznym przedsięwzięciu, zwłaszcza że na uczestników czekają nie tylko nagrody pieniężne.

To przestrzeń dla solistów i zespołów, profesjonalistów i amatorów niezależnie od uprawianego gatunku muzycznego, którzy chcieliby podzielić się autorską piosenką lub tchnąć nowego ducha w utwory Marka Grechuty. Konkurs jest otwarty dla osób, które ukończyły 15 lat. OKP odbędzie się 28 października w sali widowiskowej Centrum Kultury. Jury wyłoni laureatów, którzy wystąpią 29 października podczas koncertu galowego z udziałem wyjątkowego zespołu.

Program Impresji Artystycznych Śpiewające Obrazy

Na finalistów czekają nagrody pieniężne ufundowane m.in. przez Narodowe Centrum Kultury oraz Stowarzyszenie Autorów ZAiKS. Do zdobycia również cenne nagrody specjalne:

  • profesjonalna sesja nagraniowa singla w Pro Studio Radia Olsztyn, w którym nagrywali m.in. Zbigniew Namysłowski, Maanam, Anna Maria Jopek, Edyta Górniak, Dorota Miśkiewicz;
  • pakiet promocyjny od Fabryki Zespołów o wartości 2.000 zł;
  • szkolenie sceniczno-medialne z pracy przed kamerą oraz na scenie. Będzie to dwugodzinnych warsztat w Warszawie, na który zaproszą Joanna Kondrat – wyjątkowa wokalistka, uznawana za jedną z najlepszych autorek tekstów oraz Dariusz Łukawski – znany dziennikarz, producent, reżyser oraz trener medialny.

Uczestnicy konkursu zgłaszają dwie piosenki w języku polskim - do wyboru jedna z trzech opcji:

  • jedna piosenka autorska, druga z repertuaru Marka Grechuty we własnej interpretacji i aranżacji,
  • dwie piosenki autorskie,
  • dwie piosenki Marka Grechuty we własnej interpretacji i aranżacji.

Aby wziąć udział w konkursie należy przesłać na adres: Centrum Kultury i Turystyki, ul. Warszawska 26, 11-700 Mrągowo, z dopiskiem: „Zgłoszenie OKP - ŚPIEWAJĄCE OBRAZY 2017” lub  e-mailem: j.polomska@ckit.mragowo.pl zgłoszenie zawierające: prawidłowo wypełnioną kartę zgłoszeń nagranie 2 piosenek zgłoszonych do konkursu (płyta CD, plik mp3) tekst zgłoszonepiosenki autorskiej w wersji elektronicznej lub w formie wydruku. Na zgłoszenia czekamy do 11 października.

Regulamin Konkursu

Karta zgłoszeń

Uczestnicy konkursu mają również możliwość udziału w otwartych warsztatach TAJEMNICA GŁOSU. Jest to jedyny w swoim rodzaju profesjonalny warsztat otwarty, poparty podejściem do strefy emisji od strony emocjonalnej, technicznej i merytorycznej.  Zapraszamy wszystkich tych, którzy chcą uwolnić swój prawdziwy głos, otworzyć się na usłyszenie siebie, dowiedzieć jak oddychanie i emocje wpływają na ekspresję głosową oraz jak radzić sobie z napięciami emocjonalnymi, które zatrzymują oddech i blokują głos. A przede wszystkim polecamy warsztat osobom pracującym z głosem: nauczycielom, lektorom, dziennikarzom, trenerom, osobom przemawiającym publicznie i pracującym w mediach, wokalistom, aktorom oraz wszystkim tym, którzy poszukują swojej ekspresji poprzez głos.  Udział w warsztatach jest bezpłatny, liczba miejsc ograniczona. Termin: 29 października, godz. 10.00 - 15.00 /FORMULARZ ZGŁOSZENIOWY - warsztat. Prowadzenie: ANETA ŁASTIK - uznana piosenkarka, znakomity pedagog, wypracowała własny system pracy nad głosem, o którym pisze w swoich dwóch książkach: „Poznaj swój głos... twoje najważniejsze narzędzie pracy” oraz „Wewnętrzne dziecko”. Od 36 lat mieszka i uczy w Paryżu.

Źródło: CKiT Mrągowo


Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Sonda

Czy weźmiesz udział w tegorocznych wyborach samorządowych

Tak - 87.1%
Nie - 10.5%
Nie podjąłem(-ęłam) decyzji - 1.8%

Głosów ogółem: 171
Głosowanie w tej sondzie zakończyło się w: marzec 2, 2018
X Zamknij
X Zamknij