Ciepło przyjęta pierwsza edycja Mazurskiego Festiwalu Operowego BELCANTO, sprawiła, że organizatorzy z ogromnym zapałem przygotowali drugą edycję tego wyjątkowego wydarzenia. Zwieńczeniem całego tegorocznego projektu będzie koncert galowy w mrągowskim amfiteatrze. Zapraszamy już w sobotę 22 lipca!

Tegoroczny Festiwal zainaugurowała Mazury Garden Opera 16 czerwca ekskluzywnym spektaklem operowym „La Boheme” G. Pucciniego pod dyrekcją Marty Kosielskiej i w reżyserii Gianmarii Aliverty. 13 lipca odbył się w Centrum Kultury wieczór „Mazurski Świat Opery” a w nim: recital Katarzyny Zając – Caban i Piotra Wołosza, projekcja filmu produkcji opery „La Boheme” oraz otwarcie wystawy fotograficznej Mirosława Kleczkowskiego.

Na kolejne wydarzenia zapraszamy od 17 lipca. Będą to Masterclass dla studentów i adeptów sztuki wokalnej z całej Polski. Będą oni doskonalić swój warsztat wokalny pod okiem wybitnych pedagogów: Marcello Lippi – barytona, dyrektora artystycznego opery w Pizie oraz Romualda Tesarowicza – sławnego polskiego basa. Warsztaty mistrzowskie odbędą się w dniach 17-20 lipca w godz. 10-14 i 17-21 w sali widowiskowej Centrum Kultury i Turystyki i  są otwarte dla publiczności. Gorąco zapraszamy! Zwieńczeniem Mistrzowskich Kursów Wokalnych będzie koncert, który odbędzie się 21 lipca o godz.15.00 na Molo przy Skwerze Jana Pawła II.

Gala finałowa II Mazurskiego Festiwalu Operowego BELCANTO w Mrągowie odbędzie się 22 lipca 2017 o godz. 20:00 w amfiteatrze nad jeziorem Czos w Mrągowie.

W programie usłyszą Państwo przepiękne utwory operowe, operetkowe, musicalowe i filmowe, a także hity muzyki pop w aranżacjach na solistów, chór i orkiestrę symfoniczną. Organizatorzy przygotowali również wiele innych niespodzianek muzycznych.

Na scenie amfiteatru wystąpią: Katarzyna Zając – Caban znana już z pierwszej edycji sopranistka, Luciana Pansa – brazylijska mezzosopranistka, Sergio Dos Santos – tenor również pochodzący z Brazylii, zdobywca wielu nagród w prestiżowych konkursach wokalnych na świecie oraz Piotr Wołosz – znany mrągowskiej publiczności bas, pomysłodawca festiwalu. Solistom towarzyszyć będzie orkiestra symfoniczna Fundacji AVANGART pod dyrekcją Marty Kosielskiej. Podczas gali finałowej wystąpią także młodzi artyści Studia Wokalnego SUKCES z Mrągowa. Koncert poprowadzą Magdalena Fedor i Jan Połowianiuk.

Bilety w cenach: 30, 50, 80 zł do nabycia w recepcji CKiT w Mrągowie, ul. Warszawska 26, w godz. 14.00 - 22. 00 (tel: 89 743 34 66, 89 743 34 73) lub on-line w systemie e-bilet i ekobilet.
Przy zakupie powyżej 20 biletów - 10% zniżki.
Mrągowska Karta Seniora / Mrągowska Karta Rodziny Trzy Plus - 20 % zniżki.

Słowa kluczowe:
belcanto festiwal operowy kultura muzyka 

Książki i projekty edukacyjne

podnoszące kompetencje procesowe

Adwokat
Diabła

Iain Morley
Adowkat Diabła Kup książkę Kup audiobook

Na końcu
świata

Wawrzyniec Siedlecki
Na końcu świata Kup książkę

Na końcu świata
czyli Afryka dzika

Wawrzyniec Siedlecki
Na końcu świata czyli Afryka dzika Kup książkę Kup audiobook

Przygody
Belli

Lillienne Golc
Przygody Belli Kup książkę

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Sonda

Czy weźmiesz udział w tegorocznych wyborach samorządowych

X Zamknij
X Zamknij