Ciepło przyjęta pierwsza edycja Mazurskiego Festiwalu Operowego BELCANTO, sprawiła, że organizatorzy z ogromnym zapałem przygotowali drugą edycję tego wyjątkowego wydarzenia. Zwieńczeniem całego tegorocznego projektu będzie koncert galowy w mrągowskim amfiteatrze. Zapraszamy już w sobotę 22 lipca!

Tegoroczny Festiwal zainaugurowała Mazury Garden Opera 16 czerwca ekskluzywnym spektaklem operowym „La Boheme” G. Pucciniego pod dyrekcją Marty Kosielskiej i w reżyserii Gianmarii Aliverty. 13 lipca odbył się w Centrum Kultury wieczór „Mazurski Świat Opery” a w nim: recital Katarzyny Zając – Caban i Piotra Wołosza, projekcja filmu produkcji opery „La Boheme” oraz otwarcie wystawy fotograficznej Mirosława Kleczkowskiego.

Na kolejne wydarzenia zapraszamy od 17 lipca. Będą to Masterclass dla studentów i adeptów sztuki wokalnej z całej Polski. Będą oni doskonalić swój warsztat wokalny pod okiem wybitnych pedagogów: Marcello Lippi – barytona, dyrektora artystycznego opery w Pizie oraz Romualda Tesarowicza – sławnego polskiego basa. Warsztaty mistrzowskie odbędą się w dniach 17-20 lipca w godz. 10-14 i 17-21 w sali widowiskowej Centrum Kultury i Turystyki i  są otwarte dla publiczności. Gorąco zapraszamy! Zwieńczeniem Mistrzowskich Kursów Wokalnych będzie koncert, który odbędzie się 21 lipca o godz.15.00 na Molo przy Skwerze Jana Pawła II.

Gala finałowa II Mazurskiego Festiwalu Operowego BELCANTO w Mrągowie odbędzie się 22 lipca 2017 o godz. 20:00 w amfiteatrze nad jeziorem Czos w Mrągowie.

W programie usłyszą Państwo przepiękne utwory operowe, operetkowe, musicalowe i filmowe, a także hity muzyki pop w aranżacjach na solistów, chór i orkiestrę symfoniczną. Organizatorzy przygotowali również wiele innych niespodzianek muzycznych.

Na scenie amfiteatru wystąpią: Katarzyna Zając – Caban znana już z pierwszej edycji sopranistka, Luciana Pansa – brazylijska mezzosopranistka, Sergio Dos Santos – tenor również pochodzący z Brazylii, zdobywca wielu nagród w prestiżowych konkursach wokalnych na świecie oraz Piotr Wołosz – znany mrągowskiej publiczności bas, pomysłodawca festiwalu. Solistom towarzyszyć będzie orkiestra symfoniczna Fundacji AVANGART pod dyrekcją Marty Kosielskiej. Podczas gali finałowej wystąpią także młodzi artyści Studia Wokalnego SUKCES z Mrągowa. Koncert poprowadzą Magdalena Fedor i Jan Połowianiuk.

Bilety w cenach: 30, 50, 80 zł do nabycia w recepcji CKiT w Mrągowie, ul. Warszawska 26, w godz. 14.00 - 22. 00 (tel: 89 743 34 66, 89 743 34 73) lub on-line w systemie e-bilet i ekobilet.
Przy zakupie powyżej 20 biletów - 10% zniżki.
Mrągowska Karta Seniora / Mrągowska Karta Rodziny Trzy Plus - 20 % zniżki.

Słowa kluczowe:
belcanto festiwal operowy kultura muzyka 

Dodaj komentarz:

18 Mrongoville - imprezy

Sonda

Czy jesteś zadowolona(y) z obecnych wydarzeń w radzie miasta i powiatu?

Nie, te zmiany niczego nie wnoszą - 80.8%
Tak, to są zmiany na lepsze - 13.1%
Nie mam zdania na ten temat - 6.2%

Głosów ogółem: 130
Głosowanie w tej sondzie zakończyło się w: październik 20, 2019
X Zamknij
Sylwerster Mrongoville 2019
X Zamknij