Najbliższa niedziela 23 lipca upłynie mieszkańcom naszego miasta w folklorystycznym klimacie. A to za sprawą dwóch wydarzeń - imprezy plenerowej Kłobuki Fest oraz czwartej edycji koncertu muzyki hybrydowej - Projekt Arboretum pt. „Jaćwież, Warmia i Mazury”. Zapraszamy do udziału w obu tych przedsięwzięciach!

23 lipca od 10.00 do 17.00 serdecznie zapraszamy na Plac Unii Europejskiej na plenerową imprezę Kłobuki Fest. Impreza skierowana jest zarówno do twórców reprezentujących różne dziedziny tradycji regionalnych jak i osób odwiedzających to wydarzenie. W ramach przedsięwzięcia odbędą się warsztaty z garncarstwa, świecownika – wyrabiania świec z prawdziwego wosku pszczelego, witrażownika, wikliniarza, bartnika, prząśniczki - przędzenie na tradycyjnym kołowrotku oraz na różnego rodzaju krosnach tkackich. Dodatkowo odbędzie się konkurs na Mazurskie Kuchy i Wojewódzki Przegląd Rękodzieła Artystycznego, a w nim konkurs na Pamiątkę z Warmii i Mazur. Dzień wypełni również muzyka regionalna, ukazana zarówno w surowym, pierwotnym brzmieniu, jak i we współczesnych aranżacjach hybrydowych.

Dodatkową atrakcją tegorocznej edycji obu wydarzeń Kłobuki Fest będzie II Potańcówka Ludowa Projektu Arboretum oraz warsztaty tańca tradycyjnego poprowadzone przez Kwartet Janusza Prusinowskiego, który w ten niekonwencjonalny sposób zaprosi wszystkich do Amfiteatru nad jeziorem Czos, gdzie o godz. 19.00 odbędzie się IV edycja koncertu muzyki hybrydowej Projektu Arboretum inspirowana historią, spuścizną kulturową oraz dziedzictwem Warmii, Mazur i zachodniej Suwalszczyzny. Projekt realizuje polsko-kanadyjska wokalistka i kompozytorka Ola Turkiewicz (śpiew), której towarzyszyć będzie Justyna Czerwińska (śpiew) oraz zespół instrumentalistów sesyjnych jazzowych i tradycyjnych. Narrację poprowadzi aktor Krzysztof Franieczek. Wydarzeniu towarzyszyć będzie premiera płyty Projektu Arboretum pt.„Mazurÿ, Warnijoki, Jadźwięgi, Prūsai”.

 

Oprac.red./CKiT Mrągowo

Książki i projekty edukacyjne

podnoszące kompetencje procesowe

Adwokat
Diabła

Iain Morley
Adowkat Diabła Kup książkę Kup audiobook

Na końcu
świata

Wawrzyniec Siedlecki
Na końcu świata Kup książkę

Na końcu świata
czyli Afryka dzika

Wawrzyniec Siedlecki
Na końcu świata czyli Afryka dzika Kup książkę Kup audiobook

Przygody
Belli

Lillienne Golc
Przygody Belli Kup książkę

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Sonda

Czy weźmiesz udział w tegorocznych wyborach samorządowych

X Zamknij
X Zamknij