Kultura romska po raz czwarty zagościła na scenie mrągowskiego amfiteatru. W sobotę 15 lipca odbył się Gypsy Carnaval Muzyki i Tańca Romów. Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z tego wydarzenia.

Jako pierwszy na scenie pojawił się dobrze znany już mrągowskiej publiczności zespół Hitano, który rozpowszechnia kulturę romską od prawie 30 lat. Jego członkowie to olsztyńscy romowie propagujący kulturę i folklor cygański. Publiczność do wspólnego śpiewania porwała także Liza Kotlyarenko – gwiazda muzyki romskiej, która świetnie odnajduje się w folklorze romskim, aczkolwiek nie ogranicza się tylko do tego rodzaju muzyki.

W inny wymiar muzyki romskiej przeniósł publiczność zespół Caci Vorba. Zespół wykonuje akustyczną fuzję muzyki etnicznej, jazzu, nowoczesnej bałkańskiej muzyki weselnej oraz innych gatunków wykonywaną na tradycyjnych instrumentach, takich jak węgierska bracsa, tureckie kemence, greckie bouzouki, rumuńska cobza, bliskowschodnie darabuka oraz dombek. Na zakończenie tego cygańskiego wieczoru zaśpiewał gość specjalny Ivan Komarenko. Występy muzyczne przeplecione były pokazami tańca Studia Tańca RYTM. Wieczór poprowadził - Andrzej Brzozowski.

Gypsy Carnaval Muzyki i Tańca Romów


Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Sonda

Czy weźmiesz udział w tegorocznych wyborach samorządowych

Tak - 87.1%
Nie - 10.5%
Nie podjąłem(-ęłam) decyzji - 1.8%

Głosów ogółem: 171
Głosowanie w tej sondzie zakończyło się w: marzec 2, 2018
X Zamknij
X Zamknij
McDonald`s czerwiec