Zarzut kradzieży usłyszał jeden mężczyzna spośród trzech zatrzymanych w policyjnym areszcie. Wszyscy byli podejrzani o to, że wspólnie i w porozumieniu przywłaszczyli sieci rybackie na kwotę bliską 2 500 złotych. Maksymalna kara za przestępstwo kradzieży według Kodeksu Karnego to 5 lat pozbawienia wolności.

W czwartek (13.07.2017) rano oficer dyżurny mrągowskiej komendy policji został zaalarmowany o kradzieży wontonów sielawowych z jeziora Mokrego w rejonie miejscowości Cierzpięta. Pokrzywdzony określił wartość strat na kwotę bliską 2500 złotych na szkodę Gospodarstwa Rybackiego w Mrągowie.

Na miejsce niezwłocznie pojechali policjanci. Funkcjonariusze w trakcie oględzin nadbrzeża ujawnili resztki patroszonych ryb tuż przy jednym z rozstawionych kempingów oraz w przycumowanej żaglówce. Następnie dokonali przeszukania w przyczepach i pojazdach. W efekcie czego ujawnili jeden z utraconych wontonów oraz 120 sztuk wypatroszonych już ryb, które następnie przekazano prawowitemu właścicielowi.

Do sprawy zatrzymano trzech mężczyzn. Trafili to policyjnego aresztu. Wszyscy byli pijani. Gdy wytrzeźwieli przeprowadzono z nimi czynności. W piątek po południu jeden z nich usłyszał zarzuty kradzieży sieci rybackich wraz z rybami. Maksymalna kara za to przestępstwo według Kodeksu Karnego to 5 lat pozbawienia wolności.

Źródło: KWP Olsztyn


Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Komentarze  

# Gal Anonim (IP: 83.6.*.252) 2017-07-20 17:16
Ludzie się już imają kradzieży ryb- karta kosztuje 190 zł a na jeziorach takie bezrybie jak w mojej studni..to powoduje frustrację jedyny ratunek 100 metrów wontonu lub 100 haków A i jeszcze jedno te ryby to pewnie lin który był na tarle ...smutne
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
EcoJazda

Sonda

Czy weźmiesz udział w tegorocznych wyborach samorządowych

Tak - 87.1%
Nie - 10.5%
Nie podjąłem(-ęłam) decyzji - 1.8%

Głosów ogółem: 171
Głosowanie w tej sondzie zakończyło się w: marzec 2, 2018
X Zamknij
X Zamknij