Zarzut kradzieży usłyszał jeden mężczyzna spośród trzech zatrzymanych w policyjnym areszcie. Wszyscy byli podejrzani o to, że wspólnie i w porozumieniu przywłaszczyli sieci rybackie na kwotę bliską 2 500 złotych. Maksymalna kara za przestępstwo kradzieży według Kodeksu Karnego to 5 lat pozbawienia wolności.

W czwartek (13.07.2017) rano oficer dyżurny mrągowskiej komendy policji został zaalarmowany o kradzieży wontonów sielawowych z jeziora Mokrego w rejonie miejscowości Cierzpięta. Pokrzywdzony określił wartość strat na kwotę bliską 2500 złotych na szkodę Gospodarstwa Rybackiego w Mrągowie.

Na miejsce niezwłocznie pojechali policjanci. Funkcjonariusze w trakcie oględzin nadbrzeża ujawnili resztki patroszonych ryb tuż przy jednym z rozstawionych kempingów oraz w przycumowanej żaglówce. Następnie dokonali przeszukania w przyczepach i pojazdach. W efekcie czego ujawnili jeden z utraconych wontonów oraz 120 sztuk wypatroszonych już ryb, które następnie przekazano prawowitemu właścicielowi.

Do sprawy zatrzymano trzech mężczyzn. Trafili to policyjnego aresztu. Wszyscy byli pijani. Gdy wytrzeźwieli przeprowadzono z nimi czynności. W piątek po południu jeden z nich usłyszał zarzuty kradzieży sieci rybackich wraz z rybami. Maksymalna kara za to przestępstwo według Kodeksu Karnego to 5 lat pozbawienia wolności.

Źródło: KWP Olsztyn

Książki i projekty edukacyjne

podnoszące kompetencje procesowe

Adwokat
Diabła

Iain Morley
Adowkat Diabła Kup książkę Kup audiobook

Na końcu
świata

Wawrzyniec Siedlecki
Na końcu świata Kup książkę

Na końcu świata
czyli Afryka dzika

Wawrzyniec Siedlecki
Na końcu świata czyli Afryka dzika Kup książkę Kup audiobook

Przygody
Belli

Lillienne Golc
Przygody Belli Kup książkę

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Komentarze  

# Gal Anonim (IP: 83.6.*.252) 2017-07-20 17:16
Ludzie się już imają kradzieży ryb- karta kosztuje 190 zł a na jeziorach takie bezrybie jak w mojej studni..to powoduje frustrację jedyny ratunek 100 metrów wontonu lub 100 haków A i jeszcze jedno te ryby to pewnie lin który był na tarle ...smutne
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować

Sonda

Czy weźmiesz udział w tegorocznych wyborach samorządowych

X Zamknij
X Zamknij