Niespełna dwa tygodnie minęły od śmierci 63-letniego mężczyzny, który utonął w jeziorze Mikołajskim, a mamy już kolejną tragedię na tym akwenie. Strażacy wydobyli ciało 29-letniego mieszkańca województwa lubelskiego, który w sobotę późnym wieczorem wyszedł z zacumowanej łodzi.

Wczoraj (10 lipca) po południu z Jeziora Mikołajskiego wyłowiono ciało mężczyzny, którego zaginięcie zgłoszono rano. Według osoby zgłaszającej, 29-latek około godziny 22:00 w sobotę wyszedł z żaglówki zacumowanej przy brzegu jeziora Mikołajskiego i nie powrócił oraz nie nawiązał kontaktu z bliskimi. Jak ustali funkcjonariusze wcześniej wraz ze znajomymi pił alkohol.

Funkcjonariusze niezwłocznie podjęli działania poszukiwawcze. Wspólnie ze zgłaszającym popłynęli w miejsce, gdzie wcześniej zacumowana była żaglówka. Wtedy w odległości 5 metrów od brzegu zauważono ciało zaginionego mężczyzny.

Obecnie policjanci prowadzą postępowanie pod nadzorem prokuratora w celu wyjaśnienia okoliczności tej tragedii.

To kolejna tragedia na Jeziorze Mikołajskim. Dwa tygodnie wcześniej (28 czerwca) około godz. 11:00 z Jeziora Mikołajskiego wyłowiono ciało mężczyzny, którego zaginięcie zgłoszono około południa we wtorek (27.06.2017). Według osoby zgłaszającej, 63-latek (też mieszkaniec województwa lubelskiego) około godz. 23:00 w poniedziałek wyszedł z żaglówki zacumowanej przy promenadzie w Mikołajkach i nie powrócił oraz nie nawiązał kontaktu z bliskimi. Funkcjonariusze niezwłocznie podjęli działania poszukiwawcze. Policjanci sprawdzili teren nadbrzeża i miasta. Rozpytali osoby, które ostatni raz widziały zaginionego mężczyznę oraz osoby przebywające na łodziach w pobliżu żaglówki. Do poszukiwań włączyli się strażacy płetwonurkowie z Mrągowa. W efekcie poszukiwań pod wodą odnaleziono ciało zaginionego mężczyzny.

Najczęstszą przyczyną utonięć jest spożywanie alkoholu przed wejściem do wody. Nawet po wypiciu piwa możemy nie być świadomi zagrożeń, jakie czekają na nas w wodzie. Już niewielkie jego ilości potrafią wprowadzić w stan, który osłabi naszą koncentrację i zdolności motoryczne.

Źródło: KWP Olsztyn


Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Komentarze  

# mrągowianka (IP: 37.249.*.74) 2017-07-11 18:01
PROSZĘ !!!! nigdy nie chodźcie nad wodę sami bez zaufanej osoby !!! Moja córka, trzeźwa (bo nie pije alkoholu) wychodziła z łódki przy samym brzegu jeziora. Okazało się że podłoże było muliste i zaczęła się zapadać !!!!! Zaczęła wołać do koleżanki, która z nią była i w ostatniej chwili koleżanka pomogła Jej się wydostać na łódkę. Córka była już w wodzie w tym mule pod szyję !!!!
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
# Miejscowy (IP: 188.146.*.223) 2017-07-11 12:22
Dziwicie się ? Bo ja nie .
Łodzi patrolowych z napisem POLICJA powinno być w sezonie trzy razy tyle !!!!!!!!!!!!!!
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
# Vinda (IP: 89.231.*.36) 2017-07-13 07:40
Nocą????? Przy brzegu ?????łódki były zacumowane!!!!!
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
# Miejscowy (IP: 188.146.*.132) 2017-07-16 20:58
Przejdź się nocą po tej promenadzie zwłaszcza w okolicach weekendu . Zobaczysz w jakim stanie wielu wchodzi a raczej usiłuje się wdrapać na łodzie .
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować

Sonda

Czy weźmiesz udział w tegorocznych wyborach samorządowych

Tak - 87.1%
Nie - 10.5%
Nie podjąłem(-ęłam) decyzji - 1.8%

Głosów ogółem: 171
Głosowanie w tej sondzie zakończyło się w: marzec 2, 2018
X Zamknij
X Zamknij