Funkcjonariusze zatrzymali w policyjnym areszcie 23-latka, który podejrzany jest o zniszczenie specjalistycznego sprzętu w karetce pogotowia oraz naruszenie nietykalności policjanta. Wartość zniszczeń w karetce oszacowano na prawie 5 tysięcy złotych.

W sobotę 1 lipca przed 23:00 policjanci otrzymali informację o tym, że młody mężczyzna wskoczył z mostu w Mikołajkach do jeziora. 23-latka na brzeg wyciągnęli jego koledzy, którzy zawiadomili służby ratownicze zaniepokojeni jego zachowaniem.

Chwilę później na miejsce przyjechał patrol policji. Tam policjanci zastali 23-latka, który był bardzo pobudzony i agresywny. Dlatego na miejsce wezwano również karetkę pogotowia. Niestety mężczyzna nadal się nie uspokajał. Dodatkowo znajdując się we wnętrzu karetki, kopiąc uszkodził znajdujący się tam sprzęt, a interweniującego wobec niego policjanta ugryzł w rękę. Ostatecznie sytuację opanowano i mężczyzna trafił do policyjnego aresztu. Badanie alkomatem wykazało, że 23-latek był trzeźwy. Ustalono również wartość uszkodzonego sprzętu. Jest to kwota bliska 5000 złotych.

Według Kodeksu Karnego przestępstwo naruszenia nietykalności zagrożone jest karą grzywny, karą ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do roku. Natomiast za zniszczenie mienia grozi kara pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5.

Źródło: KWP Olsztyn


Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Komentarze  

# Mixer (IP: 89.231.*.36) 2017-07-25 15:11
Buntownik....aw ansował na lekarza, który zaocznie wystawił diagnozę (chory człowiek), zalecił odpowiednie działanie (podać lek uspokajający) ale nadal rzuca obelgami w stosunku do służb (zwolnić !!). Nie ma to jak znać się na wszystkim :P
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
# Viper (IP: 89.229.*.234) 2017-07-05 10:29
proszę o podanie narodowości tego agresora bo to że miał 23 lata już wiemy a na Polaka nie wyglądał.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
# BUNTOWNIK BEZ POWODU (IP: 89.229.*.251) 2017-07-04 12:49
MOGŁO BYĆ TAK, ŻE MILICYJANT SAM SIĘ UGRYZŁ W RĘKĘ.
A TERAZ OSKARŻĄ BIEDNEGO CHŁOPAKA.
POZA TY JAK SIĘ MA DO CZYNIENIA Z CHORYM, POBUDZONYM CZŁOWIEKIEM POD OPIEKĄ LEKARZA. NALEŻY ZACHOWAĆ SZCZEGÓLNĄ OSTROŻNOŚĆ. ZA NIEZACHOWANIE OSTROŻNOŚCI I
NIEPRZESTRZEGAN IE PROCEDUR OPANOWANIA CHOREGO PACJENTA . ZWOLNIĆ ZE SŁUŻBY EKIPĘ MIIIIIIILICYJNĄ INTERWENIUJĄCĄ W TRYBIE NATYCHMIASTOWYM.
REDAKCYJA PROSZONA O MONITOROWANIE SPRAWY.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
# Miejscowy (IP: 188.146.*.194) 2017-07-05 11:12
Tak kipi od Ciebie inteligencją ,że musiałeś bidaku przelać to na papier :D
Przejdź się gamoniu po Mikołajkach i zobacz jak miasto wygląda o 5-ej rano po przejściu tej hołoty z różnego rodzaju knajp .
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
# BUNTOWNIK BEZ POWODU (IP: 89.229.*.251) 2017-07-05 14:02
MIEJSCOWY BARANIE.
TREŚĆ MOJEGO KOMENTARZA DOTYCZY CZŁOWIEKA CHOREGO I NIEPROFESJONALN YM DZIAŁANIU ZAŁOGI KARETKI, KTÓRA POWINNA DAĆ CHOREMU PACJENTOWI LEK USPOKAJAJĄCY. NIE BĘDĘ WSPOMINAŁ O MILICYJI, KTÓRA STOSUJE PRZEMOC NAWET DO CZŁOWIEKA CHOREGO. STĄD PIES POGRYZŁ PSA, A LEKARZOWI ZNISZCZYLI SPRZĘT. BRAK KOMPLETNY PROFESJONALIZMU . ALE SŁUŻBY NIEWINNE, POSZKODOWANE. A WINNY OCZYWIŚCIE MŁODY CZŁOWIEK.

MIEJSCOWY BARANIE.
BIERZ MIOTŁĘ I NA ULICĘ ROBIĆ PORZĄDEK. JAK PRZESZKADZA TURYSTA Z KTÓRYCH ZASILA BUDŻET MIASTA I TWÓJ.
ALBO PRZEPROWADŹ SIĘ DO BARAN--OWA.

MARCO SKRÓCIE JEDEN.
DO CIEBIE NIE ODNIOSĘ SIĘ W OGÓLE.
BO TY GORSZY BARAN OD MIEJSCOWEGO.
A TERAZ POSZLI PRECZ OBY-DWA ODE MNIE.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
# Marco (IP: 89.229.*.138) 2017-07-04 15:53
Czytaj ze zrozumieniem tekstu. Tam lekarza nie było. Tylko ZRM typu P. Jesli tego nie rozumiesz to zapoznaj się z ustawą o PRM. A poza tym to życzę żebyś spotkał na swojej drodze osobę po wpływem środków odurzających.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować

Sonda

Czy weźmiesz udział w tegorocznych wyborach samorządowych

Tak - 87.1%
Nie - 10.5%
Nie podjąłem(-ęłam) decyzji - 1.8%

Głosów ogółem: 171
Głosowanie w tej sondzie zakończyło się w: marzec 2, 2018
X Zamknij
X Zamknij