Festiwal Kultury Kresowej i Piknik Country, dwa największe i zarazem najważniejsze festiwalowe imprezy, kojarzone z Mrągowem otrzymały prestiżowy certyfikat „Produkt Warmia Mazury” w kategorii wydarzenie. Podczas VIII Gali Produkt Warmia Mazury wyróżnienie z rąk Marszałka województwa Gustawa Marka Brzezina odebrali osobiście Burmistrz Miasta Mrągowo Otolia Siemieniec i Lech Gołębicki Dyrektor Centrum Kultury i Turystyki.

Uroczyste wręczenie certyfikatów odbyło się 29 czerwca 2017 roku w HP Hotel Park w Olsztynie. Wnioski o przyznanie prestiżowej nagrody wspólnie przygotowali Urząd Miejski w Mrągowie i Centrum Kultury i Turystyki we współpracy z Mrągowskim Centrum Informacji Turystycznej.

Mrągowo konsekwentnie prowadzi politykę promocyjną podkreślającą festiwalowy charakter miasta. Efektem działań jest wypracowanie marki Mrągowa jako miejsca ciekawych imprez kulturalno– rozrywkowych.  Oba festiwale są wizerunkowymi produktami Mrągowa i istotnymi wyróżnikami marki Warmii i Mazur.  W organizacje wydarzeń zaangażowane jest bezpośrednio Miasto Mrągowo, CKiT, jak i jest szereg podmiotów, zarówno z sektora pozarządowego i prywatnego. Oba festiwale od strony organizacyjnej i promocyjnej przez wiele lat wspierane były przez Telewizję Polską.

W tym roku odbędzie się 36 edycja Pikniku Country. Impreza odbywa się cyklicznie, zawsze w ostatni weekend lipca. Niemalże cały obszar miasta, od osiedla Nikutowo przez Plac Unii Europejskiej po Westernowe Miasteczko Mrongoville i Festiwalowy Amfiteatr, włączony jest w realizację imprez piknikowych.

Festiwal Kultury Kresowej odbywa się corocznie od 1995 roku. Impreza została zainicjowana przez Towarzystwo Miłośników Wilna i Ziemi Wileńskiej i Miasto Mrągowo. Festiwal- to nie tylko kresowa muzyka, to wydarzenie będące świętem różnych form wypowiedzi artystycznej, malarstwa, poezji, rękodzieła, jak również spotkań twórców kresowych i wydarzeń naukowych. W tym roku odbędzie się 23 edycja Festiwalu.

Produkt Warmia Mazury to projekt realizowany przez Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego od 2014 roku. Gala odbywa się dwa razy w roku. Znak pozwala na identyfikowanie się mieszkańców z regionem, wzbudza wśród kupujących chęć wyboru produktów oznaczonych znakiem oraz uświadamia mieszkańców, że wybór oznaczonych produktów ma kluczowy wpływ na rozwój gospodarki województwa. Dotychczas odbyło się siedem uroczystości Produkt Warmia Mazury, podczas których wręczono 287 certyfikatów, 247 podmiotom z województwa warmińsko-mazurskiego.

Źródło: MCIT Mrągowo
 


Dodaj komentarz:

X Zamknij
X Zamknij