To ostatni dzień roku szkolnego. Co oczywiste, dziś lekcji już nie było, ale ten dzień obfitował w liczne akademie i uroczystości, podczas których uczniowie odbierali świadectwa i nagrody. Pracowali na to, z pozytywnym skutkiem, od września ubiegłego roku. Teraz wszystkich czekają dwa miesiące wakacji. Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z mrągowskich szkół!

Dzisiaj w wielu placówkach oświatowych w naszym powiecie tradycyjnie zakończył się rok szkolny 2016/2017 i tak też było w Zespole Szkół nr 2 im. Władysława Jagiełły. Uczniowie podczas uroczystości, która rozpoczęła się o godzinie 9:00 odebrali świadectwa i zasłużone nagrody. - Nasze dzisiejsze spotkanie jest radosne, bo właśnie dziś zamykamy 10 miesięczny okres pracy, którego efektem są Wasze oceny na świadectwach - tymi słowami przywitała wszystkich uczniów, rodziców, nauczycieli oraz zaproszonych gości Agnieszka Pytel, Dyrektor Zespołu Szkół nr 2 w Mrągowie podczas uroczystości zakończenia kolejnego roku szkolnego. - Dziękuje Wam droga młodzieży, że jesteście. Bo szkoła jest przede wszystkim dla Was. My nauczyciele i pracownicy niepedagogiczni jesteśmy tu dla Was, aby dbać i zapewnić Wam edukację, rozwój osobisty, emocjonalny i mobilizować Was do wszelkich form aktywności.

Troje uczniów ZS nr 2 osiągnęło bardzo wysokie lokaty w Olimpiadach zawodowych. Karol Dejlidko zajął 18 miejsce w 9 Ogólnopolskiej Olimpiadzie Logistycznej. W gronie zasłużonych uczniów znalazła się także Patrycja Mysiorska, laureatka 41 edycji Olimpiady Wiedzy i Umiejętności Rolniczych oraz Katarzyna Szczubełek finalistka tej samej Olimpiady. Dodatkowo ekipa kucharzy w składzie: Rafał Zajkowski i Mateusz Galbarczyk wywalczyli IV miejsce w Wojewódzkim konkursie kulinarnym "O tytuł mistrza szkolnej patelni", który w tym roku odbył się w murach Zespołu Szkół nr 2. Po raz pierwszy młodzież klasy pierwszej - technik ekonomista objęta została innowacją pedagogiczną. Z kolei grupa turystyczna w klase 1a została objęta patronem biura podróży Rainbow. Podczas uroczystego apelu uczniowie oraz nauczyciele pożegnali z wielkim szacunkiem dwie nauczycielki - Panią Bernadetę Kłudkiewicz i Panią Hannę Lesman.

Dziś odwiedziliśmy także I Liceum Ogólnokształcące w Mrągowie. Wśród pierwszych i drugich klas, 26 osób otrzymało świadectwa z wyróżnieniem. Najwyższą średnią spośród klas – 4,21, uzyskali uczniowie klasy 2A, natomiast indywidualnie najlepszym uczniem szkoły został Karol Żyra (klasa 1A), który uzyskał średnią 5,44. Podczas uroczystego zakończenia roku szkolnego w I LO wręczono także liczne nagrody i wyróżnienia za osiągnięcia w konkursach i olimpiadach szkolnych.

Pełen wzruszeń i uśmiechu był także dzisiejszy dzień w Zespole Szkół nr 4 w Mrągowie. A to za sprawą 71 uczniów klas 3 gimnazjum, którzy dzisiaj zakończyli kolejny etap edukacji i stoją przed nowymi wyzwaniami. Uroczysty apel rozpoczął się o godzinie 10:30 od poloneza w wykonaniu już absolwentów gimnazjum. Podczas uroczystości został przekazany także sztandar szkoły młodszym kolegom. Następnie głos zabrał dyrektor placówki Edward Suchan - Drodzy absolwenci, dzisiaj po raz ostatni żegnacie razem z nami rok szkolny. Trzy lata Waszej pracy owocują świadectwem ukończenia gimnazjum. Za dwa miesiące bedziecie już uczniami innej szkoły. Życzymy Wam sukcesów, powodzenia i odnalezienia się w nowym miesjcu z nową siłą do pracy. Możecie nas odwiedziać kiedy bedziecie mogli. Gratulujemy Wam wyników egzaminacyjnych, wasze wyniki są wyższe od absolwentów z ubiegłego roku szkolnego. Po przemowach z rąk dyrektora szkoły uczeń Michał Mgieładze-Arciuch absolwent już gimnazjum otrzymał nagrody za najlepsze wyniki w nauce. Następnie uczniowie otrzymali świdectwa z czerwnonym paskiem oraz zasłużone nagrody za swój rok pracy. Pojawiliśmy się także w Zespole Szkół nr 1, gdzie podczas uroczystego apelu gimnazjaliści odebrali świdectwa. Nie brakowało także wręczenia świdectw z czerwonym paskiem, zasłużonych nagród i wyróżnień za osiągnięcia szkolne. 

Zapraszamy do obejrzenia obszernej fotorelacji!

Uroczyste zakończenie roku szkolnego w ZS nr 2

Koniec roku szkolnego w I LO

Zespół Szkół nr 4 pożegnało absolwentów gimnazjum

Gimnazjaliści w ZS nr 1 zakończyli rok szkolny


Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Komentarze  

# Mamuśka (IP: 83.6.*.84) 2017-06-25 22:43
A w zawodówce jeszcze trwa rok szkolny?
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
# Mr Marian (IP: 31.2.*.67) 2017-06-25 18:39
a pisowskiego posla do LO to kto zaprosil ?
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
# Mamuśka (IP: 83.6.*.84) 2017-06-25 22:45
On z Komitetu _ teraz z chyba centralnego
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować

Sonda

Czy weźmiesz udział w tegorocznych wyborach samorządowych

Tak - 87.1%
Nie - 10.5%
Nie podjąłem(-ęłam) decyzji - 1.8%

Głosów ogółem: 171
Głosowanie w tej sondzie zakończyło się w: marzec 2, 2018
X Zamknij
X Zamknij