To ostatni dzień roku szkolnego. Co oczywiste, dziś lekcji już nie było, ale ten dzień obfitował w liczne akademie i uroczystości, podczas których uczniowie odbierali świadectwa i nagrody. Pracowali na to, z pozytywnym skutkiem, od września ubiegłego roku. Teraz wszystkich czekają dwa miesiące wakacji. Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z mrągowskich szkół!

Dzisiaj w wielu placówkach oświatowych w naszym powiecie tradycyjnie zakończył się rok szkolny 2016/2017 i tak też było w Zespole Szkół nr 2 im. Władysława Jagiełły. Uczniowie podczas uroczystości, która rozpoczęła się o godzinie 9:00 odebrali świadectwa i zasłużone nagrody. - Nasze dzisiejsze spotkanie jest radosne, bo właśnie dziś zamykamy 10 miesięczny okres pracy, którego efektem są Wasze oceny na świadectwach - tymi słowami przywitała wszystkich uczniów, rodziców, nauczycieli oraz zaproszonych gości Agnieszka Pytel, Dyrektor Zespołu Szkół nr 2 w Mrągowie podczas uroczystości zakończenia kolejnego roku szkolnego. - Dziękuje Wam droga młodzieży, że jesteście. Bo szkoła jest przede wszystkim dla Was. My nauczyciele i pracownicy niepedagogiczni jesteśmy tu dla Was, aby dbać i zapewnić Wam edukację, rozwój osobisty, emocjonalny i mobilizować Was do wszelkich form aktywności.

Troje uczniów ZS nr 2 osiągnęło bardzo wysokie lokaty w Olimpiadach zawodowych. Karol Dejlidko zajął 18 miejsce w 9 Ogólnopolskiej Olimpiadzie Logistycznej. W gronie zasłużonych uczniów znalazła się także Patrycja Mysiorska, laureatka 41 edycji Olimpiady Wiedzy i Umiejętności Rolniczych oraz Katarzyna Szczubełek finalistka tej samej Olimpiady. Dodatkowo ekipa kucharzy w składzie: Rafał Zajkowski i Mateusz Galbarczyk wywalczyli IV miejsce w Wojewódzkim konkursie kulinarnym "O tytuł mistrza szkolnej patelni", który w tym roku odbył się w murach Zespołu Szkół nr 2. Po raz pierwszy młodzież klasy pierwszej - technik ekonomista objęta została innowacją pedagogiczną. Z kolei grupa turystyczna w klase 1a została objęta patronem biura podróży Rainbow. Podczas uroczystego apelu uczniowie oraz nauczyciele pożegnali z wielkim szacunkiem dwie nauczycielki - Panią Bernadetę Kłudkiewicz i Panią Hannę Lesman.

Dziś odwiedziliśmy także I Liceum Ogólnokształcące w Mrągowie. Wśród pierwszych i drugich klas, 26 osób otrzymało świadectwa z wyróżnieniem. Najwyższą średnią spośród klas – 4,21, uzyskali uczniowie klasy 2A, natomiast indywidualnie najlepszym uczniem szkoły został Karol Żyra (klasa 1A), który uzyskał średnią 5,44. Podczas uroczystego zakończenia roku szkolnego w I LO wręczono także liczne nagrody i wyróżnienia za osiągnięcia w konkursach i olimpiadach szkolnych.

Pełen wzruszeń i uśmiechu był także dzisiejszy dzień w Zespole Szkół nr 4 w Mrągowie. A to za sprawą 71 uczniów klas 3 gimnazjum, którzy dzisiaj zakończyli kolejny etap edukacji i stoją przed nowymi wyzwaniami. Uroczysty apel rozpoczął się o godzinie 10:30 od poloneza w wykonaniu już absolwentów gimnazjum. Podczas uroczystości został przekazany także sztandar szkoły młodszym kolegom. Następnie głos zabrał dyrektor placówki Edward Suchan - Drodzy absolwenci, dzisiaj po raz ostatni żegnacie razem z nami rok szkolny. Trzy lata Waszej pracy owocują świadectwem ukończenia gimnazjum. Za dwa miesiące bedziecie już uczniami innej szkoły. Życzymy Wam sukcesów, powodzenia i odnalezienia się w nowym miesjcu z nową siłą do pracy. Możecie nas odwiedziać kiedy bedziecie mogli. Gratulujemy Wam wyników egzaminacyjnych, wasze wyniki są wyższe od absolwentów z ubiegłego roku szkolnego. Po przemowach z rąk dyrektora szkoły uczeń Michał Mgieładze-Arciuch absolwent już gimnazjum otrzymał nagrody za najlepsze wyniki w nauce. Następnie uczniowie otrzymali świdectwa z czerwnonym paskiem oraz zasłużone nagrody za swój rok pracy. Pojawiliśmy się także w Zespole Szkół nr 1, gdzie podczas uroczystego apelu gimnazjaliści odebrali świdectwa. Nie brakowało także wręczenia świdectw z czerwonym paskiem, zasłużonych nagród i wyróżnień za osiągnięcia szkolne. 

Zapraszamy do obejrzenia obszernej fotorelacji!

Uroczyste zakończenie roku szkolnego w ZS nr 2

Koniec roku szkolnego w I LO

Zespół Szkół nr 4 pożegnało absolwentów gimnazjum

Gimnazjaliści w ZS nr 1 zakończyli rok szkolny

Książki i projekty edukacyjne

podnoszące kompetencje procesowe

Adwokat
Diabła

Iain Morley
Adowkat Diabła Kup książkę Kup audiobook

Na końcu
świata

Wawrzyniec Siedlecki
Na końcu świata Kup książkę

Na końcu świata
czyli Afryka dzika

Wawrzyniec Siedlecki
Na końcu świata czyli Afryka dzika Kup książkę Kup audiobook

Przygody
Belli

Lillienne Golc
Przygody Belli Kup książkę

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Komentarze  

# Mamuśka (IP: 83.6.*.84) 2017-06-25 22:43
A w zawodówce jeszcze trwa rok szkolny?
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
# Mr Marian (IP: 31.2.*.67) 2017-06-25 18:39
a pisowskiego posla do LO to kto zaprosil ?
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
# Mamuśka (IP: 83.6.*.84) 2017-06-25 22:45
On z Komitetu _ teraz z chyba centralnego
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować

Sonda

Czy weźmiesz udział w tegorocznych wyborach samorządowych

X Zamknij
X Zamknij