Z końcem czerwca w wielu miejscowościach naszego powiatu organizowane są Noce Świętojańskie. Taka właśnie zaczarowana noc po raz kolejny odbędzie się w Mrągowie, Marcinkowie, w Pustnikach (gmina Sorkwity), Krutyni i Mikołajkach. Zachęcamy do wzięcia udziału!

Na początek zapraszamy do Mrągowa lub Marcinkowa. Obie te mazurskie miejscowości zorganizowały noc świętojańską w najbliższy piątek. W Mrągowie o godzinie 19:00 w muzyczną opowieść na bazie ludowych motywów ubranych we współczesne brzmienie zabierze mieszkańców Mrągowa zespół Chłopcy kontra Basia. Muzyczne przedsięwzięcie odbędzie się 23 czerwca na molo przy skwerze Jana Pawła II. Tego wieczoru wystąpi także Teatr Światła oraz Mrągowska Scena Tańca Współczesnego, które za pomocą tańca, w otoczeniu wody i ognia wprowadzą wszystkich zebranych mieszkańców w klimat Nocy Świętojańskiej, która właśnie przypada na piątek 23 czerwca.

Tą samą porą w zaczarowany i magiczny wieczór zabierze Was także Mazurska Izba Regionalna w Marcinkowie oraz Biblioteka Pedagogiczna w Mrągowie. Tradycję i obrzędy świętojańskie rozpoczną się w progach izby o godzinie 19:00. Mile widziany biały strój, w programie tradycyjnie wicie wianków, teatralna niespodzianka, spacer nad jezioro Dzwon, a także zabawa przy ognisku.

Sorkwity, jak i w roku ubiegłym zapraszają do miejscowości Pustniki. W sobotę 24 czerwca o godzinie 17:00 na plaży wiejskiej będzie można obejrzeć pokaz ratownictwa medycznego, przejażdżki wodne, a także tradycyjny konkurs na najładniejszy wianek i wiele innych niespodzianek. Da spragnionych wodnych atrakcji Żegluga Mazurska w Mikołajkach zaprasza na rejs. Z przystani w Mikołajkach sobótkowy statek wypływa o godz. 19:00 (24 czerwca 2017 r.), kierując się na bezmiar wodny Śniardw. Rejs potrwa do godz. 22:00 (cena - 35 zł/os.). Z kolei mieszkańcy Krutyni bawić się będą na szkolnym boisku przy Szkole Podstawowej. Organizatorzy w tym roku wrócili do tradycji sprzedaży przepysznych ciast domowego wypieku oraz zabawy przy ognisku. Start o godzinie 18:00, w programie występ uczniów i absolwentów szkoły podstawowej w Krutyni, zespół sygnalistów myśliwych Leśna Brać, zaśpiewa także zespół Pieckowianie. Na koniec nie zabraknie spływu po rzecze Krutyń, który jest nieodzownym elementem nocy świętojańskiej organizowanej właśnie w tej miejscowości.

Budextan art

Dodaj komentarz:

18 Mrongoville - imprezy

Sonda

Czy lokalne samorządy pomagają przedsiębiorcom w czasie pandemii?

Tak - 27.6%
Nie - 52.2%
Trudno ocenić - 13.8%

Głosów ogółem: 203
Głosowanie w tej sondzie zakończyło się w: czerwiec 27, 2020
X Zamknij
X Zamknij