Trzy zarzuty usłyszał 23-latek z Mrągowa. Młody mężczyzna podejrzany jest o kradzież z włamaniem do auta oraz kierowanie nim mimo sądowego zakazu. Ostatnie przestępstwo jakie jeszcze popełnił, to kradzież telewizora. Grozi mu kara do 10 lat pozbawienia wolności.

W niedzielę mrągowscy policjanci przyjęli zawiadomienie o przestępstwie kradzieży z włamaniem do audi zaparkowanego na jednym z mrągowskich osiedli. Jak ustalono do zdarzenia miało dojść w nocy z soboty na niedzielę (17/18.06). Nieznany wówczas sprawca wybił tylną szybę, znalazł ukryty wewnątrz pojazdu kluczyk, uruchomił auto i odjechał. Właściciel oszacował wartość skradzionego mienia na 10.000 złotych. W rozmowie z policjantami mężczyzna powiedział, że podejrzewa, że związek z kradzieżą może mieć jego syn.

Jak ustalono, 23-latek zaraz po kradzieży pojechał zdobytym autem do znajomego. Na drugi dzień wrócił do miasta wraz z autem, ale już na lawecie. Wszedł do jednego z domów podczas nieobecności domowników i wyniósł z niego telewizor, który następnie sprzedał w lombardzie. Długo jednak nie cieszył się wolnością. Policjanci patrolujący miasto zauważyli go na jednej z ulic. Mężczyzna na widok radiowozu próbował uciekać. Nieskutecznie, bo chwilę później był już w rękach funkcjonariuszy. Jeszcze tego samego dnia trafił do policyjnego aresztu. W chwili zatrzymania miał ponad 2,5 promila alkoholu. Wczoraj, gdy wytrzeźwiał usłyszał trzy zarzuty - kradzieży z włamaniem do auta, kierowania nim mimo sądowego zakazu ważnego do 2020 roku oraz kradzieży telewizora. Mieszkańcowi Mrągowa może grozić kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Źródło: KWP Olsztyn

Słowa kluczowe:
policja na sygnale Mrągowo kradzieże zarzuty 

Książki i projekty edukacyjne

podnoszące kompetencje procesowe

Adwokat
Diabła

Iain Morley
Adowkat Diabła Kup książkę Kup audiobook

Na końcu
świata

Wawrzyniec Siedlecki
Na końcu świata Kup książkę

Na końcu świata
czyli Afryka dzika

Wawrzyniec Siedlecki
Na końcu świata czyli Afryka dzika Kup książkę Kup audiobook

Przygody
Belli

Lillienne Golc
Przygody Belli Kup książkę

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Komentarze  

# voodoo (IP: 89.229.*.206) 2017-06-21 13:17
Uscislijmy - auto zostało odnalezione przez ojca tego samego dnia w którym zgłosił kradzież i to ojciec wynajął lawetę do sprowadzenia uszkodzonego już auta pod swój blok.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
# BUNTOWNIK BEZ POWODU (IP: 89.229.*.251) 2017-06-21 16:21
DALSZY CIĄG
UŚCIŚLENIA
PO MOJEMU.
WYCHODZI, ZATEM, ŻE MILICYJA ZŁAPAŁA JAK ZAWSZE
ZŁODZIEJA PRZY POMOCY WŁAŚCICIELA.
ON ODNALAZŁ AUTO I BANDYTĘ.
ONI PRZYPADKIEM GO ZNALEŹLI.
REDAKCYJA LAURY PRZYPISAŁA IM.
ZŁODZIEJA ZAMKNĄĆ NA ZAWSZE.
POPRAWY NIE PRZEWIDUJĘ.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
# Tymon666 (IP: 89.229.*.135) 2017-06-21 16:36
Gowno prawda lawete zamowil sprawca oraz za nia zaplacil. Do domu sie nie wkradl tylko z niego wyszedl , nie znacie sytuacji nie gadajcie , znam chlopaka bardzo dobrze , 5 Dawidek !!!
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
# voodoo (IP: 89.229.*.206) 2017-06-21 22:12
No to jest czym się chwalić że niby tę osobę znasz bardzo dobrze :-D
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować

Sonda

Czy weźmiesz udział w tegorocznych wyborach samorządowych

X Zamknij
X Zamknij